ابزارهای هوش مصنوعی معماری
25
مه

ابزارهای هوش مصنوعی معماری

ابزارهای هوش مصنوعی معماری باعث افزایش سرعت و دقت طراحان و معماران شده است. معماری رشته‌ای است که پتانسیل بهره‌گیری از فناوری‌های هوش مصنوعی را دارد. هوش مصنوعی می‌تواند به معماران به طرق مختلف کمک کند، مانند خودکار کردن کارهای تکراری مانند طراحی و مدل‌سازی، ارائه تجزیه و تحلیل در زمان واقعی عملکرد ساختمان، بهینه‌سازی چیدمان بر اساس عوامل محیطی، کمک به برآورد هزینه، و ایجاد گزینه‌های طراحی برای مشتریان بر اساس ترجیحات مشتری.

ابزارهای هوش مصنوعی معماری

با این حال، هوش مصنوعی جایگزینی برای معماران انسانی نیست. مدل‌های هوش مصنوعی می‌توانند طرح‌ها را شبیه‌سازی و تولید کنند، اما به خلاقیت و شهود بیشتری از انسان‌ها نیاز دارند. زیرا توانایی انتخاب طراحی بر اساس عوامل فرهنگی و اجتماعی را دارند. در نهایت، نقش هوش مصنوعی در معماری احتمالاً همکاری خواهد بود، جایی که هوش مصنوعی به عنوان ابزاری برای بهبود کار معماران انسانی به جای جایگزینی آنها استفاده می شود.

ما در گروه معماری سعیدیان همواره در تلاشیم تا توانایی ها و ابزارهای خود را تکنولوژی روز دنیا ارتقا دهیم. بهترین و بالاترین سطح کیفیت خدمات را به مشتریان خود عرضه کنیم. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با همکاران ما می توانید از راه های ارتباطی زیر در تماس باشید.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473

معرفی بهترین ابزارهای هوش مصنوعی

همانطور که می دانید هوش مصنوعی در تمام حوزه های دنیا نفوذ کرده است و کسب و کارهای مختلفی دستخوش تغییر شده اند. ابزارهای هوش مصنوعی به معماران و طراحان نیز کمک بسیاری نموده و روند طراحی و اجرا بسیار بهبود می بخشد. در ادامه قصد داریم چند نمونه از بهترین ابزارهای مفید هوش مصنوعی در معماری را بررسی کنیم:

1. Sidewalk Labs

Sidewalk Labs، سرمایه‌گذاری از شرکت مادر Google Alphabet Inc.، یکی از بهترین ابزارهای هوش مصنوعی امروزی را برای معماران ارائه می‌کند. این ابزار پیشرفته از هوش مصنوعی برای کمک به معماران برای طراحی ساختمان های کارآمدتر و پایدارتر استفاده می کند. ویژگی برجسته آن، «Delve»، یک پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی است که از الگوریتم‌ های یادگیری ماشین برای بهینه‌ سازی طرح‌ بندی ساختمان بر اساس نیازهای ساکنان استفاده می‌کند. با Sidewalk Labs، معماران می توانند از قدرت هوش مصنوعی برای ایجاد ساختمان های پایدارتر، کارآمدتر و قابل زندگی استفاده کنند.

ابزارهای هوش مصنوعی معماری

2. Maket AI

Maket AI ابزاری مبتنی بر هوش مصنوعی است که طراحی معماری را متحول می کند. مجموعه ابزارهای آن معماران، طراحان، سازندگان، پیمانکاران و توسعه دهندگان را قادر می‌سازد تا به سرعت پلان‌های طبقه را تولید کنند. سبک‌های بی‌پایانی را کشف کنند و کدهای منطقه‌ بندی را بررسی کنند. هوش مصنوعی مولد Maket معماران را قادر می‌سازد تا محدودیت‌ها را از طریق پارامترها یا زبان طبیعی وارد کنند و فوراً صدها تنوع در پلان زمین را تولید کنند.

