پیمانکاری ساختمان مشهد
22
ژانویه

پیمانکاری ساختمان مشهد

صنعت ساختمان سال هاست که افق های روشنی  را پیش گرفته است و افراد زیادی در این حوزه فعالیت می کنند. شهر مشهد بعنوان یکی از قطب های اقتصادی کشور فعالیت های درخشانی در این زمنیه داشته است. پیمانکاری ساختمان مشهد از جمله مشاغل کابردی است که در ادامه آن را بررسی می کنیم.

ساختمان های عظیم مسکونی و تجاری زیادی در سال های اخیر جای ساختمان های قدیمی و تاریخی را گرفته است تا آنجایی که شهر مشهد یکی از شهرهای مهم در صنعت ساخت وساز است و از این رو هر ساله باعث ایجاد اشتغال برای تعداد زیادی از افراد شده است.

اما در این مقاله قصد داریم بیشتر به مبحث پیمانکاری ساختمان در مشهد بپردازیم. به چه کسی پیمانکار ساختمان می گویند؟ چه وظایفی دارند؟ و انواع قراردادهای پیمانکاری را بررسی می کنیم.

پیمانکار ساختمان مشهد

پیش از شروع قصد داریم شرکت معماری سعیدیان را به عنوان یکی از پیمانکارهای ساختمان مشهد معرفی کنیم. ما با بیش از 30 سال سابقه در طراحی، نظارت و اجرای پروژه های لوکس ساختمانی، اداری، تجاری، ویلایی و هتل آپارتمان داریم و همکاری با کارفرماهای زیادی را تا کنون در روزمه خود به ثبت رسانده ایم.

ما با داشتن تیم قوی اداری، طراحی  و اجرا تمامی امورات مرتبط با ساخت و ساز از مجوزها و پروانه های شهرداری، طراحی پلان و سازه، طراحی های نما و داخلی را با بالاترین کیفیت انجام می دهیم و آماده عقد قرارداد با تمامی کارفرمایان عزیز هستیم.

برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تماس 05138467497 با کارشناسان و مشاوران ما در تماس باشید و از مشاوره و راهنمایی های آنان بهره مند شوید.

پیمانکاری ساختمان مشهد

پیمانکار ساختمان چه کسی است؟

پیمانکار ساختمان می تواند یک شخص حقیقی یا یک شرکت ساخت و ساز به عنوان شخص حقوقی باشد که براساس قرارداد پیمانکاری وظیفه ساخت تمام ساختمان یا بخشی از آن را به عهده دارد.

انتخاب پیمانکار ساختمان در مشهد به دلیل تعداد زیاد بالای پیمانکاران می تواند کمی سخت و دشوار باشد، اما با بررسی و فیلتر کردن پیمانکارهای به نام و همچنین مشاهده سوابق و روزمه های ساخت آنان می توانید تصمیم درستی بگیرید.

با انتخاب گروه معماری سعیدیان به عنوان پیمانکار ساخت و ساز می توانید از جلسات مشاوره و بازدید از پروژه های در حال ساخت بهره مند شوید و برای اطلاعات بیشتر از روند کارهای ما و دیدن پروژه ها به محل ساخت پروژه ها مراجعه کنید. و نمونه کارها را از نزدیک مشاهده کنید.

پروژه های موفقی که توسط کارفرما ساخته شده است، رضایت کارفرما، تجربه سال های کاری ملاک های مهمی در انتخاب پیمانکار ساختمان است. یک پیمانکار ساختمان در علاوه بر تجربه کاری باید وجدان کاری داشته باشد و به نحو احسن هزینه های پروژه را نیز مدیریت کند.

پیمانکاری ساختمان مشهد

ویژگی های پیمانکار ساختمان

همانطور که گفتیم یکی از مهم ترین ویژگی های یک پیمانکار خوب داشتن رزومه قوی و پرباری است که برای خود دارد. اما علاوه بر این بر پیمانکاری ساختمان مشهد یا هر شهر دیگری پیمانکار باید فردی متعهد و با تجربه کاری باشد.

