مراحل ساخت ساختمان فلزی
21
نوامبر

مراحل ساخت ساختمان فلزی

مراحل ساخت ساختمان فلزی که یکی از محبوب ترین انواع ساختمان در سراسر کشور هستند، مدت‌هاست که به‌عنوان تأسیسات صنعتی و انبارها شناخته شده‌اند، اما در حال تبدیل شدن به انتخاب‌های محبوب برای خانه‌ها، فروشگاه‌های خودرو، توسعه‌های خرده‌فروشی و موارد دیگر هستند.
این تکامل تا حد زیادی به دلیل فرآیند ساخت و ساز ساختمان های فلزی است، جایی که صاحبان ساختمان می توانند کیت های ساختمان را تغییر دهند تا نیازهای خاص خود را منعکس کنند.


مراحل ساخت ساختمان فلزی

مراحل توسعه ساختمان فلزی بر اساس اندازه و هدف سازه تغییر می کند. به عنوان مثال، اگر ساختمان فوق العاده وسیع باشد، ممکن است به دو قسمت تقسیم شود تا بتوان حمل و نقل موثری را انجام داد. البته این شامل وسایل اضافی و پایه برای زمانی است که هر دو نیمه به هم متصل شوند.
اگر به یک پیمانکار ساختمان در مشهد نیاز دارید می توانید با همکاران ما در گروه معماری سعیدیان در تماس باشید.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

تاریخچه ساختمان های فلزی

فولاد همیشه راه حل محبوب ساختمانی نبوده است. تا اوایل دهه 1900 بود که اسکلت فلزی به یک استراتژی رایج ساخت و ساز در ایالات متحده تبدیل شد. فرآیند تولید فولاد نه تنها کارآمدتر می‌شد، بلکه فولاد با کیفیت‌تری تولید می‌کرد. این به معماران اجازه داد تا در طرح های خود جاه طلب تر باشند و در نتیجه آسمان خراش مدرن به وجود آمد.

ساخت ساختمان فولادی و فلزی


ساخت ساختمان فلزی چگونه انجام می شود؟


از آغاز تا ساخت
هر ساختمان فولادی استانداردهای مراحل ساخت ساختمان فلزی را طی می کند تا مطمئن شود که ساختمان مورد نظر به خوبی تا مرحله نهایی پیش می رود.

خدمات پیش از ساخت
اگر هنوز در مرحله برنامه ریزی پروژه خود هستید، با تیم ما برای ایجاد طراحی، تولید پلان های طبقه، رندرهای سه بعدی و تجزیه و تحلیل هزینه پروژه خود همکاری کنید. اگر آماده ساختن هستید، به دنبال یافتن پکیج ساختمانی مناسب باشید.
بسته ساختمانی پایه
هر پروژه با یک کیت ساختمانی استاندارد شروع می شود. پکیج های ساختمان پایه در اندازه های مختلف هستند و در واقع یک بوم خالی هستند.
اجزاء
لوازم جانبی ساختمان فلزی جایی است که شما پکیج ساختمان پایه را به ساختمان سفارشی خود تبدیل می کنید. از میان انواع ویژگی های داخلی و خارجی که ساختمان شما را واقعاً متعلق به شما می کند، انتخاب کنید.

مزایای ساختمان های فلزی و فولادی

  • فولاد یک محصول سبز در نظر گرفته می شود که سازندگان و سرمایه گذارانی را که به دنبال کمک به محیط زیست هستند جذاب می کند.
  • فولاد از استانداردهای بالاتری نسبت به بسیاری از مصالح ساختمانی دیگر برخوردار است
  • فولاد تاب نمی‌خورد، سگک نمی‌خورد و نمی‌پیچد و آن را به یک مصالح ساختمانی قدرتمند تبدیل می‌کند.
  • فولاد خطرات کپک، کپک و سایر مسائل را به حداقل می رساند.
  • بر خلاف برخی از ساختمان های موجود در بازار، فولاد می تواند کاملاً سفارشی شود.

تطبیق پذیری و قدرت بی نظیر

همانطور که فولاد همچنان با تطبیق پذیری و قدرت بی بدیل صنعت ساخت و ساز را به جلو می برد، تاریخ ساختمان های اسکلت فلزی هنوز در حال نوشته شدن است. و همانطور که سازندگان به دنبال کارآمدترین راه حل هستند، فولاد آماده است که مصالح ساختمانی آینده باشد.

3 مرحله پیش از توسعه ساختمان فلزی

در مرحله اولیه مناقصه ساخت و ساز ساختمان فلزی، تقریباً 3 مرحله وجود خواهد داشت.
مرحله اول از مراحل ساخت ساختمان فرآیند طراحی است. در اینجا، شرکت های مهندسی مشخصات و نیازهای مشتری را بررسی می کنند و ساختمانی را که می خواهند بسازند طراحی می کنند. از میان این طرح های بی شمار تصمیم گیری می شود که چه کسی کار را تکمیل کند.
بنابراین مرحله دوم، مناقصه شرکت های ساختمانی است. آنها مناقصه ها را بر اساس هزینه های مواد و نیروی کار مرتبط با طراحی شرکت مهندسی و همچنین برنامه ریزی پیشرفت کار و روشن شدن محدوده کاری خود آماده می کنند.
در نهایت، هنگامی که شرکت ساخت و ساز انتخاب شد، بسیاری از شرکت های مهندسی از تاسیسات ساخت و ساز ممیزی انجام می دهند تا اطمینان حاصل شود که ایمنی، کیفیت و استانداردهای تولید می تواند به اندازه کافی توسط شرکت ساختمانی رعایت شود.

ساخت و ساز ساختمان فلزی

3 مرحله ساخت ساختمان فلزی

هنگامی که ساخت و ساز شروع می شود، مواد سفارش داده می شود و از طریق جوشکاری و سایر فرآیندهای ساخت و ساز دیگر تا زمانی که اسکلت ساختمان کامل شود، مونتاژ می شود. این معمولاً شامل پایه ساختمان و ساختار اسکلت دیوارها و سقف می شود. با این حال، ساختمان‌های فلزی از پیش مهندسی شده، تمام قطعات کلیدی را ساخته و به صورت تکه‌ای طی یک دوره زمانی ارسال می‌کنند.

در مرحله بعد، نقاش های صنعتی برای آماده سازی سطح و اعمال یک پوشش محافظ برای اطمینان از محدود شدن اثرات خوردگی استفاده می شوند.
در نهایت، خدمه ساختمان دست خود را روی اسکلت فلزی ساختمان می گیرند و دیوارها و سقف را روی آن محکم می کنند. پس از این، سایر مشاغل مانند برق و تهویه مطبوع درگیر نصب قطعات نهایی و آماده برای استقرار به مقصد نهایی خواهند شد.

گروه معماری سعیدیان

با بیش از 20 سال تجربه در صنعت، ساختمان های بتنی و فلزی هستیم که می توانید در مورد سازه های فلزی به ما اعتماد کنید. ما راه حل های همه کاره را با ارائه ساختمان های از پیش طراحی شده مقرون به صرفه و سفارشی ارائه می دهیم. مهندسی برتر ما چیزی است که ما را از بقیه جدا می کند، زیرا ما بر یکپارچگی سازه تأکید می کنیم و تضمین می کنیم که ساختمان های ما می توانند در برابر انواع تغییرات زمین و آب و هوا مقاومت کنند.