طراحی آشپزخانه جزیره ای
03
سپتامبر

طراحی آشپزخانه جزیره ای

طراحی آشپزخانه جزیره ای یکی از سبک های طراحی آشپزخانه است که در سال های اخیر مورد توجه زیادی قرار گرفت و چیدمان آشپزخانه ها به کل جابجا کرد. همانطور که طرح‌ها و چیدمان‌های خانه در طول نسل‌ها تکامل یافته است، عملکرد برخی از بخش‌های کلیدی خانه نیز تغییر کرده است.

هیچ فضایی در خانه به اندازه آشپزخانه تکامل نیافته است. آشپزخانه قبلا فقط یک فضای کاری بود، یک اتاق شلوغ و شلوغ که دور از دید قرار می گرفت. امروزه آشپزخانه خانه مرکز اصلی آن است که به نمایش گذاشته می شود.

طراحی آشپزخانه جزیره ای

در طرح های اولیه اشپزخانه معمولا فضایی بود که از سایر بخش های منزل جدا بود. این فضا یا به طور کلی جدا از قسمت نشمین بود یا با یک در از فضای داخلی جدا می شد. اما در طرح های بعدی اشپزخانه ها با یک اپن طراحی میشد که محیط آشپزخانه و فضای داخلی را باهم مرتبط می کرد.

در طرح های بعدی جزیره ها طراحی شد و طراحی آشپزخانه جزیره ای طرفداران زیادی پیدا کرد. جزایر آشپزخانه ترکیبی از سبک و عملکرد را نشان می دهد. در حالی که آنها یک ویژگی کوچک آشپزخانه هستند، می توانند جریان خانه را به طور اساسی تغییر دهند.

تطبیق پذیری آشپزخانه با طراحی جدید

جزیره به نحوی متصل کننده آشپزخانه با محیط منزل است. از آنجایی که جزایر آشپزخانه دو ضلع اصلی دارند، با فرض اینکه جزیره مستطیل شکل است، ضلع دور از آشپزخانه می تواند برای طیف وسیعی از عملکردها استفاده شود. به طور معمول، صاحبان خانه دوست دارند صندلی صندلی را به این سمت از جزیره اضافه کنند و فضای بیشتری برای غذا خوردن، کار یا معاشرت ایجاد کنند.

صاحبان خانه با کودکان تمایل دارند از این فضای اضافی برای نشیمن و میز به عنوان مکانی استفاده کنند که در آن کودکان می توانند تکالیف خود را در حالی که والدین در حال آشپزی هستند انجام دهند.

علاوه بر این، آموزش اصول آشپزی به فرزندانشان یا کمک گرفتن از آنها در آشپزخانه برای والدین آسان تر می شود. فعالیت هایی از این دست به تقویت روابط خانوادگی کمک می کند و آشپزی را سرگرم کننده تر می کند.

این فضای پیشخوان نیز برای والدین و کودکان به عنوان فضایی برای گذاشتن یادداشت ها یا سایر موارد مهمی که کل خانواده نیاز به دیدن آنها دارند، مفید است.

از آنجایی که یک آشپزخانه اوپن در مرکز خانه قرار دارد، پیشخوان در جزیره آشپزخانه یکی از اصلی ترین مکان هایی است که مردم هنگام قدم زدن در خانه از آن عبور می کنند.

آشپزخانه با جزیره

نحوه طراحی آشپزخانه جزیره ای

اندازه و چیدمان آشپزخانه شما هر چه باشد،  امکان طراحی آشپزخانه جزیره ای وجود دارد که می تواند فضا و دکوراسیون آن را بهبود بخشد.

اگر به فکر اضافه کردن جزیره ای به آشپزخانه خود هستید و به الهام و مشاوره نیاز دارید، از طریق راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید:

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

نکات طراحی جزیره در آشپزخانه

وقتی نوبت به فکر کردن به طراحی جزیره آشپزخانه می رسد، باید به چند سوال پاسخ دهید تا بهترین سبک را برای خود تعیین کنید.

چگونه از جزیره در زندگی روزمره خود استفاده خواهید کرد؟

جزیره را می توان برای تهیه غذا، به عنوان فضای غذاخوری و به عنوان مکانی برای نگهداری عمومی آشپزخانه استفاده کرد. جزیره‌ای که انتخاب می‌کنید باید نشان دهد که کدام یک از این موارد برای شما مهم‌تر است، زیرا مشخص می‌کند که واحد چه ویژگی‌های خاصی باید داشته باشد.

