طراحی داخلی ساختمان در مشهد
27
فوریه

طراحی داخلی ساختمان در مشهد

در مطالب قبل سعی کردیم به طور خلاصه و دقیق به بررسی طراحی نما در مشهد و اصول و ضوابط طراحی بپردازیم. در این مطلب قصد داریم در مورد طراحی داخلی ساختمان صحبت کنیم. برای آشنایی با طراحی داخلی ساختمان در مشهد و نکات مهم پیرامون طراحی داخلی ادامه این مطلب را مطالعه نمایید

مفهوم طراحی داخلی ساختمان

طراحی داخلی یا طراحی دکوراسیون در اصلاح به مرتب کردن ، چیدمان و آراستن اطلاق می شود. منظور از دکراسیون داخلی شیوه چیدمان و انتخاب وسایل برای بخش ها و قسمت های مختلف ساختمان است که پس از جانمایی کلی ظاهری زیبا و منظم به وسایل و محیط می بخشد.

از آنجا که در سال های اخیر طراحی داخلی بسیار مورد توجه قرار گرفته است، به همین دلیل صرفا محدود به خانه های مسکونی نمی باشد و در دفاتر کاری، اداره ، فروشگاه ها، مغازه ها، بیمارستان ها ، هتل ها و سایر محیط های دیگر نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

شاید از دید ببینده طراحی داخلی ساختمان کاری ساده باشد و تنها با داشتن سلیقه بتوان طراحی های زیبایی را پیاده سازی کرد، اما نکات مهم در طراحی داخلی ساختمان و طراحی دکوراسیون وجود دارد که با دانستن و به کار گرفتن آن ها می توان بهترین استفاده از فضا و امکانات را داشت.

طراحی داخلی یک هنر و علم است که با ذوق و قریحه طراح اگر همراه شود نتایج زیبا و چشم نوازی را می توان مشاهده کرد. گروه معماری سعیدیان یکی از تیم های حرفه ای طراحی داخلی ساختمان در مشهد است که تا کنون طراحی های زیبایی را خلق کرده است.

شما می توانید نمونه کارهای ما در بخش نمونه کارها مشاهده نمایید و همچنین می توانید با شماره گیری 05138467497 با کارشناسان و طراحان ما در ارتباط باشید و با خیال راحت طراحی های خود را به ما بسپارید.

اصول طراحی داخلی ساختمان در مشهد

یکی از مهم ترین مواردی که باید در طراحی داخلی ساختمان به آن توجه کرد که باید تصمیم بگیرید سبک محیط کاری یا زندگی خود را قبل از طراحی انتخاب کنید. با انتخاب نوع سبک طراحی می توانید به طراح داخلی ساختمان خود کمک کنید تا طرحی را آماده کنند که با سلیقه شما همخوانی دارد.

انتخاب نوع محیط از نظر سنتی یا مدرن بودن، کلاسیک نقش مهمی در طراحی نهایی دارد. اگر ایده خاصی برای طراحی دارید ، نگران نباشید طراحان گروه معماری سعیدیان می توانند سلیقه شما در طراحی به کار بگیرند و داخل ساختمان را با توجه به نظر شما طراحی کنند.

آشنایی با سبک های مختلف در طراحی داخلی

همانطور که گفتیم پیش از هر تصمیم گیری و طراحی  بهتر است سبک طراحی را انتخاب کنید، آشنایی با سبک های طراحی می تواند به شما کمک کند تا با آگاهی بیشتری برای طراحی داخلی ساختمان خود تصمیم بگیرید.

سبک مدرن در طراحی داخلی

از مهم ترین ویژگی های سبک مدرن می توان به رنگ های ساده و خط های صاف و منظم اشاره کرد. در سبک مدرن تمایل به فضاهای ساده تر و خلوت تر است و از شیشه و استیل و رنگ های سفید و نقره ای در محیط استفاده می شود.

