طراحی لابی کلاسیک
26
نوامبر

طراحی لابی کلاسیک هتل

طراحی لابی کلاسیک هتل، یکی از مهم ترین اجزا ورودی ساختمان ها مخصوصا هتل ها می باشد. اهمیت لابی در ساختمان های بزرگتر و مجلل تر بیشتر می شود. در ادامه این مقاله به طراحی لابی کلاسیک می پردازیم.

طراحی لابی کلاسیک

اول از همه، شما می خواهید که لابی شما پذیرایی باشد. باید جایی باشد که مهمانان برای نشستن و گذراندن مدتی الهام بگیرند. و این یک حلقه بازخورد مثبت است. یک محیط دلپذیر، مهمانان را تشویق می کند که درنگ کنند و افرادی که در حال استراحت و لذت بردن از فضا هستند، فضایی دلپذیر ایجاد می کند.

برای طراحی و اجرای لابی کلاسیک می توانید از راه های ارتباطی زیر با همکاران و طراحان گروه معماری سعیدیان در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

 نکات مهم در طراحی لابی کلاسیک هتل

همه ما اهمیت اولین برداشت را می دانیم. از ملاقات با یک همکار جدید تا رسیدن به یک شهر ناشناخته، تأثیر چند ثانیه اول را نمی توان بیش از حد ارزیابی کرد و لحن روابط طولانی مدت را تعیین می کند.

با در نظر گرفتن این موضوع، فشار زیادی بر طرح لابی وارد می شود. نه تنها میهمان باید احساس کند که توسط فضا مورد استقبال قرار گرفته و از انتخاب محل مناسب اطمینان خاطر داشته باشد، بلکه لابی نیز باید حس فوری برند را منتقل کند و نوع تجربه ای را که مهمان باید انتظار داشته باشد را ترسیم کند.

لابی را می توان محل برگزاری هر چیزی که در یک هتل می گذرد در نظر گرفت و به این ترتیب، بهترین فرصت برای رفع نیازهای مهمانان و اطمینان از برآورده شدن انتظارات آنها است.

با تمام حسی که در تدوین نظر اولیه یک هتل دخیل است، تعدادی از زمینه های کلیدی وجود دارد که باید در نظر گرفته شوند تا اطمینان حاصل شود که این یک نظر مثبت است و به طور دقیق نشان دهنده تجربه ای است که قرار است به دست آید.

طراحی لابی کلاسیک

مقیاس و اندازه لابی هتل

همانطور که رفتار مهمانان هتل تغییر می کند و مردم زمان کمتری را در اتاق های خود می گذرانند و زمان بیشتری را در فضاهای مشترک می گذرانند، تغییری در نحوه تناسب هتل ها ایجاد شده است. در بسیاری از هتل ها، فضاهای جمعی به طور قابل توجهی بزرگ شده اند تا امکانات اضافی را در خود جای دهند و فرصت های درآمد اضافی ایجاد کنند.

در بسیاری از هتل ها، این افزایش اندازه لابی منجر به کاهش متوسط ​​اندازه اتاق ها شده است. این به نوبه خود افزایش فرصت‌های اشغال را تسهیل کرده است و باعث می‌شود فضای موجود سخت‌تر کار کند و سود بیشتری را به همراه داشته باشد. به همین دلیل طراحی لابی کلاسیک اهمیت زیادی برای هتل دارد.

استراتژی طراحی

امروزه لابی سخت ترین فضای کاری در هتل است و استراتژی طراحی پشت آن باید نیازهای میهمان را در دل خود داشته باشد. ضروری است که لابی تعادل کامل بین فرم و عملکرد را فراهم کند، زیرا تلاش می کند فضای نمایشی را ارائه دهد که بهترین تصور اولیه ممکن را در حین انجام تعدادی از وظایف حیاتی ایجاد کند.

لابی هتل از ورود به جلسه تا جلسات کاری غیررسمی، به فضایی چند منظوره تبدیل شده است که به همان اندازه که شیک است، همه کاره است. با این حال، نقشی که لابی در هر هتل ایفا می کند کاملاً به مهمانان و نیازهای آنها بستگی دارد. آیا آنها به فضایی برای کار از راه دور با دسترسی به اینترنت پرسرعت و امکانات چاپ بی سیم نیاز دارند؟ اینها انواع سوالاتی هستند که استراتژی کلی طراحی را مشخص می کنند و منجر به یک طراحی طراحی لابی کلاسیک و فضای موفق می شوند.

