دکوراسیون منزل
22
آگوست

دکوراسیون منزل و نکات مهم در طراحی داخلی

دکوراسیون منزل یا طراحی چیدمان وسایل منزل یکی از موارد مهمی است که در روحیه و خلق و خوی افراد تاثیر زیادی دارد. در ادامه این مقاله سعی کردیم نکات مهم در طراحی و دکوراسیون منزل را برای شما بررسی کنیم.

در نظر داشته باشید که طراحی داخلی و تغییر دکوراسیون بهتر است با مشورت طراح یامتخصص اینکار انجام شود. زیرا همانطور که میدانید موارد مهمی مانند آشنایی با روانشناسی رنگ ها، چیدمان، کاربردی بودن فضای طراحی و … تاثیر زیادی در زیبایی نهایی دارد. به همین دلیل بهتر است اینکار را با کمک یک طراح انجام دهید.

در صورتیکه اطلاعات کافی ندارید یا احساس میکنید به تنهایی از پس کار طراحی داخلی منزل خود برنمی آیید می توانید با طراحان و مشاوران ما در گروه معماری سعیدیان از طریق راه های زیر در تماس باشید.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

دکوراسیون منزل و نکات مهم آن

نقل مکان به یک خانه جدید یا تغییر در چیدمان وسایل منزل می تواند یکی از لذت های بزرگ زندگی باشد، اما برای خیلی از افراد جابجایی و طراحی مجدد با نگرانی های زیادی همراه است. ما در ادامه این مقاله قصد داریم شما را راهنمایی کنیم تا با رعایت یک سری نکات چیدمان منزل خود را تغییر دهید.

چگونه فضای خود را به بهترین شکل در می آورید در حالی که منعکس کننده حس شخصی شما از سبک است؟ این کار را به خوبی انجام دهید و در نهایت خانه ای راحت و شاد خواهید داشت.

اما اگر این کار را ضعیف انجام دهید و در نهایت با انبوهی از مبلمان، پارچه ها و رنگ های رنگی مواجه خواهید شد که هرگز به یک کل دلپذیر تبدیل نمی شوند. با کمی برنامه ریزی و با پیروی از همان مراحلی که طراحان داخلی حرفه ای استفاده می کنند، شانس موفقیت بسیار بیشتری خواهید داشت.

طراحی دکوارسیون داخلی منزل

نکات مهم در طراحی منزل

یک سری نکات اساسی که ممکن است در ظاهر به آن دقت کنید برای داشتن یک فضای زیبا و اصولی نیاز است. تلاش ما در این است شما مسیری را طی کنید که بهترین نتیجه را از آن بگیرید.

از فروشگاه مبلمان شروع نکنید

ممکن است این اصلاح را شنیده باشید که هنگام گرسنگی از خرید مواد غذایی اجتناب کنید، زیرا منجر به انتخاب های ضعیف می شود. همین امر در مورد فروشگاه های مبلمان نیز صدق می کند – با وحشت به خرید نروید، فقط به این دلیل که خانه خالی دارید.

بله، شما به یک مبل نیاز دارید. اما اگر مبلی را بخرید که فقط آن را دوست دارید، بدون اینکه اندازه گیری کنید یا به بقیه اتاق فکر کنید، کار اشتباهی است.

شما پیش از هر اقدامی باید کل فضای منزل را برای تغییر دکوارسیون در نظر بگیرید، سبک طراحی خود را انتخاب کنید، رنگ های دلخواه، نور محیط و… را درنظر بگیرید، سپس برای خرید وسایل یا جابجایی آن ها اقدام کنید.

داشتن اندازه های دقیق از محیط

تطبیق مقیاس مبلمان با مقیاس یک اتاق بسیار مهم است. یک مبل مناسب می تواند به راحتی بر دکوراسیون داخلی یک اتاق خواب یا پذیرایی تاثیر زیادی داشته باشد.

قبل از شروع طراحی، طول و عرض هر اتاقی را که می‌خواهید طراحی کنید، به همراه ارتفاع سقف و عناصری که می‌توانند مانع ایجاد شوند مانند پله‌ها، ستون‌ها، رادیاتورها و سایر موانع اندازه‌گیری کنید.