سبک دکوراسیون مدرن

سبک امروزی در طراحی داخلی

عموم افراد تصور می کنند سبک مدرن و امروزی شبیه بهم هستند اما باید دقت کنید یک سری نکات و تفاوت های ریز و جزئی با یکدیگر دارند.

سبک مدرن نسبت به سبک امروزی قدمت بیشتری دارد و اصولا قوانین مشخصی برای چیدمان این سبک وجود دارد. انعطاف پذیری سبک امروزی نسبت به سبک مدرن بیشتر است و راحت تر می توان علایق و سلیقه مردم را در آن گنجاند.

به طور مثال یکی از تفاوت های جزئی سبک مدرن و سبک امروزی در این است که در سبک امروزی از خط های خمیده استفاده می شود که می توان از آن به عنوان یکی از تحولات این سبک نام برد.

سبک طراحی امروزی

سبک مینیمال در طراحی داخلی

سبک مینیمال یکی از انواع سبک های طراحی داخلی ساختمان در مشهد است که طرفداران خود را دارد. این سبک به دلیل سادگی شباهت زیادی به سبک مدرن دارد.

رنگ سفید یکی از رنگ های پرکاربرد این سبک است سایر رنگ هایی که در این سبک مورد استفاده قرار می گیرد رنگ های خنثی است. یکی از مهم ترین نکاتی که باید در این سبک رعایت شود خلوت بودن فضا و حس آرامش است.

سبک مینیمال در طراحی داخلی

سبک روستیک

سبک روستیک از سبک روستایی سرچشمه می گیرد و ویژگی اصلی آن طراحی داخلی ساده و بی آلایش است که معمولا در آن از سنگ و چوب استفاده می شود همچنین می توان از وسایل قدیمی که حالت رنگ و رو رفته دارد استفاده کرد.

سبک روستیک در دکوراسیون

سبک شیکر

برخی از سبک های طراحی داخلی با یکدیگر شباهت دارند ، تفاوت آن ها در برخی از جرئیات است که نیازمند دقت است. جذابیت و سادگی چشم نواز از بارزترین ویژگی های این سبک است. در سبک شیکر از رنگ های طوسی، خاکستری ، بژ و به طور کلی رنگ های خنثی استفاده می شود.

شیکر در طراحی داخلی ساختمان در مشهد

سبک کلاسیک

سبک کلاسیک در سال های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. گروه معماری سعیدیان نیز پروژه های کلاسیک زیادی را در نمونه کارهای خود به ثبت رسانده است.

اصل بسیار مهم در سبک کلاسیک رعایت نظم و تقارن است. این سبک در دید بیننده سبکی خاص و سنگین به شمار می رود. معمولا در طراحی های داخلی سبک کلاسیک از رنگ های قهوه ای ، کرم استفاده می شود.

طراحی داخلی ساختمان در مشهد

سبک ایرانی

معماری ایرانی سابقه ای کهن و قدیمی دارد که در بسیاری از نقاط دنیا شناخته شده است به طوریکه می توان آن را یک سبک مجزا تعریف کرد.

ستون های بلند و ایوان های مرتفع، کاشی کاری ها و نقش و نگارها همراه با فرش های ایرانی و پرده های مناسب با آن ها از ویژگی های این سبک است که نمایی بسیار چشم نواز دارد.

 

دکوراسیون سبک ایرانی

شرکت طراحی داخلی ساختمان در مشهد

شرکت های طراحی زیادی در مشهد مشغول به فعالیت هستند و گروه معماری سعیدیان یکی از تیم های حرفه ای و نام آشنای این شهر است .

این شرکت با تکیه بر دانش و تجربه تیم طراحی و تیم اجرایی قوی خود که شامل متخصصان و مهندسان با حرفه ای در این زمینه است، پروژه های طراحی داخلی زیادی را با موفقیت طراحی و اجرا کرده است.

طراحی داخلی ساختمان در مشهد تنها یکی از توانایی های شرکت معماری سعیدیان است. طراحی نما ،طراحی دکوراسیون ، نظارت ، اجرا و…. از خدمات این شرکت می باشد.

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.