طراحی داخلی منزل در مشهد
23
فوریه

طراحی داخلی منزل در مشهد

یکی از خدماتی که این روزها بسیار طرفدار دارد و طراحان زیادی در این زمینه قوی کار می کنند، طراحی داخلی منزل و دکوراسیون است. طراحی داخلی منزل در مشهد نیز توسط طراحان و معماران با تجربه ای نیز پیشرفت زیادی داشته است.

در ادامه این مطلب قصد داریم در مورد طراحی داخلی و طراحی داخلی منزل در مشهد بیشتر بپردازیم.

دکوراسیون داخلی چیست؟

می توان گفت دکوراسیون داخلی یک هنر، صنعت یا حرفه تخصصی در جهان است. این صنعت برای بهبود فضای داخلی ساختمان است و ازآنجا محیط اطراف بر روح و روان اثر می گذارد طراحی داخلی باید با اصول و قواعد خاصی انجام شود.

دکوراسیون داخلی برای فضای کوچک و بزرگ، محیط های مختلف مانند اداری ، منزل، تجاری و … متفاوت است و طراح دکوراسیون داخلی باید با تکیه بر این جوانب و رعایت نکات طراحی را انجام دهد.

هدف از طراحی داخلی ایجاد محیطی است که کارکرد روانی و فیزیکی محیط را بهبود ببخشد و زندگی را در آن محیط راحت تر کند. یک ساختمان بدون طراحی مناسب عملا ساختمان بی روحی محسوب می شود که کارایی لازم را ندارد.

معماری داخلی منزل

اصول طراحی داخلی منزل

در طراحی داخلی اصول خاصی را باید رعایت کرد . این موارد برای تمامی طراحی ها یکسان است و رعایت این نکات در طراحی ها می تواند زیبایی خاصی را به نمایش بگذارد. در ادامه مطلب این موارد را بررسی می کنیم.

نور

نور یکی از عوامل مهم در طراحی است. نور عاملی است که دید به بیننده می دهد. دکوراسیون بدون نورپردازی مناسب جذابیتی ندارد و سایر تلاش های طراح بی نتیجه می ماند.قبل از انجام نور پردازی در طراحی باید هدف از استفاده از آن را مشخص کرد.

به طور مثال نور اتاق نشیمن با نور اتاق خواب یا آشپزخانه متفاوت است و با بکارگیری دقت در این موارد میتوان طراحی مناسب و زیبایی داشت.

تعادل

یکی دیگر از مواردی که باید در طراحی داخلی منزل دقت کرد اصل تعادل است. این مورد یکی از اصول مهم در علم فنگ شویی است که توصیه می شود حتما در طراحی ها مورد توجه قرار بگیرد

رنگ

رنگ در واقع جلوه دیداری عناصر در چشم بیننده است و همینطور رنگ تاثیر زیادی در خلق و خوی افراد می گذارد. در طراحی داخلی باید رنگ اجزای و مصالح به کار برده شده در ساخت با دقت انتخاب شود تا نهایت تاثیر گذاری خود را داشته باشد.

آشنایی با علم روانشناسی رنگ ها به شما کمک می کند تا با دانش بیشتری در انتخاب رنگ عمل کنید. طراحی داخلی منزل در مشهد نیز با توجه به بافت و موقعیت جغرافیایی نیز می تواند با انتخاب رنگ مناسب بهترین جلوه را داشته باشد.

معماری داخلی منزل

ارتفاع و قیاس

یکی دیگر از نکاتی که باید به آن توجه کرد انتخاب نوع وسایل منزل با توجه به ارتفاع سقف و دیوار ها است. به طور مثال نصب آثار هنری در ارتفاع کم حس خوبی را در بیننده ایجاد نمی کند. یا به طور مثال در چیدمان اتاق خواب ، تخت خواب نباید بیش از حد به زمین نزدیک باشد.

نظم

اساسا بی نظمی در هر محیطی می تواند باعث ایجاد تنش و استرس در افراد شود. نظم یکی از اصول علم فنگ شویی است که در ایجاد آرامش محیط بسیار موثر است. استفاده موثر و به جا از فضا و چیدمان مناسب می تواند به ایجاد نظم محیط کمک بسزایی کند.

تکرار

یکی دیگر از اصول مهم در طراحی داخلی منزل اصل تکرار است. در دکراسیون داخلی می توان تکسچر، بافت ، رنگ ، الگو یا هر عنصر دیگر یا عناصر بیشتر را در طراحی تکرار کنید

طراوت و سرسبزی

استفاده از گل و گیاه بعنوان یکی از عناصر طبیعی در طراحی داخلی منزل به محیط روح می بخشد. رنگ سبز نماد طراوات و زندگی است که به طور مستقیم بر روحیه افراد تاثیر می گذارد. هر گیاهی برای سبک خاصی از طراحی داخلی دکراسیون قابل استفاده است.

بنابراین نکته مهم در استفاده از گیاهان در منزل دقت در انتخاب آن ها با توجه به سبک طراحی است . شرایط نگهداری گل ها، میزان نور فضا ، مکان قرارگیری و…. در دید کلی طراحی بسیار تاثیر گذاراست.

فرم

در معماری فرم معنی و مفهوم شکل را می رساند یا همان مفهوم یا طرح کلی از یک شی سه بعدی در فضا را فرم می گویند. فرم ها با ترکیب دو یا چند شکل ایجاد می شوند و با عناصری مانند بافت، طرح ها، نقش ها و رنگ ها بر روی آن ها تاکید می شود.

یک فرم تراشیده و خوش ساخت، هارمونی را به وجود می آورد و فرم های افزوده، تعادل را به فضا اضافه می کنند. معمولا فرم ها را در دو دسته هندسی که ساخته دست بشر هستند و فرم های طبیعی که ساخته طبیعت هستند تقسیم می کنند.

معماری داخلی منزل

طراحی داخلی منزل در مشهد

شهر مشهد یکی از شهرهای پیشرفته است که در سال های اخیر توانسته است ساختمان های مجلل و لاکچری در آن ساخته شود. یکی از شرکت های موفق در زمینه طراحی داخلی منزل در مشهد گروه معماری سعیدیان است.

طراحی داخلی منزل نقش مهمی در آرامش و روحیه افراد دارد. طراحان گروه معماری سعیدیان با تکیه بر دانش روز و علوم روانشناسی طراحی داخلی نمونه های طراحی داخلی موفقی تا کنون خلق کرده اند.

شما می توانید برای اطلاعات بیشتر در زمینه طراحی داخلی منزل در مشهد با کارشناسان و طراحان گروه معماری سعیدیان با شماره تماس 05138467497 در ارتباط باشید.