طراحی نمای داخلی ساختمان ایرانی
17
سپتامبر

طراحی نمای داخلی ساختمان ایرانی

برای طراحی نمای داخلی ساختمان ایرانی که حس زندگی شرقی را در آن دیده شود باید یک سری اصول و ضوابطی را رعایت کرد. اگر شماهم قصد دارید طراحی داخلی منزل خود را عوض کنید و از سبک های به روزتری بهره مند شوید ادامه این مقاله را مطالعه کنید.
در برخی از کارهای بازسازی و نوسازی منزل، گاهی کارها پیش افتاده و کوچک است و با یک تغییر ساده و جابجایی و تعویض برخی از وسیله ها می توان سبک جدیدی را به وجود بیاورید. اما اگر طراحی از صفر باشد یا قصد دارید به طور کلی طراحی نمای داخلی ساختمان را عوض کنید بهتر است این کار با یک طراح حرفه ای پیش ببرید.


طراحی نمای داخلی ساختمان ایرانی


کار طراحی و دکوارسیون داخلی موضوعی تخصصی و براساس دانش است. البته به طور کلی طراح داخلی و طراح دکوراسیون باهم تفاوت هایی دارند، اما در هرصورت مشورت با گروه های متخصص طراحی و اجرا به شما کمک می کند تا در نهایت طراحی داخلی زیباتر و کاربردی تری داشته باشید.
طراح دکوراسیون داخلی به شما کمک می کند آن چیزی که در ذهن شما است کامل تر و پخته تر شود. شاید بپرسید سلیقه و نظر شما در طراحی چه می شود؟ در و اقع شما ایده ها، رنگ های دلخواه و سبک مورد نظر خود را بیان می کنید.


با اینکار شما به طراح داخلی کمک می کنید با توجه به دانش و تجربه خود و به کار گرفتن ایده ها و سلیقه شما، در نهایت طراحی زیبایی را در اختیار شما قرار دهد. معمولا در طراحی داخلی ساختمان ایرانی دست طراح برای استفاده از رنگ ها و متریال های مختلف باز است و همین باعث داشتن طرحی متفاوت خواهد شد.
اگر نیاز به مشاوره و بازدید رایگان دارید یا قصد دارید کار خود را به یک گروه معماری در مشهد بسپارید می توانید با طراحان گروه معماری سعیدیان با شماره های زیر در ارتباط باشید:

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916


طراحی دکوارسیون داخلی


خانه یکی از مهم ترین فضاهایی است که افراد زمان آرامش و استراحت خود را در آن سپری می کنند. طراحی داخلی تاثیر مستقیم و زیادی در روحیه افراد و خلق و خوی آن ها دارد. از همین رو فضای داخل منزل و طراحی آن از اهمیت زیادی برخوردار است.
در خانه های ایرانی یا در طراحی نمای داخلی ساختمان ایرانی تلفیق رنگ ها، نور، المان ها و عناصر کاربردی و.. برای داشتن فضایی خوشایند لازم است. در ادامه نکات مهمی را پیرامون طراحی نمای داخلی ساختمان مسکونی ایرانی بیان می کنیم.

طراحی نمای داخلی ساختمان ایرانی


عوامل مهم در طراحی ساختمان ایرانی


به طور کلی برای طراحی هر محیطی باید به عوامل مختلفی از جمله سبک معماری طراحی، انتخاب رنگ ها، متریال ها و المان های کاربردی، فضای محیط، نور طبیعی و نور پردازی، سلیقه و بودجه کارفرما و….توجه کرد.


انتخاب سبک معماری


برای طراحی های داخلی و نمای ساختمان شما می توانید براساس سلیقه و تمایل خود سبک های مختلف معماری را انتخاب کنید. معماری کلاسیک، کلاسیک لوکس، مدرن، نئوکلاسیک، بوهمی، مراکشی و …. سبک هایی از معماری هستند که انتخاب آن برای طراحی داخلی به عهده شماست. در ادامه دو سبک پرکاربرد را بررسی می کنیم.


معماری کلاسیک


برای طراحی نمای داخلی ساختمان ایرانی، معماری کلاسیک یک انتخاب مناسب و کاربردی است. این سبک معماری از زمان یونان باستان شکل گرفته است و استفاده از سنگ، ستون های بلند و پرکار، سرستون های کار شده و … از ویژگی های این سبک است.
معمولا سبک کلاسیک برای ساختمان های باشکوه و مجلل تر به کار می رود، زیرا متریال های به کار رفته در آن معمولا سنگ های سنگین و با شکوه است. رایج ترین سنگ هایی که به کار می رود، سنگ تراورتن است. تقارن نیز از مشخصه های اصلی معماری کلاسیک است.

طراحی کلاسیک


معماری مدرن


یکی دیگر از سبک های معماری که اخیرا برای طراحی نمای داخلی ساختمان طرفداران زیادی پیدا کرده است، معماری مدرن است. دراین معماری برخلاف سبک کلاسیک، دیگر خبری از سرستون های پرکار و کنده کاری های تجملاتی نیست بلکه توجه بر سادگی است.
در این طراحی ها، از طرح های ساده تر و کم جزئیات تر استفاده می شود خطوط تیز و تمیز زیاد به چشم می خورد. مصالح باید بدون تغییر و بدون تزئینات خاصی استفاده شود. معمولا رنگ های سفید استفاده می شود.

طراحی مدرن گروه معماری سعیدیان


انتخاب متریال های مناسب


در طراحی دکوراسیون داخلی انتخاب رنگ و متریال ها و لوازم منزل نقش مهم و اساسی دارند. به طور مثال در خانه های ایرانی فرش یکی از اجزای اصلی در طراحی می باشد. انتخاب نقش و نگار آن، پرکار بودن یا ساده بودن، رنگ فرش در طراحی کلی خانه تاثیر زیادی دارد.
انتخاب رنگ وسایل، رنگ مبلمان و کلاسیک یا مدرن بودن آن ، انتخاب نوع لوسترها، پارکت و کاغذ دیواری و…. همگی می توانند سبک طراحی را تغییر دهند. برای اینکه طراحی شما هارمونی زیبایی داشته باشد بهتر است حتما با یک طراح صحبت کنید.

شرکت طراحی داخلی در مشهد


همانطور که گفتیم برای طراحی نمای داخلی ساختمان شما می توانید براساس سبک و سلیقه شخصی خود اقدام کنید و دست به طراحی یا بازسازی منزل بزنید و با کمک یک اکیپ اجرایی حرفه ای اینکار را اجرا کنید.
یک راهکار ساده تر و حرفه ای تر این است که با یک شرکت طراح و مجری صحبت کنید و کار را به افراد متخصص بسپارید. برای اینکار می توانید با طراحان گروه معماری سعیدیان در تماس باشید و کار خود را به بهترین شکل ممکن تحویل بگیرید. با ما به کمتر از عالی فکر نکنید.