ساخت ساختمان در مشهد
10
مارس

ساخت ساختمان در مشهد

برای ساخت ساختمان در مشهد چه مراحلی باید طی شود؟ چه مجوزهایی باید اخذ شود؟ صفر تا صد مراحل ساخت یک ساختمان چیست؟ برای پاسخ به تمامی این سوالات ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

مراحل ساخت ساختمان در مشهد

اگر شما قصد ساخت منزل مسکونی، واحد تجاری، مدرسه ، مجتمع اداری یا….. دیگری را دارید ، پیش از شروع ساخت باید از مراحلی که در روند ساخت ساختمان در مشهد نیاز است طی شود ، اطلاع داشته باشید تا کارهای شما با سرعت بیشتری انجام شود و در حین پروژه دچار سردگمی و توقف پروژه نشوید

به طور کلی می توان مراحل ساخت ساختمان را به مراحل زیر خلاصه کرد که در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد. برای هرگونه مشاوره در ساخت و طراحی می توانید با مشاوران، مهندسان و طراحان گروه معماری سعیدیان در تماس باشید.

مراحل ساخت ساختمان ربطی به کارکرد و عملکرد ساختمان شما ندارد در هر صورت باید مراحل زیر را تا پایان تکمیل پروژه طی کنید. شما برای ساخت پروژه ساختمانی خود به یک گروه ساخت و ساز نیاز دارید.

طرح نقشه

پس از تصمیم گیری برای شروع ساخت ، اولین مرحله طرح نقشه است که در آن باید مواردی مانند تعداد اتاق ها، اندازه ساختمان، تعداد طبقات و واحدها، مشخص کردن کاربری ساختمان و ….مشخص شود.

طرح نقشه در ساخت ساختمان در مشهد

یکی از مهم ترین نکاتی که نقشه ساختمان باتوجه به آن طراحی می شود میزان بودجه کارفرما است که نقش تعیین کننده و اساسی در طرح نقشه دارد. در صورتی که محدودیت بودجه برای اجرای پروژه نداشته باشین ، طراح می تواند نقشه های زیباتر و لاکچری تری برای شما طراحی کند.

تعیین بودجه

تعیین بودجه برای اجرای پروژه به شما در روند ساخت ساختمان کمک بسیاری می کند. هرچقدر بودجه ای که شما قرار است در پروژه صرف کنید بیشتر باشد، مصالحی که به کار می رود بهتر است و کیفیت ساختمان بیشتر می شود.

همکاری با یک شرکت ساخت و ساز ساختمان

شرکت های ساخت و ساز به شما کمک می کند بتوانید با اطلاعات بیشتری تعیین بودجه کنید و نقشه مناسبی را برای ساختمان خود طراحی کنید. در واقع طراحی نقشه، تعیین بودجه برای انجام پروژه، انتخاب پیمانکار جهت ساخت و ساز از گام های اصلی ساخت ساختمان در مشهد است.

گروه معماری سعیدیان
تماس با گروه معماری سعیدیان 05138467497

گروه معماری سعیدیان از تیم های حرفه ای در طراحی ، نظارت، اجرا در مشهد است که می توانیم شما در مراحل ساخت پروژه همراهی کنیم. برای مشاهده پروژه های انجام شده توسط ما می توانید به بخش نمونه کارهای وب سایت مراجعه نمایید.

دریافت مجوز و بیمه

برای شروع پروژه باید مجوزهای لازم از شهرداری، دولت، کمیته نما و…. را اخذ کنید. اگر مجوزهای لازم را نگیرید در روند اجرای پروه به مشکل خواهید خورد و مشمول پرداخت جریمه می شوید. گاهی ممکن است پروژه شما به دلایل نگرفتن مجوزها به حالت تعلیق درآید.

برای حفاظت از پیمانکاران و کارگران بیمه یک امر مهم و ضروری است . با پرداخت حق بیمه طی انجام پروژه از هزینه ها و خسارت های بیشتر می توانید جلوگیری کنید.