با توسعه یک استراتژی طراحی که کاملاً متناسب با مشتری باشد، می توان لابی ایجاد کرد که حس جامعه را ایجاد کند و اخلاق کلی هتل را تقویت کند و شخصیت برند را توسعه دهد. با انجام این کار، هتل و تجربه را در ذهن مهمانان تثبیت می کند و آنها را به مشتریان وفادار و سفیران برند تبدیل می کند.

اجرای لابی کلاسیک در مشهد

منطقه بندی

در حالی که لابی هتل زمانی فضایی بود که به عنوان ورودی بقیه هتل و یک نقطه دسترسی به عملکردهای اصلی مکان بود که مهمانان به سادگی از آن عبور می کردند، اکنون به چیزی کاملاً پیچیده تر تبدیل شده است.

در سال‌های اخیر ما شاهد تغییر آشکاری از میزهای جلو سنتی غالب به لابی‌هایی بوده‌ایم که کاربردهای متفاوتی دارند. از فضاهای اجتماعی پرجنب‌وجوش گرفته تا مناطق کار مشترک، مکان‌های ملاقات، غذاخوری‌های خودمانی و بارهای فضای باز، اکنون لابی قلب تپنده هتل است.

به طور فزاینده ای طراحی لابی کلاسیک  به گونه ای طراحی شده است تا مهمانان را از اتاق های فردی خود جذب کند و به یک مرکز اجتماعی تبدیل شود، فشار بر این فضاها برای انجام طیف گسترده ای از وظایف وارد می شود. برای انجام موفقیت آمیز این امر، منطقه بندی ضروری است.

با ایجاد مناطق اختصاصی که به طور یکپارچه در کنار هم جریان دارند، اطمینان حاصل می کنید که به هر یک از عملکردهایی که نیاز دارید لابی شما انجام دهد، فضای لازم برای انجام این کار داده می شود. با چیدمان استراتژیک اثاثیه و استفاده از وسایلی مانند پانل های جاذب صدا، یک لابی می تواند هر چیزی را که یک مهمان نیاز دارد، از مکانی برای تحویل گرفتن تا منطقه ای برای لذت بردن از یک وعده غذایی، ارائه دهد.

مزایای تجاری ایجاد فضایی که همه این نقش ها را با موفقیت انجام می دهد، واضح است. مهمانان می توانند به جای کار از یک کافی شاپ یا میزبانی جلسات در یک محل کار مشترک اختصاصی، اقامت در محل اقامت خود را انتخاب کنند، بنابراین هر گونه درآمد غذایی و نوشیدنی را در هتل حفظ کنند. علاوه بر این، ارائه یک تجربه پیشرفته که نهایت راحتی را فراهم می کند، احتمال تکرار سفارشی و نظرات مثبت را افزایش می دهد.

نورپردازی طراحی لابی کلاسیک

نحوه نورپردازی یک فضا تأثیر شگرفی بر دکوراسیون داخلی هتل دارد. خیلی روشن است و فضا می تواند بالینی و غیر دعوت کننده به نظر برسد، خیلی تاریک است و ممکن است کدر و کوچک به نظر برسد.

در لابی چند منظوره امروزی، یک طرح روشنایی ممکن است برای کارکرد کل فضا کافی نباشد و بنابراین این نیاز به بررسی بیشتری دارد. فضاهای کاری به نورپردازی کاربردی نیاز دارند که تضمین می کند مهمانان مجبور نیستند چشمان خود را برای خواندن فشار بیاورند و باعث خیرگی در صفحه نمایش رایانه نمی شود.

 برعکس، فضاهای اجتماعی به یک طرح روشنایی محیطی بیشتری نیاز دارند که مهمانان را به آرامش و لذت بردن از محیط اطراف خود تشویق کند. به این ترتیب، روشنایی بخش مهمی از استراتژی کلی طراحی لابی کلاسیک است و باید در مراحل اولیه در نظر گرفته شود.

