نمای نئوکلاسیک آپارتمان
04
فوریه

نمای نئوکلاسیک آپارتمان

نمای نئوکلاسیک آپارتمان یکی از سبک های پرطرفدار برای طراحی نما می باشد که این روزها برای اکثر ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی نمای نئوکلاسیک شباهت زیادی به سبک کلاسیک دارد، اما جزئیات و ریزه کاری های آن را ندارد.

حذف جزئیات و شکوه های افراطی در معماری کلاسیک و استفاده از قوس ها و منحنی های ساده، سبک معماری نئوکلاسیک را پدید می آورد. ما در گروه معماری سعیدیان براساس سلیقه و نظر کارفرما طراحی های متفاوت و منحصر به فردی را برای شما طراحی می کنیم. برای اطلاعات بیشتر طراحی نمای نئوکلاسیک در مشهد ادامه این مقاله را مطالعه نمایید.

نمای نئوکلاسیک آپارتمان

نمای نئوکلاسیک تلفیقی از دو سبک معماری کلاسیک و مدرن است که ویژگی های هر دو سبک را به نسبت مشخصی در خود دارد. در طراحی نمای نئوکلاسیک از دیوارهای ساده و بی آلایش معماری مدرن در کنار شکوه المان های معماری کلاسیک استفاده می شود.

اگر قصد دارید برای آپارتمان یا ویلای خود نمای نئوکلاسیک طراحی و اجرا کنید وبه دنبال یک شرکت حرفه ای هستید با همکاران ما در تماس باشید. گروه معماری سعیدیان با بیش از 30 سال سابقه در طراحی، نظارت واجرای انواع پروژه های مسکونی، ویلایی، اداری، تجاری و…. از شرکت های معتبر در مشهد می باشد. همکاران و طراحان ما به شما در انتخاب سبک معماری، نوع متریال و… راهنمایی می کنند و مشاوره های لازم را در اختیار شما قرار می دهند.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

جزئیات نمای نئوکلاسیک

معماری نئوکلاسیک به سبکی از ساختمان‌ها اطلاق می‌شود که در طول احیای معماری کلاسیک یونان و روم ساخته شده‌اند که در حدود سال 1750 آغاز شد و در قرن‌های 18 و 19 شکوفا شد.

معماری نمای نئوکلاسیک آپارتمان با چندین ویژگی مشخص می شود: مقیاس بزرگ، اشکال هندسی ساده، جزئیات یونانی (به ویژه دوریک) یا رومی، ستون های دراماتیک، و دیوارهای خالی. سادگی عتیقه آن در واکنش به افراط در سبک روکوکو بود.

عناصر کلیدی معماری نئوکلاسیک

ساختمان های نئوکلاسیک  در طراحی نمای نئوکلاسیک آپارتمان با استفاده از موارد زیر مشخص می شوند:

 • عدم استفاده از گنبد در ساختمان (عموما سقف‌های نمای نئوکلاسیک ساختمان به صورت تخت یا شیروانی است.)
 • استفاده از ستون‌ها با ارتفاع زیاد (طراحی ستون‌ها نزدیک به سبک دوریک است.)
 • استفاده از نظم و تقارن نمای کلاسیک در تلفیق با سادگی نمای مینیمال  و مدرن
 • ورودی و سردرهای مجلل و زیبا
 • استفاده از المان‌ها و تزئینات سبک کلاسیک با طرحی ساده
 • هماهنگی طراحی بازشوها (در و پنجره)
 • طراحی و اجرای دیوارهای خارجی نمای نئوکلاسیک ساختمان با استفاده از طرح‌های هندسی
 • حفظ ارزش‌های سبک کلاسیک در تلفیق با سبک مدرن
نمای نئوکلاسیک آپارتمان

دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک آپارتمان

سبک نئوکلاسیک ، سبکی بی نهایت  شیک، لوکس و زیبا که در اواسط قرن هجدهم میلادی رواج پیدا کرده بودند، استفاده می کند.  البته جالب است بدانید چنین دکوراسیون هایی در قرن هجدهم و اویل قرن نوزدهم، در مقابل دکوراسیون های باشکوه سلطنتی  و فرانسوی، سبکی مینیمال و ساده به شمار می رفتند.

بسیاری از طراحان معتقدند سبک نئوکلاسیک، بنوعی احیا شده سبک یونانی بوده که به میزان اندکی با سبک کلاسیک فرانسوی  ترکیب شده است.  در حالی که این دو در ظاهر تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند اما در ریشه و اصالت کاملا همخوان  و مشابه هستند.این سبک از دکوراسیون های داخلی با دیگر سبک ها متفاوت است. در واقع یک تفاوت عمده در آن استفاده از رنگ های متفاوت با دکوراسیون های دیگر است.

هزینه طراحی نما نئوکلاسیک آپارتمان

برای بررسی هزینه طراحی نمای نئوکلاسیک آپارتمان باید فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید:

 • مساحت سطح مورد نظر جهت طراحی
 • شرایط جغرافیایی و اقلیمی محل
 • تعداد طبقات

با توجه به هر کدام از موارد اشاره شده و همچنین بودجه و سلیقه کارفرما می توان طرح های متفاوتی را پیشنهاد داد. همچنین با توجه به شرایط اقتصادی موجود و عدم ثبات قیمت ها و با توجه به اینکه بخش عمده هزینه ها در تهیه مصالح و اجرا آن می باشد، ما به شما طرح هایی را پیشنهاد می دهیم که از هر نظر اقتصادی و بهینه باشند.

اساساً نمی توان یک هزینه مشخص برای اجرای نما در نظر گرفت. اما می توان گفت به طور معمول هزینه اجرای این نوع نما کمتر از نمای کلاسیک و بیشتر از نمای مدرن است.

شرکت طراحی نما در مشهد

نمای نئوکلاسیک یکی از محبوب ترین نماهای ساختمانی است که توانسته با حفظ شکوه نمای کلاسیک، سادگی و بی آلایشی نمای مدرن را نیز به نمایش بگذارد. در صورتی که به دو نمای ساختمانی مدرن و کلاسیک علاقه مند باشید، این سبک از نما مختص شما خواهد بود.

برای اطلاعات بیشتر از طریق راه های ارتباطی ذکر شده با همکاران ما در تماس باشید.