طراح دکوارسیون داخلی
11
جولای

طراح دکوراسیون داخلی در مشهد

طراحی داخلی هنر و علم درک رفتار افراد برای ایجاد فضاهای کاربردی در یک ساختمان است، در حالی که طراح دکوراسیون داخلی مبلمان یا آراستن یک فضا با عناصر تزئینی برای رسیدن به زیبایی خاصی است. به طور خلاصه، طراحان داخلی ممکن است تزئین کنند، اما دکوراتورها طراحی نمی کنند.

دکوراسیون داخلی هنر تزئین یک خانه مسکونی یا تجاری با توجه به ترجیحات و سبک شخصی مشتری است. این شامل انتخاب طرح های رنگی، مواد کفپوش، مبلمان، آثار هنری و لوازم جانبی است. این یک منطقه را به یک طراحی زیباشناختی و مقرون به صرفه تبدیل می کند.

دکوراسیون داخلی اغلب با طراحی داخلی همراه است. اگرچه آنها دست به دست هم می دهند، اما طراحان دکوراسیون داخلی با طراحان داخلی متفاوت هستند. طراحان داخلی همان وظایف دکوراتورها را انجام می دهند، اما باید آموزش رسمی و گواهینامه حرفه ای توسط شورای ملی صلاحیت طراحی داخلی دریافت کنند.

 از سوی دیگر، دکوراتورهای داخلی ملزم به دریافت آموزش رسمی یا تجربه حرفه ای نیستند. هر دو با متخصصان خدمات برای انجام کار طراحی همکاری می کنند، اما طراحان داخلی ممکن است با پیمانکاران برای تغییر عناصر ساختاری همکاری کنند. دکوراتورهای داخلی به ندرت تغییرات ساختاری ایجاد می کنند و بر جلوه های بصری یک فضا تمرکز می کنند.

طراحی داخلی اصولی چیست؟

طراحان داخلی حرفه ای معمولاً مجموعه ای از «قوانین» غیررسمی را بر اساس اصول و عناصر خاص طراحی داخلی دنبال می کنند. این عناصر طراحی داخلی شامل فضا، خط، فرم ها، نور، رنگ، بافت و الگو هستند. و حفظ تعادل آنها کلید ایجاد یک فضای داخلی دلپذیر است

طراحی و دکوراسیون چیست؟

طراحی داخلی هنر و علم درک رفتار افراد برای ایجاد فضاهای کاربردی در یک ساختمان است. دکوراسیون عبارت است از تجهیز یا آراستن فضا با چیزهای شیک یا زیبا*. به طور خلاصه، طراحان داخلی ممکن است تزئین کنند، اما دکوراتورها طراحی نمی کنند.

آیا طراحی داخلی شغل خوبی است؟

بله، طراحی داخلی انتخاب شغلی خوبی است، به خصوص برای کسانی که می خواهند خلاقیت خود را به ابتدایی ترین راه ها نشان دهند. این به شخص اجازه می دهد تا از توانایی های طبیعی خود استفاده کند و در عین حال رضایت شغلی عالی را نیز به همراه دارد

تفاوت طراح داخلی و طراح دکوراسیون

بسیاری از مردم از اصطلاحات “طراحی داخلی” و “دکوراسیون داخلی” به جای یکدیگر استفاده می کنند، اما این حرفه ها از جنبه های مهم متفاوت هستند. طراحی داخلی هنر و علم درک رفتار افراد برای ایجاد فضاهای کاربردی در یک ساختمان است.

دکوراسیون عبارت است از تجهیز یا آراستن فضا با چیزهای شیک یا زیبا*. به طور خلاصه، طراحان داخلی ممکن است تزئین کنند، اما دکوراتورها طراحی نمی کنند. طراحان داخلی راه حل های خلاقانه و فنی را در ساختاری به کار می برند که برای کیفیت زندگی و فرهنگ ساکنان، کاربردی، جذاب و مفید است.

 طرح ها به پوسته ساختمان پاسخ می دهند و با آن هماهنگ می شوند و موقعیت فیزیکی و بافت اجتماعی پروژه را تصدیق می کنند. طرح ها باید به قوانین و الزامات مقرراتی پایبند باشند و اصول پایداری محیطی را تشویق کنند. فرآیند طراحی داخلی از یک روش سیستماتیک و هماهنگ – شامل تحقیق، تجزیه و تحلیل و ادغام دانش در فرآیند خلاقانه – برای ارضای نیازها و منابع مشتری پیروی می کند.

هدف از دکوراسیون چیست؟

هدف از دکوراسیون این است که فضا را از نظر زیبایی شناختی بیشتر و از نظر عملکردی برای ساکنین مفیدتر کند، اما این ممکن است شامل در نظر گرفتن موضوعات زمینه ای گسترده تر مانند مد، فرهنگ و غیره باشد.

انواع طراحی دکوراتیو

  • طراحی طبیعت گرایانه
  • طراحی مرسوم/طراحی سبک.
  • طراحی انتزاعی.
  • طراحی هندسی.

رنگ در طراحی داخلی چیست؟

رنگ یکی از اساسی ترین و تاثیرگذارترین جنبه های طراحی داخلی است. انتخاب رنگ عامل اصلی در تعیین موفقیت یا شکست یک طرح تزئینی است. استفاده دقیق از رنگ می تواند اثاثیه و تزئینات را یکپارچه کند تا نتیجه ای منسجم و دلپذیر ایجاد کند.

5 اصل طراحی چیست؟

خلاصه: اصول مقیاس، سلسله مراتب بصری، تعادل، کنتراست و گشتالت نه تنها طرح های زیبایی ایجاد می کند، بلکه در صورت استفاده صحیح، قابلیت استفاده را افزایش می دهد.

طراح داخلی در مشهد

8 عنصر طراحی چیست؟

تمام طرح های بصری از هشت عنصر (نقطه، خط، شکل، فرم، تن، بافت، رنگ و/یا متن) تشکیل شده اند. این عناصر ترکیب و چیده شده اند تا ظاهر بصری دلخواه را ایجاد کنند.

آیا می توانید بدون مدرک طراحی داخلی انجام دهید؟

از نظر فنی، برای تبدیل شدن به یک دکوراتور داخلی نیازی به مدرک ندارید. با این حال، دانش هرگز به کسی آسیب نمی رساند. به علاوه، مشتریان و شرکت‌ها معمولاً پذیرای بیشتری برای استخدام فردی هستند که برای گرفتن مدرک وقت گذاشته است.

شرکت طراح دکوراسیون در مشهد

ما در گروه معماری سعیدیان با داشتن تیم حرفه ای طراحی و اجرا قادریم تمامی پروژه های ساختمانی را ازصفر تا صد به پایان برسانیم. برای دیدن پروژه های ما به بخش نمونه کارهای سایت مراجعه کنید.

در صورتیکه نیاز به مشاوره و بازدید از پروژه دارید می توانید با شماره 05138467497 یا شماره واتس اپ 09157111473 با همکاران و مشاوران ما در تماس باشید.