طراحی استخر خانگی لاکچری
17
اکتبر

طراحی استخر خانگی لاکچری

طراحی استخر خانگی لاکچری یکی از فضاهای اساسی مخصوصا در ساختمان های ویلایی باشکوه است. اکثر منازل و ساختمان هایی که شخصی ساز هستند، یک طبقه را به مجموعه های آبی اختصاص می دهند.

برای داشتن استخر در ساختمان خود باید زیرساخت های این مجموعه آبی را فراهم کنید. در طراحی استخر نیز باید یک سری نکاتی را رعایت کنید که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم و ایده هایی برای طراحی استخر خانگی قرار می دهیم.

طراحی استخر خانگی لاکچری

خیلی از افراد ترجیح می دهند، بجای استفاده از استخرهای عمومی ، یک استخر لاکچری در منزل خود داشته باشند. ساخت و طراحی استخر لاکچری در منزل کار سختی نیست و کافی است با افراد حرفه ای و با تجربه در این زمینه مشورت کنید.

برای تماس با مشاوران و طراحان ما در گروه معماری سعیدیان و بهره مندی از بازدید و مشاوره رایگان می توانید از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید. تیم طراحی و تیم اجرایی ما با داشتن سال ها تجربه و بهره مندی از علم روز توانایی طراحی و اجرای انواع پروژه های لوکس ساختمانی، ویلایی، تجاری و … را دارند.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

برخلاف تصور عموم افراد که فکر می کنند برای داشتن یک استخر لاکچری خانگی باید متراژ زیربنای زیادی داشته باشند، با پیشرفت تکنولوژی و تجهیزات پیشرفته می توان در هر ابعادی یک استخر زیبا و شیک طراحی و اجرا کرد.

انواع استخرهای خانگی

براساس نحوه ساخت، استخرها را می توان به دو دسته کلی استخر سرپوشیده و روباز تقسیم کرد. استخرهای پوشیده در داخل ساختمان و یا گوشه ای از باغ و ویلا طراحی و اجرا می شوند که به دلیل استفاده از تجهیزات بیشتر برای آن ها هزینه بیشتری نسبت به استخرهای پوشیده دارند.

استخر خانگی سرپوشیده

این نوع از استخرها معمولا در دسته طراحی استخر لاکچری خانگی قرار دارد زیرا باعث می شود یک فضای لاکچری و باکلاس در محیط داخلی طراحی و اجرا شود. این استخرها مکان مناسبی برای استفاده های شخصی و خانوادگی است. مهم ترین مزیت این نوع استخرها، قابلیت استفاده از آن ها در تمام طول سال می باشد.

طراحی استخر خانگی لاکچری

استخرهای خانگی روباز

این سبک از استخرها معمولا در حیاط ها، داخل محیط باغ و حتی در تراس ساختمان ها قابل طراحی و اجرا است. استخرهای روباز یکی از اساسی ترین بخش های باغ های ویلایی است و برای منازلی که در فضای بیرونی فضای کافی برای اجرای استخر دارند.

از آنجایی در طراحی و اجرای این استخرهای نیازی به سیستم های تهویه، سرمایش و گرمایشی وجود ندارد، هزینه کمتری نسبت به استخرهای سرپوشیده دارند.

اشکال طراحی استخر خانگی لاکچری

ساخت و طراحی استخرهای خانگی براساس متراژ زمین و سلیقه کارفرما انجام می شود. معمولا استخرها به دو شکل مستطیلی و دایره ای تقسیم می شوند.

استخر مستطیلی

انتخاب شکل استخر کاملا سلیقه ای است، اما استخرهای مستطیلی پرکاربرد و پراستفاده تر است. این نوع از اشکال استخر، هزینه کمتری دارد و زمان اجرای آن سریع تر است. فضای داخل این استخرها مناسب تر برای شنا کردن است.

استخر دایره ای

یکی دیگر از اشکال استخر که در منازل زیاد دیده می شود استخر دایره ای و نیم دایره ای و بیضی است. این شکل از استخر ها متفاوت با استخر های سنتی و کلاسیک از نظر ظاهر هستند.

طراحی استخر دایره ای

ضوابط طراحی استخر لاکچری در منزل

عموما پایین ترین طبقه ساختمان را برای طراحی و اجرای مجموعه آبی در نظر می گیرند. برای طراحی و اجرا یک مجموعه آبی براساس ضوابط طراحی استخر خانگی حتما تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

با رعایت اصول طراحی استخر خانگی در آپارتمان ها یا ساختمان های ویلایی، ارزش اقتصادی بنا را نیز افزایش می دهید. این امر یکی از فاکتورهای مهم در هنگام خرید و فروش ملک می باشد. شکل و ابعاد استخر، نوع آن و کاربری استخر، محل بنای استخر، ضوابط مربوط به ایمنی از نکات مهمی است که هنگام طراحی و اجرا باید به آن دقت کرد.

ابعاد موتورخانه استخر خانگی

ساخت موتورخانه استخر خانگی از جمله مهمترین کارهایی است که باید قبل از ساخت استخر خانگی به آن فکر کنید اما برای طراحی و ساخت آن باید نکاتی را مورد توجه  قرار دهید؛ از جمله این نکات ابعاد موتورخانه استخر می باشد که با توجه به نوع استخر شما متغیر است.

حین ساخت موتورخانه استخر خانگی باید به نیازهای گرمایشی و حجم استخر توجه کنید. به صورت معمول، اجزای موتورخانه استخر به دو بخش تقسیم میشود: بخش اول مربوط به تصفیه و مواد ضد عفونی کننده می باشد و بخش دوم مربوط به تجهیزات گرمایشی استخر است که این بخش جزء اصلی ترین بخش‌های موتورخانه استخر خانگی می باشد.

پمپ تصفیه استخر

پمپ تصفیه استخر، برای همه استخرها مورد نیاز است و از مهم ترین تجهیزات مورد نیاز استخر می باشد.  در واقع با سیرکوله کردن آب در استخر در طی بازه های زمانی مختلف با توجه به نوع و کاربری استخر و پس از عبور از فیلتر شنی آب استخر، شفاف و از راکد ماندن آب استخر جلوگیری می کند.

هزینه طراحی و ساخت استخر خانگی لاکچری

برای تعیین هزینه طراحی و ساخت استخر باید عوامل متعددی را که روی قیمت نهایی تاثیر گذار است مورد بررسی قرار دهیم. نوع متریال های به کار رفته و سلیقه و بودجه کارفرما در این زمینه تاثیر زیادی دارد. اما به طور کلی عوامل تاثیر گذار در هزینه را می توان به لیست زیر خلاصه کرد:

  • زمین منطقه و نوع خاک
  • طراحی و نقشه استخر
  • مصالح و ابزارهای به کاررفته

شرکت طراحی در مشهد

گروه معماری سعیدیان با داشتن سال ها تجربه درطراحی ویلا باغ در مشهد، ساخت انواع پروژه های مسکونی لوکس و تیم طراحی قوی و با تجربه امکان پیاده سازی هر ایده و طرح مورد نظر شما را دارد. برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

طراحی استخر خانگی پوشیده
طراحی استخر روباز
طراحی استخر خانگی
استخر لاکچری
استخر لاکچری
استخر خانگی لاکچری
طراحی استخر خانگی
طراحی استخر خانگی لاکچری
طراحی استخر خانگی لاکچری
طراحی استخر خانگی لاکچری