ساخت ساختمان در مشهد
10
مارس

ساخت ساختمان در مشهد

برای ساخت ساختمان در مشهد چه مراحلی باید طی شود؟ چه مجوزهایی باید اخذ شود؟ صفر تا صد مراحل ساخت یک ساختمان چیست؟ برای پاسخ به تمامی این سوالات ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

ساخت ساختمان در مشهد

اگر شما قصد ساخت منزل مسکونی، واحد تجاری، مدرسه ، مجتمع اداری یا….. دیگری را دارید ، پیش از شروع ساخت باید از مراحلی که در روند ساخت ساختمان در مشهد نیاز است طی شود ، اطلاع داشته باشید تا کارهای شما با سرعت بیشتری انجام شود و در حین پروژه دچار سردگمی و توقف پروژه نشوید

به طور کلی می توان مراحل ساخت ساختمان را به مراحل زیر خلاصه کرد که در ادامه آن ها را بررسی خواهیم کرد. برای هرگونه مشاوره در ساخت و طراحی می توانید با مشاوران، مهندسان و طراحان گروه معماری سعیدیان در تماس باشید.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

مراحل ساخت ساختمان ربطی به کارکرد و عملکرد ساختمان شما ندارد در هر صورت باید مراحل زیر را تا پایان تکمیل پروژه طی کنید. شما برای ساخت پروژه ساختمانی خود به یک گروه ساخت و ساز نیاز دارید.

تاریخچه ساخت وساز

ساخت و ساز یا ساختمان سازی تکنیک ها و صنایع مربوط به مونتاژ و نصب سازه ها، عمدتاً سازه هایی که برای تامین سرپناه استفاده می شوند.

ساخت و ساز یک فعالیت باستانی بشر است. این کار با نیاز کاملاً کاربردی به یک محیط کنترل شده برای تعدیل اثرات آب و هوا آغاز شد. پناهگاه های ساخته شده ابزاری بود که به وسیله آن انسان ها توانستند خود را با انواع آب و هوا سازگار کنند و به گونه ای جهانی تبدیل شوند.

پناهگاه های انسانی در ابتدا بسیار ساده بودند و شاید فقط چند روز یا چند ماه به طول انجامید. با این حال، با گذشت زمان، حتی سازه‌های موقتی به شکل‌هایی مانند ایگلو تبدیل شدند. به تدریج سازه‌های بادوام‌تر ظاهر شدند، به‌ویژه پس از ظهور کشاورزی، زمانی که مردم شروع به ماندن در یک مکان برای مدت طولانی کردند. اولین پناهگاه‌ها خانه‌ها بودند، اما بعدها کارکردهای دیگر، مانند انبار غذا و مراسم، در ساختمان‌های جداگانه قرار گرفتند. برخی از سازه ها شروع به ارزش نمادین و همچنین عملکردی کردند که نشان دهنده آغاز تمایز بین معماری و ساختمان است.

ساخت ساختمان در مشهد با گسترش جمعیت و تمایل به شهرنشینی یکی از اولویت های مهم در شهرداری و شهرسازی است که ضوابط و استانداردهای خاص خود را نیز دارد. ساخت ویلا ارزان در مشهد، ساختمان های مسکونی، تجاری، بازسازی هتل در مشهد و… از جمله خدمات ساختمان سازی گروه معماری سعیدیان است.

برنامه ریزی

برنامه ریزی در ساخت و ساز ساختمان شامل سه مرحله اصلی است:

  • تدوین پلان ساختمان
  • تجزیه و تحلیل امور مالی
  • انتخاب تیم ساخت و ساز

پس از انتخاب سایتی که پروژه ساختمانی در آن قرار است ساخته شود، تخصص مهندسان و معماران برای توسعه سایت و نقشه ساختمان استفاده می شود. گاهی اوقات پس از تهیه چیدمان ساختمان، یک سایت مناسب انتخاب می شود. پلان ساختمان بر اساس نیاز و بودجه مالک تدوین شده است. پس از در دست گرفتن طرح، هزینه مالی و کل هزینه برآورد می شود. جزئیات طراحی سازه، برآورد مواد تهیه شده است که به برآورد هزینه پروژه کمک می کند.

هزینه محاسبه شده شامل:

  • هزینه مواد
  • هزینه ساخت و ساز
  • هزینه نیروی کار
  • هزینه متفرقه

طرح نقشه

پس از تصمیم گیری برای شروع ساخت ، اولین مرحله طرح نقشه است که در آن باید مواردی مانند تعداد اتاق ها، اندازه ساختمان، تعداد طبقات و واحدها، مشخص کردن کاربری ساختمان و ….مشخص شود.

طرح نقشه در ساخت ساختمان در مشهد

یکی از مهم ترین نکاتی که نقشه ساختمان باتوجه به آن طراحی می شود میزان بودجه کارفرما است که نقش تعیین کننده و اساسی در طرح نقشه دارد. در صورتی که محدودیت بودجه برای اجرای پروژه نداشته باشین ، طراح می تواند نقشه های زیباتر و لاکچری تری برای شما طراحی کند.

تعیین بودجه

تعیین بودجه برای اجرای پروژه به شما در روند ساخت ساختمان کمک بسیاری می کند. هرچقدر بودجه ای که شما قرار است در پروژه صرف کنید بیشتر باشد، مصالحی که به کار می رود بهتر است و کیفیت ساختمان بیشتر می شود.

