ساخت ویلا در باغ
11
ژانویه

ساخت ویلا در باغ

ساخت ویلا در باغ یکی از روش های محبوب ویلاسازی در مشهد است. معمولا افرادی که باغ های بزرگی دارند ترجیح می دهند یک ویلای دنج کوچک نیز در محوطه باغ خود داشته باشند. برای طراحی و اجرای ویلا در باغ روش های زیادی وجود دارد که با توجه به سلیقه و بودجه کارفرما می توان یکی را انتخاب کرد.

همه ما تاکنون با طرح های متنوعی از محوطه زیبای برخی باغ ها، ویلاها و تالارها مواجه شده ایم که البته برخی از آنها بسیار چشم نواز و زیبا بوده اند. دیدن چنین مناظری تمایل شما را برای داشتن چنین مناطق ویژه ای برای خود تقویت می کند. برای اطلاعات بیشتر از ساخت ویلا یا طراحی ویلا مدرن دوبلکس یا کلاسیک می توانید با همکاران ما در تماس باشید.

ساخت ویلا در باغ

طراحی ویلا ضروری است زیرا با توجه به زندگی شهری، آلودگی هوا و همچنین نداشتن زمان کافی برای رفتن به طبیعت قطعا به آن نیاز خواهید داشت. برای راه اندازی چنین پروژه هایی پیشنهادهای مختلفی از جمله استفاده از ساخت ویلا در باغ  و حتی محیط پشت بام ویلا وجود دارد. معمولا از سبکی که در ساخت محیط استفاده می شود برای محوطه سازی فضای بیرونی ویلا استفاده می شود و بر اساس شرایط اقلیمی، فصول گرم و سرد سال و یا گیاهانی که در آن محیط رشد بهتری دارند استفاده می شود.

با این تفاسیر می توان فهمید که داشتن یک ویلای زیبا بدون در نظر گرفتن طراحی محوطه ویلا امکان پذیر نیست. زیرا چیزی که باعث جذابیت ویلا می شود داشتن همین محیط های بیرونی با طرح های برگرفته از آبنما، درخت، تزئین گل در جعبه های مخصوص و استفاده از آلاچیق است.

شاید اگر شما به تنهایی اقدام به ساخت ویلا کنید موارد مهمی را از قلم بیندازید. به طور مثال؛ طراحی پارکینگ ویلایی درمشهد در طراحی محیط های کاربری ساختمان ها وباغ ویلاها اهمیت زیادی دارد. گروه معماری سعیدیان از شرکت های ساختمانی در مشهد است که تمامی خدمات ساخت ویلا را از طراحی تا اجرا به مشتریان خود ارائه می دهد.

برای اطلاعات بیشتر می توانید از راه های ارتباطی زیر با همکاران و مشاوران ما در گروه معماری سیعیدیان در تماس باشید:

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

ویلاسازی در باغ

تعریف کلی طراحی حیاط ویلا

Landscape  یا همان طراحی محوطه ویلا، قابلیت استفاده از اجزای مجموعه ویلایی و محیط های مشابه را معرفی می کند. این مولفه ها شامل کارهایی مانند استفاده منظم از گیاهان و درختان، قوطی های آبیاری، قرار دادن صندلی ها و استفاده مناسب از نورپردازی در فضای باز است.

البته گاهی اوقات عناصری مانند استخر و فضای بازی برای کودکان جزئی از این ابزار است و در بیشتر مواقع قرار دادن فضای آبی یا باربیکیو می تواند فضای بیرونی داخل ویلا را جذاب تر کند. در اینجا توجه به کیفیت نمای بیرونی یک ویلا برای کاربران بسیار مهم است. زیرا به این ترتیب محدودیت فضای منازل شهری مردم و یا نبود فضای باز متشکل از درخت و گل و … با محوطه سازی اصولی به خوبی جبران می شود.

نکات اساسی برای ساخت ویلا در باغ

موارد زیادی در محوطه سازی ویلاهای مختلف وجود دارد که مورد توجه معماران و مجریان می باشد. توجه به مساحت نمای بیرونی ساختمان و طراحی حیاط بر اساس نمای کلی ویلا، دو مورد از این عناصر هستند. در مورد این موضوعات نکات مهمی وجود دارد که در ادامه برخی از آنها را برای شما توضیح خواهیم داد.