نورپردازی طراحی لابی کلاسیک

صدا، موسیقی و سرگرمی

صداها و سرگرمی ها در لابی نیز مهم است و این فراتر از ایجاد لیست پخشی است که مهمانان شما دوست خواهند داشت، آکوستیک کلی فضا باید در مراحل اولیه طراحی طراحی لابی کلاسیک افزایش یابد. لابی های پر سر و صدا ممکن است به مهمانان این تصور را القا کنند که خواب خوب شبانه در کار نیست در حالی که استراحت کامل در فضاهای ساکت دشوار است.

 از فرش و مبلمان نرم می توان برای پخش صدا و جلوگیری از احساس پژواک در فضا و کنترل صدا استفاده کرد. مواد را می توان در پوشش دیوارها و کفپوش ها نیز گنجاند.

صداها و سرگرمی ها در لابی باید با نیازها و برنامه های مهمانان هماهنگ باشد. هتلی با آبگرم آرامش‌بخش ممکن است از ویژگی آب جوشان به آرامی بهره مند شود که مهمانان را به فکر استراحت می‌اندازد، در حالی که یک هتل تجاری ممکن است بانکی از صفحه‌نمایش ارائه دهد که به‌روزرسانی‌های اخبار روزانه و نوسانات بازار سهام را نشان می‌دهد.

 هتل‌هایی که به طور منظم برای خانواده‌هایی با کودکان کوچک سرو می‌کنند، ممکن است منطقه‌ای را در نظر بگیرند که کودکان را تشویق می‌کند تا با فناوری تعاملی درگیر شوند، بنابراین به والدین اجازه می‌دهند تا با سهولت مراجعه کنند.

متریال ها و لوازم کاربردی در لابی

اثاثیه علاوه بر اینکه جزء جدایی ناپذیر ظاهر و احساس کلی لابی هتل است، موفقیت هر یک از مناطقی را که در حال ایجاد است، می سازد یا از بین می برد. از مبل های مجلل که مهمانان می توانند با یک فنجان قهوه روی آن استراحت کنند تا میزهایی که به صورت ارگونومیک طراحی شده اند تا راحت ترین فضای کار مشترک ممکن را تضمین کنند، مهم است که قطعات انتخاب شده نه تنها سبک فضا را افزایش دهند، بلکه آن را نیز افزایش دهند. عملکرد.

بیوفیلیا

از آنجایی که مردم به طور خودکار به سمت طرح هایی که ریشه در جهان های طبیعی دارند جذب می شوند، طراحی بیوفیلیک، به ویژه در هتل های مناطق شهری، می تواند تأثیر قابل توجهی بر تجربه مهمانان داشته باشد.

از برجسته کردن مناظر منظره گرفته تا استفاده از نور طبیعی و استفاده از الگوهای معماری که اشکال طبیعی را تقلید می‌کنند، تصور می‌شود که طراحی بیوفیلیک در طراحی لابی کلاسیک باعث ارتقای رفاه می‌شود.

خدمات و بهره وری عملیاتی

همانطور که بسیاری به سمت مدل هتل هوشمند حرکت می کنند که در آن فناوری در مرکز صحنه قرار می گیرد، بسیار مهم است که هر هتل تصمیم بگیرد که چگونه بر خدمات و عملیات کلی تأثیر می گذارد.

مسافرخانه در St Botolph در بوستون به مهمانان استقلال کامل در اقامت خود می دهد و کدی را از طریق ایمیل ارائه می دهد که مهمانان می توانند از آن برای ورود به اتاق خود بدون ملاقات با یک نفر از کارکنان استفاده کنند. اجازه دادن به مهمانان برای انجام این انتخاب‌ها به مهمانان این آزادی را می‌دهد که تجربه هتل خود را متناسب با خودشان تنظیم کنند و جایگزینی مدرن برای صف‌های ورود و فرآیندهای بی‌نظم فراهم می‌کند.

شرکت طراحی در مشهد

شرکت طراحی در مشهد

گروه معماری سعیدیان تمامی خدمات طراحی پلان، طراحی نما، طراحی داخلی و نظارت و اجرا را به مشتریان خود ارائه می دهد. طراحی لابی کلاسیک یکی از خدمات شرکت است که می توانید برای اطلاعات بیشتر با همکاران ما در تماس باشید.