همکاری با یک شرکت ساخت و ساز ساختمان

شرکت های ساخت و ساز به شما کمک می کند بتوانید با اطلاعات بیشتری تعیین بودجه کنید و نقشه مناسبی را برای ساختمان خود طراحی کنید. در واقع طراحی نقشه، تعیین بودجه برای انجام پروژه، انتخاب پیمانکار جهت ساخت و ساز از گام های اصلی ساخت ساختمان در مشهد است.

گروه معماری سعیدیان
تماس با گروه معماری سعیدیان 05138467497

گروه معماری سعیدیان از تیم های حرفه ای در طراحی ، نظارت، اجرا در مشهد است که می توانیم شما در مراحل ساخت پروژه همراهی کنیم. برای مشاهده پروژه های انجام شده توسط ما می توانید به بخش نمونه کارهای وب سایت مراجعه نمایید.

دریافت مجوز و بیمه

برای شروع پروژه باید مجوزهای لازم از شهرداری، دولت، کمیته نما و…. را اخذ کنید. اگر مجوزهای لازم را نگیرید در روند اجرای پروه به مشکل خواهید خورد و مشمول پرداخت جریمه می شوید. گاهی ممکن است پروژه شما به دلایل نگرفتن مجوزها به حالت تعلیق درآید.

برای حفاظت از پیمانکاران و کارگران بیمه یک امر مهم و ضروری است . با پرداخت حق بیمه طی انجام پروژه از هزینه ها و خسارت های بیشتر می توانید جلوگیری کنید.

شروع و آماده سازی محل پروژه

پس از دریافت مجوزهای لازم زمان آغاز ساخت پروژه است. پیمانکار ساختمانی که برای پروژه انتخاب کرده اید در ابتدا امکانات موقت و لازم را مانند سرویس بهداشتی، آب، برق، نور و… در محل پروژه مهیا می کند. بعد از آن  باید دیواره های حائل، حفر چاه، فاضلاب و زهکشی، تاسیسات ضروری، خاک برداری فونداسیون و … انجام شود.

پیمانکار ساختمان براساس تجربه ای که در ساخت و ساز دارد همکاری های لازم برای تسریع روند سریع پروژه را انجام می دهد. تعامل کارفرما و پیمانکار در این مرحله محدوتر خواهد بود.

بازرسی ها

در طی مراحل ساخت ساختمان در مشهد ، پروژه شما توسط نهاد ها و سازمان های مختلفی مورد بازرسی قرار می گیرد. پیمانکار موظف است از شیوه های استاندارد ساختمانی برای تکمیل پروژه استفاده کند و پاسخگوی بازرسی افراد و سازمان ها باشد.

البته این بازرسی ها به صورت هر روز و همیشگی نیست و شما با مشکلات زیادی روبرو نخواهید شد. به طور معمول این بازرسی ها طی یک یا دو روز انجام می شود.

خاک برداری فوندانسیون

برای شروع ساخت ساختمان باید از خاک برداری فوندانسیون شروع کرد که معمولا فوندانسیون از بتن و سایر مصالح ساخته می شود. نصب ستون های نگهدار پی و پیچ های مهار نیز در این مرحله انجام می شود. به طور میانگین و معمول نصب فوندانسیون بین 2 تا 3 روز طول می کشد. به طور کلی خاک برداری از اصول اصلی مراحل ساخت ساختمان صفرتا صد می باشد.

ساخت اسکلت ساختمان

اسکلت و چارچوب ، شالوده اصلی یک ساختمان را تشکیل می دهد. برای اسکلت بندی ساختمان روش های مختلفی وجود دارد اما روشی که در کشور ما متداول است اسکات بندی فلزی یا بتنی است.

نصب در و پنجره

کامپوزیت، آلومینیوم، چوب ، فایبرگلاس ووینیل از جمله مواد اولیه برا پنجره است که با توجه به بودجه، سبک معماری ساختمان و… می توانید نوع مناسبی را انتخاب کنید.

درها نیز دارای انواع مختلفی هستند. امنیت، مصرفی انرژی، امنیت، قیمت و… از جمله مواردی است که هنگام خرید درب باید به آن توجه کنید.

دیوارپوشی و سقف سازی

یکی دیگر از مراحل ساخت ساختمان در مشهد دیوار پوشیو ساخت سقف ساختمان است. برای سقف و دیوار نیز تنوع زیادی وجود دارد. یک پیمانکار ساختمان حرفه ای و باتجربه به شما کمک می کند بهترین تصمیم وخرید مناسبی داشته باشید.

لوله کشی و برق ساختمان،نصب عایق،نصب دیوار کاذب،بتونه کاری و نقاشی، انتخاب کفپوش،قالب گیری و چوب بری،تاسیسات مکانیکی  و برقی، نصب کابینت و پیشخوان آشپزخانه، رنگ نمای خارجی،محوطه سازی، وارسی نهایی و اتمام پروژه.

دکوراسیون داخلی کلاسیک منزل

انتخاب پیمانکار مناسب ساخت ساختمان در مشهد

گروه معماری سعیدیان با بیش از دو دهه سابقه در حوزه طراحی و نظارت، اجرا از شرکت های حرفه ای در مشهد است که پروژه های زیادی را تا به امروز در سابقه کاری خود به ثبت رسانده است که می توانید در بخش نمونه کارهای وب سایت مشاهده نمایید.

برای تماس با ما می توانید با شماره 05138467497 در تماس باشید و از یک جلسه مشاوره رایگان بهره مند شوید.