شرکت طراحی نما در مشهد
13
فوریه

شرکت طراحی نما در مشهد

همانطور که می دانید نمای ساختمان یکی از اجزای مهم ساختمان است که می تواند در ذهن مخاطب تاثیر بسزایی داشته باشد. گروه معماری سعیدیان یکی از بزرگترین های شرکت طراحی نما در مشهد است. در ادامه این مطلب با شرح بیشتری به این امر می پردازیم.

 

اهمیت نمای ساختمان در معماری

به صورت کلی می توان گفت نمای ساختمان معرف فضای محیط داخلی ساختمان است و ظاهر ساختمان تاثیر زیادی در دید سایر افراد دارد. یک ساختمان بدون نمای زیبا و جذاب می تواند محیط شهر را بهم بزند و در ذهن بقیه اثر خوبی بجا نذارد.

نمای ساختمان فضای خصوصی را از فضای عمومی و درون ساختمان را از بیرون جدا می کند. نمای ساختمان یبان حالت کلی از ذهن معمار و طراح ساختمان است.

پس اعتماد طراح نمای بسیار قوی امر مهمی است. برای آشنایی با چگونگی انتخاب یک شرکت طراحی نما در مشهد در ادامه این مطلب همراه ما باشید.

درطراحی نمای یک ساختمان عوامل مهمی وجود دارد که باید توسط معمار دقت شود. انتخاب نوع متریال ، رنگ  مصالح ، نوع بافت ساختمان های مجاور و …. تاثیر زیادی در نمای نهایی دارد.

 

عناصر مهم در طراحی نما

درب ورودی یکی از مهم ترین عناصری است که محل قرار گیری آن در عملکرد ساختمان نقش مهمی دارد. درب ورودی جدا کننده فضای عمومی خارجی و فضای خصوصی داخلی است.

انتخاب سایز در ورودی با توجه به تناسب با ابعاد ساختمان یکی از نکاتی است که طراح به آن دقت کند.

مورد بعدی طبقه همکف ساختمان است. طبقه همکف قسمت اتصال به زمین یا کف پیاده رو است و در معرض دید قرار می گیرد و نقش مهمی در زندگی شهری دارد و به صورت مستقیم در معرض دید قرار می گیرد.

این بخش از ساختمان جزو اجزا پر اهمیت است که باید با استحکام زیادی ساخته شود و در از مصالح پردوام در این بخش استفاده شود تا در نگاه کاربر احساس ثبات حس شود.

تراس ها نیز یکی از دیگر از ارکان مهم در طراحی ساختمان است که چشم انداز به فضای بیرون برای ساختمان است. تراس ها نیز باید به گونه ای طراحی شود که حالت موقت و ناپایداری را در ذهن بیننده ایجاد نکند که کسی که از بیرون تراس را می بیند تصور کند به راحتی قابل جدا شدن است.

شرکت طراحی نما در مشهد و آنچه که در برابر دید عموم قرار دارد، در واقع پر اهمیت ترین قسمت ساختمان در برابر عابران و سایر افراد غیر استفاده کننده از ساختمان است. همان‌طور که عنوان شد نمای ساختمان‌ها، نمای شهری را ایجاد می کند، اما به‌دلیل ضعف قوانین موظف کننده طراح و سازنده در این ارتباط، نمای ساختمان در کمترین اهمیت قرار گرفته است.

پنجره ها نیز از مواردی است که در نمای کلی بسیار تاثیر گذار است. انتخاب سایز مناسب برای پنجره ها و نوع متریال به کار رفته در آن نقش بسیار مهمی در  زیبای نهایی ساختمان دارد.

برای تماس با یکی از بهترین شرکت های طراحی نما در مشهد می توانید با شماره 05138467497 تماس بگیرید.

 

تفاوت های اجرای نما در گذشته و اکنون

در معماری های گذشته و سنتی تر بیشتر از نماهای آجری و شیشه ای استفاده می شد که در معماری جدید جای خود را به نماهای کلاسیک و سبک های مدرن داده اند.

اگر قصد بازسازی منزل خود را دارید یا قصد دارید ساختمان جدیدی را طراحی کنید بهتر است پیش از هر اقدامی با یک شرکت طراحی نما در مشهد مشورت کنید. شما می توانید یک جلسه مشاوره رایگان با گروه معماری سعیدیان داشته باشید.

 

خدمات طراحی نمای ساختمان شامل چه مواردی میشود؟

 

  • طراحی نمای محوطه ، آبنما ، استخر
  • طراحی و ساخت انواع ماکت های حرفه ای
  • تهیه نقشه برای ساختمان های قدیمی
  • فاقد نقشه طراحی نمای ساختمان به صورت کلاسیک و مدرن
  • طراحی نقشه نمای آپارتمان های مسکونی تک واحد ، دو واحد و …
  • مشاوره در زمینه طراحی ، اجرا و مدیریت پیمان طراحی نقشه خانه های ویلایی و چند طبقه

 

تعرفه های شرکت طراحی نما در مشهد به چه صورت است؟

برای طراحی نما نمی توان قیمت مشخصی را بیان کرد. زیرا هزینه نهایی به عوامل مختلفی مانند نوع سبک طراحی (کلاسیک، مدرن)  ، تعداد طبقات ، نوع لول انتخابی (کلاسیک پرکار ، کلاسیک کم کار، مدرن پرکار، لاکچری و ….) و…. بستگی دارد.

در ادامه برخی از نمونه های طراحی نما توسط گروه معماری سعیدیان را مشاهده می کنید.

 

شرکت طراحی نما در مشهد
شرکت طراحی نما در مشهد
شرکت طراحی نما در مشهد
گروه معماری سعیدیان