ایجاد بافت گیاهی متناسب با نمای بیرونی ویلا می تواند بسیار مفید باشد. برای مثال ترکیب گیاهان و گل ها در کنار حوض های مصنوعی و صخره ها ایده بسیار خلاقانه ای برای طراحی ویلا است.

با توجه به فضای باقی مانده از حیاط ویلا می توانید مکانی را برای نصب مبلمان برای حضور گروهی و استراحت در نظر بگیرید. حتی بسته به فضایی که در اختیار دارید می توانید مکانی را برای بازی کودکان خود اختصاص دهید و یک تاب یا سرسره و به طور کلی یک زمین بازی جذاب طراحی کنید. حریم خصوصی، فضای زندگی خصوصی در ویلا، عمر جلویی ویلا از نمونه های بارز این گونه طرح هاست که بر اساس کاربری مورد نظر طراحی و اجرا می شود.

زمانی که وارد ویلا می شوید علاوه بر سهولت ورود به ویلا، معمولا باید رنگ هایی روی دیوارها و در کنار گل و گیاه و … وجود داشته باشد که برای بیننده جذاب باشد. رنگ های متنوع می تواند جذابیت نرده ها، دیوارها، سنگفرش ها و بسیاری از عناصر دیگر را افزایش دهد.

ساخت ویلا در باغ و طراحی محوطه

ساخت ویلا و طراحی محیط

فضای سبز یکی از نکات مهم برای طراحی ویلا می باشد. انتخاب فضای مجزا برای ساخت محوطه ویلایی علاوه بر ایجاد آرامش، کمبود فضای سبز لازم در اطراف خانه های شهری را جبران می کند. علاوه بر داشتن یک باغ کوچک در نقطه ای خاص از حیاط ویلا، باید به نوع آب و هوای منطقه و میوه هایی که می توانند در آنجا رشد کنند نیز توجه کرد و به موقع از درختان میوه مراقبت کرد.

چه ابزار و مصالحی برای محوطه سازی مناسب است؟

از آنجایی که در سال های اخیر زمینه ساخت و ساز، مصالح و همچنین ابزار تولیدی در کارخانه ها روند رو به افزایشی داشته است، می توان از استحکام و ایمنی ویلا بسیار مطمئن بود. اما نکته مهم توجه به بافت فضایی و نوع آب و هوای حاکم بر منطقه انتخابی شماست.

بنابراین طبیعی است که برای انتخاب مصالح مناسب در سازه و طراحی محوطه ویلا از کارشناسان فعال در ساخت چنین سازه هایی کمک گرفت. با این کار جلوه زیباتری به فضای داخلی و اطراف ساختمان خود خواهید داد و دوام و طول عمر ویلای خود را تضمین خواهید کرد.

معمولا ابزار و مصالحی که در ساخت فضای داخلی و حیاط ویلا انتخاب می شوند، کمی متفاوت از لوازم و مصالح عمومی انتخاب می شوند. برای ساخت ویلا و ساخت استاندارد آن حتما با مشاوران گروه معماری سعیدیان تماس بگیرید تا به نتیجه دلخواه خود در این زمینه برسید.

عناصر دیگر در طراحی ویلا

در اجرای انواع ساخت ویلا در باغ نیازی به رعایت اصول سخت نیست. اما با کمی دقت و در نظر گرفتن شرایط موجود می توانید به راحتی با پیمانکار و مشاور متخصص در گروه معماری سعیدیان هر یک از موارد فوق را اجرا کنید. برخی از این موارد عبارتند از:

  • طراحی حیاط را با اندازه ها و اشکال مختلف متعادل کنید. برای مثال سادگی طرح ها در کنار مدرن بودن آن می تواند بسیار زیبا باشد. بنابراین در عین سادگی طراحی سعی کنید نظم لازم را در عناصر موجود ایجاد کنید.
  • شما می توانید با ایجاد برجستگی در برخی از قسمت های منطقه، تاکید بیشتری بر بیننده داشته باشید.
  • در طراحی حیاط ویلا بهتر است بین اجزای مجموعه و اندازه های به کار رفته در آنها تعادل و هماهنگی وجود داشته باشد.