شروع و آماده سازی محل پروژه

پس از دریافت مجوزهای لازم زمان آغاز ساخت پروژه است. پیمانکار ساختمانی که برای پروژه انتخاب کرده اید در ابتدا امکانات موقت و لازم را مانند سرویس بهداشتی، آب، برق، نور و… در محل پروژه مهیا می کند. بعد از آن  باید دیواره های حائل، حفر چاه، فاضلاب و زهکشی، تاسیسات ضروری، خاک برداری فونداسیون و … انجام شود.

پیمانکار ساختمان براساس تجربه ای که در ساخت و ساز دارد همکاری های لازم برای تسریع روند سریع پروژه را انجام می دهد. تعامل کارفرما و پیمانکار در این مرحله محدوتر خواهد بود.

بازرسی ها

در طی مراحل ساخت پروژه شما توسط نهاد ها و سازمان های مختلفی مورد بازرسی قرار می گیرد. پیمانکار موظف است از شیوه های استاندارد ساختمانی برای تکمیل پروژه استفاده کند و پاسخگوی بازرسی افراد و سازمان ها باشد.

البته این بازرسی ها به صورت هر روز و همیشگی نیست و شما با مشکلات زیادی روبرو نخواهید شد. به طور معمول این بازرسی ها طی یک یا دو روز انجام می شود.

خاک برداری فوندانسیون

برای شروع ساخت ساختمان باید از خاک برداری فوندانسیون شروع کرد که معمولا فوندانسیون از بتن و سایر مصالح ساخته می شود. نصب ستون های نگهدار پی و پیچ های مهار نیز در این مرحله انجام می شود. به طور میانگین و معمول نصب فوندانسیون بین 2 تا 3 روز طول می کشد.

ساخت اسکلت ساختمان

اسکلت و چارچوب ، شالوده اصلی یک ساختمان را تشکیل می دهد. برای اسکلت بندی ساختمان روش های مختلفی وجود دارد اما روشی که در کشور ما متداول است اسکات بندی فلزی یا بتنی است.

نصب در و پنجره

کامپوزیت، آلومینیوم، چوب ، فایبرگلاس ووینیل از جمله مواد اولیه برا پنجره است که با توجه به بودجه، سبک معماری ساختمان و… می توانید نوع مناسبی را انتخاب کنید.

درها نیز دارای انواع مختلفی هستند. امنیت، مصرفی انرژی، امنیت، قیمت و… از جمله مواردی است که هنگام خرید درب باید به آن توجه کنید.

دیوارپوشی و سقف سازی

یکی دیگر از مراحل ساخت ساختمان در مشهد دیوار پوشیو ساخت سقف ساختمان است. برای سقف و دیوار نیز تنوع زیادی وجود دارد. یک پیمانکار ساختمان حرفه ای و باتجربه به شما کمک می کند بهترین تصمیم وخرید مناسبی داشته باشید.

لوله کشی و برق ساختمان،نصب عایق،نصب دیوار کاذب،بتونه کاری و نقاشی، انتخاب کفپوش،قالب گیری و چوب بری،تاسیسات مکانیکی  و برقی، نصب کابینت و پیشخوان آشپزخانه، رنگ نمای خارجی،محوطه سازی، وارسی نهایی و اتمام پروژه.

دکوراسیون داخلی کلاسیک منزل

انتخاب پیمانکار مناسب ساخت ساختمان در مشهد

گروه معماری سعیدیان با بیش از دو دهه سابقه در حوزه طراحی و نظارت، اجرا از شرکت های حرفه ای در مشهد است که پروژه های زیادی را تا به امروز در سابقه کاری خود به ثبت رسانده است که می توانید در بخش نمونه کارهای وب سایت مشاهده نمایید.

برای تماس با ما می توانید با شماره 05138467497 در تماس باشید و از یک جلسه مشاوره رایگان بهره مند شوید.