خدمات شرکت های معماری
27
ژوئن

خدمات شرکت معماری

خدمات شرکت معماری یا یک معمار که به طور معمول ارائه می دهد شامل توسعه طراحی مفهومی، تهیه اسناد ساخت و ساز و مدیریت ساخت و ساز است. معماران همچنین طیف گسترده ای از خدمات اضافی از جمله مطالعات امکان سنجی، برنامه ریزی معماری و مدیریت پروژه را ارائه می دهند.

خدمات شرکت معماری شامل دو تلاش مرتبط اما متمایز است: برنامه ریزی و طراحی ساختمان ها و فضاها، و مدیریت قراردادهای ساخت و ساز از طرف مشتریان.

 طراحی و برنامه ریزی بیش از صرفاً زیبایی شناسی و سازماندهی ساختمان ها را در بر می گیرد. همچنین تضمین می کند که طرح های ساختمان ها با منطقه بندی، قوانین ساختمان و الزامات ایمنی مطابقت دارند.

 مدیریت قرارداد ساخت و ساز شامل معمار است که به عنوان نماینده کارفرما در ظرفیت های مختلف در طول فرآیند طراحی و ساخت و ساز برای محافظت از منافع کارفرما عمل می کند، مانند کمک به مذاکره با پیمانکاران برای مناقصه، و تأیید اینکه پیمانکار ساختمان را مطابق طراحی می سازد.

مراحل مشاوره تا بستن قرارداد

بسته به سطح خدمات درخواستی از یک معمار، خدمات شرکت معماری و موارد زیر معمولاً توسط معمار یا مشاوران آنها ارائه می شود:

مشاوره اولیه، پیش طراحی و طراحی شماتیک

یک مشتری با یک معمار ملاقات می کند و آنها با هم هدف و الزامات اساسی ساختمان را که به عنوان برنامه آن شناخته می شود، تعریف می کنند. یک معمار همچنین می ‌تواند خدمات پیش ‌طراحی دیگری مانند برنامه‌ ریزی اصلی و تحقیقات تاریخی در مورد ساختمان یا محل ساختمان موجود ارائه دهد.

 ایده‌ ها یا مفاهیم کلی طراحی، با بازخورد مشتری در طراحی شماتیک ارائه و توسعه می ‌یابند، که طرحی تقریبی از نحوه سازماندهی ساختمان و ظاهر ساختمان ارائه می‌ دهد. این فرآیند تضمین می کند که الزامات ساختمان به خوبی قبل از تولید اسناد ساخت و ساز درک می شود.

 در طول این مرحله بسیار تعاملی، یک معمار به مشتری کمک می کند تا آگاهانه ترین تصمیم ممکن را از همان ابتدای پروژه اتخاذ کند. معمار همچنین می تواند به مشتری در شناسایی فرصت ها، صرفه جویی در هزینه و ارزش اضافی در پروژه کمک کند که ممکن است به طور کامل از آنها آگاه نبوده باشد.

توسعه طراحی

هنگامی که یک طرح توسط مشتری انتخاب می شود، طرح اولیه به مجموعه کاری از پلان ها و ارتفاعات تبدیل می شود. چنین نقشه هایی یک حس کلی از آنچه که ساختمان نهایی شامل خواهد شد و یک ایده تقریبی از هزینه ارائه می دهد.

از طریق نقشه های توسعه طراحی، معماران به کارفرما و پیمانکار کمک می کنند تا قبل از اسناد نهایی قرارداد، درک روشنی از ساختمان داشته باشند. این فرصت برای بررسی می تواند تفاوت بزرگی در کمک به مشتری برای درک اندازه، کیفیت و هزینه پروژه قبل از تکمیل اسناد قرارداد ایجاد کند، به طوری که می توان قبل از ساخت هرگونه تغییر لازم را در نقشه ها ایجاد کرد.

اسناد ساخت و ساز

 ادامه مرحله توسعه طراحی نقشه ها و مشخصات کاری پس از تصمیم گیری در مورد مفاهیم طراحی ایجاد می شود. این اسناد ساخت و ساز همان چیزی است که توسط شهرداری های محلی برای اخذ پروانه ساختمانی مورد نیاز است. آنها همچنین برای درخواست مناقصه از پیمانکاران مختلفی که برای ساخت پروژه مورد نیاز خواهند بود، استفاده می شوند.