Maket همچنین راهنمایی های تخصصی در مورد مواد، هزینه ها و امکانات طراحی ارائه می دهد در حالی که دستیار نظارتی آن به راحتی کدهای منطقه بندی را پیمایش می کند.

3. Spacemakers

Spacemakers، یک پلتفرم خلاقانه مبتنی بر هوش مصنوعی، به معماران و توسعه دهندگان در پروژه های توسعه شهری و املاک و مستغلات کمک می کند. با استفاده از الگوریتم‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، داده‌هایی مانند کدهای ساختمان، مقررات منطقه‌ بندی و الگوهای ترافیک را تجزیه و تحلیل می‌کند. گزینه‌های طراحی بهینه را ارائه دهد. با Spacemakers، معماران می‌توانند جایگزین‌های طراحی را بررسی کنند، تأثیرات تصمیم‌ گیری را شبیه‌ سازی کنند و پیشرفت‌ های کارآمد، پایدار و سودآور ایجاد کنند و در عین حال اثرات نامطلوب جامعه را به حداقل برسانند.

4. Cove.tool

Cove.tool یک شبکه مبتنی بر ابر برای بهبود طراحی معماری و مرحله پیش از ساخت است. این مجموعه قابل همکاری از محصولات موانع را از بین می برد و شبکه جدیدی از اطلاعات مشترک، قابلیت همکاری و پاسخگویی در پروژه ها و تیم ها ایجاد می کند. Cove.tool فرآیند را خودکار می کند و در زمان و هزینه معماران صرفه جویی می کند و در عین حال کارایی و دید کلی را بهبود می بخشد. یادگیری ماشین آن گزینه‌های طراحی کم‌هزینه و با کارایی بالا، ساده‌سازی فرآیند و بهینه‌سازی کارایی ساختمان را شناسایی می‌کند.

5. Archistar

Archistar یک پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی است که نحوه یافتن، ارزیابی و طراحی سایت‌ها توسط متخصصان املاک را متحول می‌کند. موتور طراحی مولد Archistar با تلفیق قوانین برنامه‌ریزی حیاتی از بیش از 25000 منبع، صدها طرح مفهومی را با صفحات کف قابل اجرا و قوانین انطباق ایجاد می‌کند. علاوه بر این، این پلتفرم کاربران را قادر می‌سازد تا تجزیه و تحلیل‌های محیطی پیچیده را در چند ثانیه انجام دهند. از جمله تجزیه و تحلیل در زمان واقعی و تنظیمات برای معیارهایی مانند نور خورشید، تهویه متقابل و سایه‌اندازی. با Archistar، فرآیندهای تجزیه و تحلیل و طراحی سایت که زمانی ماه ها طول می کشید، اکنون می توانند تنها در ده دقیقه تکمیل شوند.

6. Qbiq

Qbiq پلتفرمی است که از هوش مصنوعی برای خودکارسازی طرح‌ بندی املاک، برنامه‌های چیدمان اداری سفارشی و تورهای مجازی سه بعدی در چند ثانیه استفاده می‌کند. از فناوری یادگیری عمیق برای طراحی مولد، پردازش تصویر، و تجسم سه بعدی برای ارائه نقشه های معماری درجه یک و بینش های مبتنی بر داده استفاده می کند. برای مثال، معماران می‌توانند پلان‌های طبقه را آپلود کنند . به موتورهای Qbiq اجازه می‌دهند تا در عرض چند دقیقه تناسب آزمایشی بهینه‌ سازی شده را ایجاد کنند. در نتیجه، Qbiq برنامه ریزی چیدمان املاک و مستغلات را برای صاحبخانه ها، دلالان و معماران با تسریع زمان چرخش و کاهش هزینه ها تغییر می دهد.

