طراحی نمای ساختمان در مشهد
15
فوریه

طراحی نمای ساختمان در مشهد

اگر نیاز به طراحی نمای ساختمان در مشهد دارید یا به دنبال طراح نمای ساختمان در مشهد هستید ادامه این مقاله را مطالعه کنید. زیرا قرار است در انتهای این مطلب یکی از بهترین گروه های طراحی نمای ساختمان در مشهد را به شما معرفی کنیم.

اهمیت طراحی نمای ساختمان

شهر مشهد از کلان شهر های ایران محسوب می شود که در سال های اخیر ساختمان ها و نماهای باشکوهی در این شهر به ثبت رسیده است. نمای ساختمان نمودار خلاقیت و ذهن سازنده و طراح نمای ساختمان محسوب می شود.

در طراحی نما باید  به عوامل مختلفی مانند بافت شهر، سلیقه کارفرما، سبک معماری ، بودجه کارفرما و…. توجه زیادی داشت. نمای ساختمان اولین بخش ساختمان است که نگاه مخاطب را به خود جذب می کند.

همچنین نوع متریال و اجزا و مصالح به کار رفته در طراحی نمای ساختمان بسیار مهم است. در صورتی که شرکت طراح نمای ساختمان به این امر توجهی نکند خروجی کار نمی تواند جذابیت زیادی داشته باشد

در طراحی نمای ساختمان چه مواردی باید رعایت شود؟

معماری ساختمان

به طور میانگین عمر مفید هر ساختمان مسکونی بین 30 تا 50 سال است. بنابراین طراح نمای ساختمان در مشهد باید به فکر طراحی یک نمای جذاب و چشمگیر باشد که پس از گذشت چند سال از زیبایی و ابهت آن کم نشود.

هماهنگی با بافت و معماری شهری

معمولا در هر منطقه و ناحیه هر شهری شخصیت و هویت مخصوص به خود را دارد. در صورتی که نمایی ناهماهنگ و ناهمگون ساخته شود حتی اگر در اوج زیبایی باشد می تواند به تاریخ و بافت و زیبایی منطقه صدمه بزند. پس بهتر است قبل از طراحی، حتما شرکت طراحی نمای ساختمان و طراح محترم از بافت منطقه دیدن کنند.

تعرفه طراحی نمای ساختمان در مشهد

طراحی یک نقشه درست و حساب شده با توجه به بودجه کارفرما می تواند از افزایش قیمت در طی طراحی نما جلوگیری شود. تعرفه طراحی نمای ساختمان در مشهد با توجه به متریال تعداد طبقات ساختمان متفاوت است.

چه اصولی باید در طراحی نمای ساختمان رعایت شود؟

زیبایی نهایی ساختمان به عوامل متعددی بستگی دارد. زیبایی نما بیشترین تاثیر را بر روی جذابیت نهایی دارد. ساختمان باید علاوه بر تک و منحصر به فرد بودن با سایر ساختمان های مجاور حداقل هماهنگی را داشته باشد.

در ادامه به چند اصل مهم در طراحی نما می پردازیم:

نورپردازی نما

نورپردازی مناسب باعث می شود نمای یک ساختمان در شب بیشتر جلوه کند و مانند نمای روز تاثیر گذار باشد. پس نورپردازی یکی از اصول مهم در طراحی نمای ساختمان است.

توجه کنید نورپردازی نباید بیش از حد خیره کننده باشد زیرا در این صورت نمای اصلی ساختمان به چشم نمی آید. در دید اول باید مخاطب نمای ساختمان را ببیند و پس از آن به نور پردازی توجه کند.

پویایی در طراحی نما

پویایی در نما را می توان با تغییر ابعاد و ترکیب متریال های مختلف و  استفاده از المان های افقی و عمودی ایجاد کرد. ساختمان هایی که نمای پویایی دارند در نگاه بیننده جذاب تر و باارزش تر هستند.

خوانایی نما

یکی از مواردی که باید در ساختمان های بلند و چند طبقه رعایت کرد سادگی و خوانایی نما است. سادگی و جلوگیری از تنوع بیش از حد در طراحی نمای ساختمان یکی از مواردی است که باید به آن توجه شود.

استفاده از مصالح تک رنگ و بافت های شبیه به هم در خوانایی می تواند موثر باشد.

سازگاری نما با اقلیم

در هر منطقه ممکن است شرایط آب و هوایی خاصی داشته باشد که یکی از مهم ترین مواردی است که باید طراح نمای ساختمان به آن توجه کند. نما وظیفه محافظت از ساختمان و فراهم کردن آرامش ساکنان را دارد.

در نتیجه طراحی نما باید به گونه ای باشد که در برابر تغییرات جوی، از ساختمان محافظت کند.

سازگاری نما با سازه

مورد اخری که به آن می پردازیم سازگاری نما با سازه است .یک نکته مهم در ایستایی نما ، اتصال اصولی نما به سازه ساختمان ست.

بدنه نما با در نظر گرفتن اینکه از چه مصالحی استفاده میشود، باید اتصالات محکمی با سازه اصلی داشته باشد. بنابراین باید تمام جزئیات طراحی نما با نقشه سازه منطبق باشد. از مشخصه های یک ساختمان استاندارد، اتصالات یکپارچه بدنه ساختمان با ساختار و سقف میباشد.

شرکت طراحی نمای ساختمان در مشهد

گروه معماری سعیدیان با بیش از دو دهه تجربه در طراحی ، نظارت، اجرا با تیم مجرب از مهندسان و طراحان برتر توانسته است ساختمان های لاکچری و زیبایی را در کارنامه سوابق خود به ثبت برساند.

اگر به دنبال طراح نمای ساختمان در مشهد هستید می توانید با خیال راحت به ما مراجعه کنید و از یک جسله رایگان مشاوره بهره مند شوید.