مناقصه و مذاکره

 یک معمار می تواند در مورد انتخاب پیمانکار با ارزیابی پیشنهادات رقابتی مشاوره دهد. معمار در ارزیابی پیشنهاد کمک می کند و در تهیه قرارداد بین کارفرما و پیمانکار کمک می کند.

پیمانکار ساختمان در مشهد

مدیریت ساخت و ساز و قرارداد

 معمار با مشتری مشورت می کند و در طول ساخت و ساز مشاوره می دهد. بازدیدهای در محل به تعیین اینکه آیا ساخت و ساز مطابق با سند ساخت و ساز و هدف طراحی پیش می رود یا خیر کمک می کند. همچنین وظیفه معمار این است که اگر مصالح و طرز کار مطابق با استانداردهای قابل قبول باشد، توصیه کند.

طراحی هوشمندانه = ساخت هوشمند تر

اعضای تیم گروه معماری سعیدیان طراحی رویکردی جامع به فرآیند طراحی دارند. همراه با اعضای تیم طراحی، ما با قدرتمند ترین ابزار خود شروع می کنیم: گوش هایمان.

ما و اعضای تیم طراحی خود به ارائه خدمات طراحی حرفه‌ ای که نیازهای مشتریانمان را برآورده می‌ کند، به پارامترهای بودجه و برنامه مشتریانمان پایبند بوده و راه‌ حل‌ های قابل ساختی را ارائه می‌ کنیم که فضاهای کاربردی را در محیط ‌های زیبایی ‌شناختی غنی ایجاد می ‌کند.

گروه معماری سعیدیان با تعهد به تعالی، یک رابطه قابل اعتماد را با مشتریان خود تقویت می کنیم. تیم طراحی-ساخت و کارکنان آگاه ما بر کیفیت تمرکز دارند تا خدمات شرکت معماری قابل اعتماد را به موقع ارائه دهند. ما دقیق هستیم ما کارآمد هستیم ما مشتاق هستیم و مهمتر از همه، هدف ما فراتر از انتظارات مشتریان است.

همچنین با استفاده از شرکت وابسته طراحی-ساخت باتجربه خود، راه حل های طراحی نوآورانه ای را ارائه می کنیم که با استفاده از فناوری پیشرفته در تمام مراحل خدمات طراحی خود اجرا می شوند. تیم طراحی و اجرای گروه معماری سعیدیان به طور مداوم در حال اصلاح این فرآیند برای ارائه طرح های استثنایی است که منجر به پروژه های به موقع و با بودجه می شود.

هماهنگی کامل تیم، کیفیت استثنایی

تیم گروه معماری سعیدیان در روش تحویل ساخت و ساز سریع طراحی و ساخت مجرب است. مواد، هزینه ها و واقعیت های ساخت و ساز را می دانیم. با این دانش، بهترین راه حل ها را به مشتریان خود ارائه می دهیم.

از طریق هماهنگی کامل و ارتباط دقیق، همه اعضای تیم پروژه را در هر مرحله از طراحی و ساخت با مالک، سازندگان، طراحان، پیمانکاران فرعی و فروشندگان – همه با هم کار می کنیم تا پروژه ها را به موقع، در بودجه و با کیفیت ساخته شده تحویل دهیم.

خدمات شرکت معماری سعیدیان

شرکت های زیادی در صنعت ساختمان سازی در شهر مشهد و حومه آن مشغول به فعالیت هستند، گروه معماری سعیدیان نیز یکی از بهترین و بنام ترین شرکت های فعال در طراحی، نظارت و اجرای پروژه های مسکونی، اداری-تجاری، صنعتی، ویلایی، اقامتی و هتل آپارتمان است.

برای اطلاعات بیشتر و دیدن نمونه کارهای ما می توانید با شماره  05138467497 یا شماره واتس اپ +989157111473 درتماس باشید. همکاران و مشاوران ما در این زمینه شما را راهنمایی می کنند تا بهترین تصمیم را بگیرید و از طراحی تا اجرای نهایی را با شما هستیم.