7. Hypar

Hypar یک پلتفرم مبتنی بر ابر پیشگامانه است که معماران و مهندسان را با رویکردی کارآمد و مشارکتی برای طراحی و مدل‌سازی ساختمان‌ها توانمند می‌سازد. با بهره‌گیری از قدرت هوش مصنوعی و اتوماسیون، فرآیند طراحی ساختمان را ساده‌سازی می‌کند. طرح‌های سازه‌ای بهینه را ایجاد می‌کند و بررسی‌های انطباق کد را خودکار می‌کند. علاوه بر این، همکاری بلادرنگ و اشتراک‌گذاری داده‌ها بین اعضای تیم، خطاها و تاخیرها را به حداقل می‌رساند، در حالی که API باز امکان یکپارچه‌سازی یکپارچه با سایر ابزارها و سیستم‌های طراحی را فراهم می‌کند.

8. GetFloorPlan

GetFloorPlan یک ابزار هوش مصنوعی خلاقانه است که برای کمک به مشاوران املاک و معماران طراحی شده است تا پلان های دوبعدی و سه بعدی و تورهای مجازی 360 درجه را به سرعت و مقرون به صرفه بسازند. به سادگی پلان ها یا طرح های خود را آپلود کنید. به هوش مصنوعی اجازه دهید کارهای سنگین را انجام دهد و تصاویری دقیق ایجاد کند و در عین حال امکان تأیید انسان از مواد را فراهم کند. با GetFloorPlan، در زمان و هزینه خود صرفه جویی خواهید کرد و در عین حال تصاویری با کیفیت بالا تولید می کنید که به طور موثر ویژگی های شما را به نمایش می گذارد.

طراحی داخلی با هوش مصنوعی

9. TestFit

TestFit با نرم‌افزار مبتنی بر هوش مصنوعی، طراحی معماری را متحول می‌کند. به معماران و توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا طرح‌های انبوه و طبقات ساختمان را به سرعت تولید و ارزیابی کنند. الگوریتم‌های هوش مصنوعی آن بازخورد بلادرنگ را در مورد امکان‌سنجی طراحی، از جمله انطباق با منطقه‌بندی، الزامات پارکینگ و برآورد هزینه ساخت ارائه می‌دهند. TestFit با اجازه دادن به تکرارهای پیچیده طراحی پارامتریک در زمان واقعی، خود را متمایز می کند و باعث صرفه جویی قابل توجهی در زمان و هزینه می شود.

معماران می توانند قالب ها، استانداردها و کدهای ساختمانی سفارشی را با رابط کاربری قابل تنظیم خود ایجاد کنند. ابزار TestFit بینش های ارزشمندی را در مورد امکان سنجی پروژه و مسائل بالقوه قبل از شروع ساخت ارائه می دهد و آن را به یک راه حل قدرتمند، انعطاف پذیر و کارآمد برای طراحی و آزمایش نقشه های ساختمان تبدیل می کند.

ابزارهای مولد معماری هوش مصنوعی

ابزارهای مولد معماری هوش مصنوعی نحوه کار معماران را متحول می کنند، کارایی و دقت را افزایش می دهند و نوآوری را تقویت می کنند. این ابزارها با استفاده از الگوریتم‌های یادگیری ماشین، معماران را قادر می‌سازند تا تصمیمات آگاهانه بگیرند و به طور مؤثر با مشتریان و همکاران همکاری کنند. علاوه بر این، با به حداقل رساندن کارهای دستی وقت گیر مانند پیش نویس نقشه های طبقه و تجزیه و تحلیل کدهای ساختمان، معماران می توانند بر حل خلاقانه مسائل و طراحی تمرکز کنند.

همانطور که فناوری هوش مصنوعی به پیشرفت خود ادامه می دهد، این پتانسیل را دارد که معماری را متحول کند. به ساختمان های پایدارتر، کارآمدتر و از نظر بصری جذاب تر منجر شود که به دنیای همیشه در حال تکامل ما پاسخ می دهد.