همچنین ایده خوبی است که دهانه های پنجره را به همراه فضای دیوار زیر، بالا و کناره های هر یک اندازه بگیرید تا برای پوشش پنجره آماده شوید.

اولین اشتباهی که اکثر مردم مرتکب می شوند این است که چیزهایی با اندازه نامناسب می خرند – مبل هایی که در اتاق جا نمی شوند، مبل هایی که از درها جا نمی شوند، میزهایی که خیلی کوچک هستند، میزهایی که خیلی بزرگ هستند.

ک Floorplan ایجاد کنید

هنگامی که اندازه های اتاق خود را اندازه گیری کردید، وقت آن است که آنها را با یک پلان طبقه استفاده کنید که به شما دید پرنده ای از کل خانه می دهد. الکسا همپتون، رئیس مارک همپتون، شرکت طراحی داخلی نیویورک که توسط پدرش تأسیس شده است، می‌گوید: «هر شغلی باید با یک پلان زمین شروع شود. “شما باید فضا را بشناسید.”

یکی از گزینه ها این است که یک پلان طبقات را به روش قدیمی، با کاغذ، مداد و خط کش بکشید یا به اصطلاح اسکیس بزنید. با این حال، اکثر طراحان حرفه ای از نرم افزارهای طراحی مانند اتوکد استفاده می کنند.

چند برنامه و اپلیکیشن گوشی نیز وجود دارد که به شما کمک می کند اندازه های دقیق تری را به دست آورید. در هر صورت داشتن اندازه های دقیق به شما کمک می کند طراحی دکوارسیون منزل زیباتر و کاربردی تری داشته باشید.

هنگامی که طرح کلی فضا را به دست آوردید، شروع به آزمایش با قرار دادن مبلمان کنید و مطمئن شوید که ردپای هر قطعه متناسب با اندازه طراحی باشد.

انتخاب سبک طراحی و معماری فضا

این قسمت مشکل است و هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد. اتاق ها می توانند سنتی یا مدرن، رسمی یا آرام و از نظر بصری گرم یا خنک باشند.

انتخاب سبک معماری کلی به شما کمک می کند تا سایر وسایل و چیدمان منزل را با دقت بیشتر و مناسب تری انتخاب کنید.

به عنوان مثال، دکوراسیون خانه برای کسی که به طور منظم مهمانی های شام بزرگ برگزار می کند، باید با خانه شخصی که هر شب در رستوران غذا می خورد متفاوت باشد.

فردی که قصد دارد میزبان جمع آوری کمک های مالی باشکوه باشد، باید اتاق نشیمن متفاوتی نسبت به فردی که فقط رویای تصادف در مقابل تلویزیون را دارد، داشته باشد.

تغییر دکوراسیون منزل

بودجه مناسبی برای کار دکوراسیون منزل اختصاص دهید

غیر ممکن است شما با بودجه کم بتوانید بهترین طراحی و دکوراسیون را داشته باشید. اگر قصد تغییر کوچکی دارین میتوانید با تغییر رنگ مبلمان یا عوض کردن پرده ها و پارکت و… فضای منزل را متحول کنید.

اما اگر به فکر تغییرات بزرگ و اساسی هستید بهتر است بودجه ای مناسب برای اینکار در نظر بگیرد و با توجه به قیمت ها و متریال های روز بازار گزینه هایی را انتخاب کنید که بیشترین همخوانی را با منزل شما داشته باشد.

مراحل کار را برنامه ریزی کنید

به پایان رساندن دیوارهای گچی، اصلاح کف چوبی سخت و رنگ آمیزی سقف ها همه کار نامرتب است. در صورت امکان، بهتر است قبل از جابجایی هر گونه مبلمان یا لوازم جانبی در فضا، این نوع کار را تکمیل کنید.

اصولی انجام دادن کارها به شما در داشتن فضایی مناسب و کاربردی کمک زیادی می کند.

شما می توانید به تنهایی کارهای تغییر دکوراسیون منزل را انجام دهید، اما کمک گرفتن از یک متخصص در این زمینه می تواند روند کاری شما را تسریع ببخشد، هزینه های اضافی شما را کاهش دهد و به شما در داشتن یک محیط مناسب و دلخواه با سلیقه شما کمک زیادی بکند.