پیمانکار باید فردی پاسخگو باشد و در زمان های مختلف پاسخ های مناسبی برای کارفرما داشته باشد. باید استعلام قیمت های دقیق و به روز داشته باشد و در مراحل ساخت پروژه در دسترس باشد.

متعهد بودن به زمان مقرر تحویل یکی از مواردی است که اکثر پیمانکاران را از یکدیگر متمایز می کند. برای کارفرمای پروژه هر چقدر ساختمان زودتر ساخته شود و در هزینه ها صرفه جویی شود بهتر است. تعهد به زمان تحویل یکی از مهم ترین مواردی است که اعتماد کارفرما را جلب می کند.

خوش اخلاقی واخلاق دوستانه داشتن در هر کاری می تواند راه های ارتباط بیشتر را باز کند و حس اعتماد و راحتی را به کارفما منتقل می کند. کار کردن با فردی که در کار انعطاف دارد و اخلاق خوبی دارد راحت تر از کار کردن با کسی است که اخلاق خشک و رسمی دارد.

پیمانکاری ساختمان مشهد

وظایف پیمانکاران ساختمان

 • تعهد به قرارداد ساختمانی و تحویل به موقع کار
 • رعایت اصول ایمنی
 • مدیریت کارگاه و ایجاد ارتباط موثر با تمامی عوامل پروژه

وظایف کارفرما در قبال پیمانکار

 • تهیه امکانات لازم جهت اجرای ساختمان
 • تامین مالی پروژه
 • پرداخت به موقع دستمزد پیمانکار

انواع قرارداد های پیمانکاری ساختمان مشهد

کارفرمای پروژه با توجه به بودجه  و زمان خود می تواند با پیمانکاران ساختمان به یکی از دو روش زیر قرارداد پیمانکاری ببندد:

قرارداد تک عاملی

در این روش کارفرما یا نماینده وی کارهای اجرایی پروژه را مدیریت می کنند و شخصا افرادی را برای کارهای اجرایی استخدام می کنند. در این روش تمامی خرید ها، تامین مصالح، هماهنگی های لازم را خود شخص انجام می دهد.

قرارداد پیمانکار درصدی

درصورتیکه کارفرما زمان یا  دانش کافی برای مدیریت پروژه های ساخت را نداشته باشد، اجرای آن را صفر تا صد یا بخشی از آن را براساس این قرارداد به یک مهندس ساختمان واگذار می کند و درصدی از هزینه های پروژه را به عنوان حق دستمزد به پیمانکار ساختمان پرداخت می کند.

ما در گروه معماری سعیدیان کارهای صفر تا صد ساخت را به صورت مدیریت پیمان انجام می دهیم و براساس متراژ ساختمان، منطقه ساخت و توافقی که با کارفرما می شود درصدی از هزینه های کل پروژه را بعنوان حق نظارت و اجرا تعیین می کنیم.

پیمانکاری ساختمان در مشهد

انواع قرارداد مدیریت پیمان ساختمان

 • مدیریت پیمان ساختمان مدیریت یا مدیریت پیمان ساختمان
 • مدیریت  پیمان ساختمان امانی
 • مدیریت پیمان ساختمان دستمزدی
 • مدیریت پیمان ساختمان طرح و اجرا
 • مدیریت پیمان ساختمان با تعیین پیمان ساختمانکار عمومی
 • مدیریت پیمان ساختمان فاینانس ( Finace )

علاوه بر انجام پروژه های صفر تا صد اجرا ، ما تمامی طراحی های نما، طراحی پلان، طراحی داخلی ، طراحی پارکینگ، کارهای بازسازی و نوسازی، خدمات شهرداری، اخذ پایانه کار شهرداری و …. را به عنوان خدمات مجزا به مشتریان خود ارائه می دهیم.

برای دیدن بخشی از نمونه کارهای ما می توانید در بخش پرژوه های سایت یا پیج اینستاگرامی گروه معماری سعیدیان به نشانی saeedian_architecture_group مشاهده نمایید و همچنین می توانید با شماره 05138467497 با همکاران ما در تماس باشید.