طراحی دکوراسیون داخلی با چوب
15
جولای

طراحی دکوراسیون داخلی با چوب

استفاده از چوب و تزئینات چوبی در طراحی های داخلی امری کاملا سلیقه ای است که طرفداران زیادی نیز دارد. طراحی دکوراسیون داخلی با چوب به دقت و مهارت بالایی در طراحی و اجرا نیاز دارد تا ضمن طراحی خلاقانه و منحصر به فرد، حرفه ای نیز پیاده سازی شود. ما گروه معماری سعیدیان پروژه های طراحی داخلی زیادی را با چوب طراحی و اجرا کرده ایم.

استفاده از چوب در کنار استفاده صحیح از سایر متریال های موجود می تواند زیبایی منزل شما رو دو چندان کند. برای تماس با مشاوران و کارشناسان ما می توانید با شماره 05138467497 در تماس باشید.

چوب یکی از مصالح پرکاربرد و زیبا در طراحی های ساختمان است. طراحی دکوراسیون داخلی با چوب بستگی به سلیقه افراد دارد و ممکن است برای هرکسی استفاده از چوب در طراحی های داخلی جذاب نباشد.

در ادامه این مقاله سعی کردیم برخی از استفاده های چوب در دکوراسیون داخلی را معرفی کنیم  که چطور می شود از چوب استفاده کرد.

چوب در کنار مقاومت بالایی که دارد ویژگی ها و مدل های مختلف دارد که می توان برای هماهنگی بخش های مختلف از آن استفاده کرد.

کاربرد ساده چوب در طراحی دکوراسیون داخلی

ساج ، بلوط ، راش ، چوب ماهون، گردو، افرا … از انواع چوب است که هر کدام ویژگی ها و کاربردهای خاص خود دارد که باید با توجه به طراحی منزل از آن ها استفاده کرد.

یکی از نقاط قوت استفاده از چوب در طراحی داخلی این است که چوب ظاهری گرم و دلنشین دارد که می تواند به راحتی برای ست کردن با المان های مختلف قابل استفاده  است و در تزئینات منزل نیز می توان از آن استفاده کرد.

طراحی دکوراسیون داخلی با چوب

روش های طراحی دکوراسیون داخلی با چوب

همانطور که گفتیم چوب به راحتی با بخش های مختلف قابل هماهنگی است. چوب را می توان در آشپزخانه، اتاق خواب، محیط های اداری ، تجاری و…. استفاده کرد. در ادامه چند پیشنهاد برای استفاده از چوب را آورده ایم:

کف چوبی

چوب در فضای داخلی اغلب به معنای کفپوش پارکت است. یک کف پارکت نشانه ای از لوکس و گرمای بیشتر در خانه شماست. از تخته های بلوط معمولاً برای پارکت استفاده می شود. تخته ها دارای ضخامت ، طول و عرض مختلف هستند. همچنین اشکال خاصی مانند موزاییک در دسترس است.

پنل زدن

برای بسیاری از افراد ، تابلو فرش کمی قدیمی به نظر می رسد، اما این دیوارپوش چوبی  امروزه  طرفداران زیادی دارد.

دیوار جدا کننده چوبی

چوب برای ایجاد یک دیوار جدا کننده ایده آل است. برای جدا کردن اتاق نشیمن و اتاق ناهارخوری می توانید از تخته های عمودی چند سانتی متری از یکدیگر استفاده کنید. با این کار می توانید در عین حفظ تماس بین هر دو منطقه، اتاق مخصوص خود را ایجاد کنید.

سقف های چوبی

در خانه های قدیمی طبقه اول توسط تیرهای چوبی سنگین حفظ می شد. در ساختمان های جدید از چوب به عنوان نگهدارنده سقف استفاده نمی کنند اما از چوب به صورت برجسته در سقف استفاده می کنند.

سقف های چوبی نه تنها در سبک های کلاسیک کاربرد ندارد بلکه در طراحی های مدرن نیز طرفداران زیادی دارد

درها و پله ها

درب داخلی معمولاً از چوب ساخته می شود، مگر اینکه از شیشه استفاده کنید. این مورد در مورد پله ها نیز صدق می کند. یک راه پله چوبی بسیار زیبا است و به نسبت نیاز به نگهداری کمتری دارد. و با زدن یک رنگ جدید، می توان تغییر شکل داد.

مبلمان

از گذشته های دور بیشتر مبلمان ها از جنس چوب ساخته می شوند. و معمولا میز غذذاخوری، صندلی ها، کابینت ها، قفسه ها، بوفه و…. از چوب ساخته می شوند به این دلیل که هم نمای زیباتری دارند هم ماندگاری بالاتری.

تزیینات منزل

وسایل و تزئینات چوبی زیادی وجود دارد که می توان برای طراحی دکوراسیون داخلی با چوب از آن ها استفاده کرد. که استفاده از اکسسوری های چوبی کاملا سلیقه ای است و هر فردی با سلیقه خود می تواند از آن استفاده کند.

تنوع وسایل چوبی بسیار زیاد است که مطمئنا با سلیقه هر فردی تطابق پیدا خواهد کرد.

طراحی دکوراسیون داخلی با چوب گروه معماری سعیدیان
طراحی دکوراسیون داخلی با چوب گروه معماری سعیدیان
طراحی دکوراسیون داخلی با چوب گروه معماری سعیدیان
طراحی دکوراسیون داخلی با چوب گروه معماری سعیدیان