آماده سازی غذا

اگر تهیه غذا کاربرد اصلی جزیره آشپزخانه آینده شماست، در نظر بگیرید که چگونه این واحد می تواند به بهبود فرآیند پخت و پز کمک کند.

بهترین طرح‌های آشپزخانه باعث می‌شود که آشپزی آسان شود – فضا و چیدمان آشپزخانه باید حرکت بین یخچال، اجاق گاز، سینک و محل آماده‌سازی غذا را برای شما آسان‌تر کند و تجربه‌ای یکپارچه از آشپزی ایجاد کند.

یک جزیره آشپزخانه طراحی کنید که واقعاً می تواند با فراهم کردن یک فضای مرکزی برای کار در اتاق، به بهبود تجربه آشپزی کمک کند.

جزیره باید دارای فضای زیادی برای نگهداری مواد غذایی و وسایل، برای آماده سازی مانند خرد کردن، مخلوط کردن و مخلوط کردن باشد.

ابزارهای زیادی وجود دارد که می توانند در طراحی آشپزخانه جزیره نصب شوند تا تجربه آشپزی شما را بهبود ببخشند. بلوک‌های چاقویی که در کشوها تعبیه شده‌اند، دسترسی به ظروف را آسان می‌کنند، در حالی که میز کار را آزاد نگه می‌دارند. تخته خردکن یکپارچه نیز یک لوازم جانبی مفید است که فرآیند پخت و پز را بسیار آسان می کند.

ناهار خوری

نصب یک قفسه شراب یا خنک کننده یکپارچه در واحد می تواند به ترویج عنصر اجتماعی کمک کند. داشتن شراب به راحتی و در عین حال سرگرم کننده، مهمانی را به طور یکپارچه در کنار هم نگه می دارد – و همچنین از نظر زیبایی شناسی شکلی جذاب برای ذخیره سازی است.

هنگام طراحی جزیره آشپزخانه، نشیمنگاه نیز نکته مهمی است که باید در نظر بگیرید. چهارپایه‌هایی را انتخاب کنید که راحت باشند و در صورت عدم استفاده به راحتی زیر دستگاه قرار بگیرند تا به تمیزی و مرتب نگه داشتن آشپزخانه کمک کنند.

طراحی آشپزخانه با جزیره

ذخیره سازی

میزان فضای ذخیره‌سازی یک جزیره آشپزخانه می‌تواند یکی از عوامل اصلی در انتخاب این نوع واحد باشد، حتی اگر فضای کف نسبتاً کوچکی داشته باشید.

سطل های یکپارچه می توانند به شفاف نگاه داشتن آشپزخانه و همچنین ارائه یک راه حل بهداشتی برای دفع زباله کمک کنند. اگر میوه و سبزیجات تازه جزء اصلی رژیم غذایی شما هستند، طیف وسیعی از کشوهای تنفسی و بهداشتی ما به شما کمک می کند تا مواد شما را تازه و خوشمزه نگه دارید.

در عین حال به زیبایی کلی طراحی آشپزخانه جزیره ای شما می افزاید.

دوست دارید جزیره آشپزخانه شما چگونه به نظر برسد؟

زیبایی شناسی کلی آشپزخانه شما باید سازگار باشد و جزیره باید با طراحی کلی مطابقت داشته باشد.

اگر آشپزخانه ای فوق مدرن دارید، سعی کنید طراحی جزیره را مدرن نگه دارید. به همین ترتیب، اگر آشپزخانه ای به سبک روستایی انتخاب کرده اید، جزیره شما باید این سبک را در خود جای دهد.

سعی کنید موادی که برای آشپزخانه جزیره استفاده می شود مشابه بقیه اتاق باشد: اگر واحدهای چوبی دارید، به یک جزیره آشپزخانه چوبی بچسبید. اگر میز کار گرانیتی دارید، همان را در جزیره نصب کنید.

این بدان معنا نیست که ایده های طراحی جزیره آشپزخانه شما باید به سبک یکنواخت با بقیه آشپزخانه باشد. در واقع، طرح‌های رنگی متفاوت و در عین حال مکمل می‌توانند زیبایی‌شناسی کلی اتاق را از ملایم به زیبا تبدیل کنند.