طراحی نمای ویلا دوبلکس
04
مه

طراحی نمای ویلا دوبلکس

طراحی نمای ویلا دوبلکس یکی از جدیدترین سبک های ویلا سازی است که قصد داریم در ادامه بررسی کنیم. نما به پوسته ی خارجی هر ساختمان اطلاق می شود که اولین و بیشترین تاثیر را در فرد بازدید کننده میگذارد و به نحوی معرف ساختمان می باشد . همچنین بر قیمت خود ویلا هم تاثیر بسیار زیادی میگذارد. بنابراین همواره توصیه می شود که از طراحان خبره و خلاق برای طراحی نما ویلا بهره بگیرید.

اولین معرفه یک ساختمان نمای آن است، پس طراحی نما و ساخت آن از مواد مرغوب اهمیت بالایی دارد. در طراحی نما ویلا دوبلکس باید خلاقیت و توانایی‌های خود را به کار ببندیم تا نظر مخاطب را جلب کنیم، باید توجه داشت که نما علاوه بر زیبایی و جلب توجه مخاطب، بر قیمت ویلا نیز تاثیرگذار خواهد بود.

طراحی نمای ویلا دوبلکس

برای طراحی و اجرای نمای ویلا دوبلکس مدرن باید پیش از هر چیزی وضعیت کلی ویلا و شرایط آن با منطقه در نظر گرفته شود. به طور معمول در طراحی نمای ویلا دوبلکس مدرن باید از بهترین متریال و سنگ های ساختمانی استفاده شود که ضمن داشتن زیبایی، مدرنیته و دوام را در کنار هم به نمایش بگذارند.

برای سفارش طراحی نما می توانید از راه های ارتباطی زیر با همکاران و مشاوران ما در گروه معماری سعیدیان در تماس باشید.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473

طراحی نما رومی 

با توجه به سبک ساختمان سازی و ویلاسازی در شهر مشهد؛ استفاده از نمای رومی و طراحی نمای مدرن بسیار رواج یافته است. این سبک از نماکاری، با جلوه و شکوه قابل توجهی همراه بوده و برای ساخت عمارت های رده بالا، فوق العاده کاربردی خواهد بود.

طراحی ویلای مدرن دوبلکس

طراحی نمای کلاسیک

طراحی نمای کلاسیک محبوب ترین سبکی است که نه تنها نمای ویلا شما را زیبا می کند. بلکه شکوه و وقار منحصر به فردی به نمای سازه می بخشد و ارزش اقتصادی ساختمان را افزایش می دهد. نما کلاسیک برگرفته از معماری یونان و روم باستان است. اما پس از قرن نوزدهم این سبک از طراحی نما توجه بسیاری از کشورهای جهان و ایران را به خود جلب کرده است. طراحی نمای کلاسیک بر اساس پوشش بخشی یا قسمت بزرگی از سنگ آهک است. یکی از عوامل گسترش این نوع سبک طراحی، وجود چندین معدن سنگ در نقاط مختلف کشور است.

طراحی نمای مدرن

مهم­ ترین عناصر در طراحی نمای مدرن رنگ ها، اشکال ساده و طراحی­های خاص می­باشند تا به ساختار اصلی نمای مدرن جان و روح ببخشند. این نوع طراحی نما بدون جزئیات پیچیده است و بر عملکرد و فرم مینیمال تاکید بسیار دارد. به عبارت دیگر مینیمالیسم به عنوان مهمترین عنصر در طراحی مدرن شناخته می شود. از ویژگی­های مهم در طراحی نمای مدرن می­توان به زاویه 90 درجه عناصر و خطوط افقی و عمودی اشاره نمود. همچنین در ساختار اصلی نما از اشکال مستطیلی، استوانه ای و مکعبی استفاده می شود و ترکیب عناصر مختلف اغلب نامتقارن هستند. توجه داشته باشید طراحان ماهر معمولا برای المان­ها از رنگ های خنثی مانند سفید، کرم، خاکستری یا مشکی استفاده می کنند.

از چه متریالی در نمای ویلا استفاده کنیم ؟

طیف متریال و مصالح قابل استفاده در طراحی نمای ویلا بسیار گسترده است از جله آجر ، سنگ ، چوب ، کامپوزیت ، شیشه ،سرامیک ، سیمان سفید و … . نحوه ی ترکیب کردن این متریال ها باهم و توجه به اقلیم منطقه در انتخاب این متریال ها بسیار موثر می باشد.
استفاده از متریال چوب باعث گرما بخشیدن به نمای ویلا می شود و در هماهنگی با طبیعت اطراف ویلا می باشد . عایق گرما هست اما هزینه ی بیشتری نسبت به متریال های دیگر دارد و از نظر زیبایی شناسی بهتر است در ابعاد کم و در ترکیب با آجر استفاده بشود.
متریال سنگ در سبک کلاسیک بسیار کاربرد دارد و متریال به نسبت ارزون تر و دردسترس تری می باشد و طیف رنگی بسیار زیادی دارد . استفاده از متریال هایی که ضریب انتقال حرارتی کمتری نسبت به سایر مصالح دارند در عایق بودن ساختمان و عدم به هدر رفتن انرژی نقش بسزایی دارد.
بهتر است از متریال هایی که در مجاورت ویلا قرار دارند به اصطلاح مصالح بوم آورد استفاده کنید و باعث ایجاد هماهنگی در همسایگی های ویلا بشوید. چرا که نمای هر ویلا به نحوی بر طراحی شهری آن منطقه تاثیر مستقیم میگذارد و نباید به صورت مجزا و مستقل از همسایگی و بافت منطقه طراحی بشود.

طراحی نمای خارجی ویلا

عوامل موثر در طراحی نما ویلا دو طبقه

باید در نظر گرفت که فضاهای نیمه محصور و واسط از اجزای جدایی ناپذیر نمای یک ویلا هستند. طراحی خلاقانه ویلایی که با محوطه در ارتباط است و از پتانسیل‌های طبیعی اطراف ویلا به نحو احسن بهره برده شده و نیز وجود تراس، بالکن، و عرشه در طراحی ویلا دوبلکس باعث جذابیت دوچندان ویلا شده و آن را غیرقابل اجتناب می‌کند.
این فضاهای نیمه محصور و واسطه هم بخش‌های داخلی ساختمان و هم بخش‌های خارجی و نمای ویلا را تحت تاثیر قرار می‌دهد. از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است. باید توجه داشت که طراحی این فضا باید براساس پتانسیل‌های طبیعی و بهترین موقعیت کاربری صورت بگیرد تا بهترین موقعیت برای حداکثر نورگیری ویلا تعیین شود.