سازنده معتبر در مشهد
24
ژانویه

سازنده معتبر در مشهد ، مشارکت در ساخت پروژه

یکی از روش های ساختمان سازی که درسال های اخیر رونق بیشتری گرفته است، مشارکت در ساخت است. سازنده های زیادی براساس یک قرارداد مشخص که با کارفرما دارند زمینی را می سازند. در ادامه این مقاله قصد داریم در مورد سازنده معتبر در مشهد و مزایا و معایب مشاکت صحبت کنیم.

مشارکت در ساخت بیشتر برای افرادی مورد توجه قرار گرفت که ملک کلنگی یا قدیمی دارند اما دانش و هزینه کافی برای کار ساخت را ندارند. و با مشارکت با یک سازنده معتبر که مورد اطمینان است زمین را می سازند و از این طریق به نوعی سرمایه گذاری می کنند.

اما بسیاری از افراد هم به صورت درصدهای توافقی مثلا 50 50 با سازنده قرارداد می بندند و یک پروژه را به اتمام می رسانند و در سود و زیان نیز به یک اندازه شریک هستند. به طور واضح تر در قراردادهای مشارکت در ساخت، ملک از یک نفر و سرمایه از نفر دیگر است و هر دو نفر در ساختمان شریک می باشند.

تمامی این شرایط باتوجه به طرفین قرارداد تعریف می شود و ضابطه خاصی برای درصد مشارکت نیست. اما قبل از هر چیزی باید بدانیم سازنده دقیقا چه کسی است و یک سازنده معتبر درمشهد چه کسی است؟

سازنده معتبر در مشهد

سازنده ساختمان چه کسی است؟

سازنده ساختمان فردی است که با اشراف بر علم ساختمان سازی و تیم ساخت به عنوان سرمایه گذار یک پروژه ساختمانی هزینه ها را به عهده می گیرد یا می تواند به صورت شراکتی با مالک هزینه ها را تقبل کنند.

برای انتخاب یک سازنده معتبر در مشهد باید ویژگی های زیادی را در نظر بگیرید که در ادامه چند مورد را بررسی می کنیم. اما پیش از این به طور کلی سازنده ای خوب است که یک روزمه قوی و پرباری در سابقه خود داشته باشد.

از آنجایی که تعداد سازنده های مشهد بسیار زیاد هستند، دقت کنید با سازنده ای همکاری کنید که از توانایی وی در ساخت و ساز مطمئن باشید و از مهارت هایش آگاهی داشته باشید.

یک سازنده خوب و معتبر از قوانین و ضوابط و استاندارهای شهرداری مطلع است و معمولا روابط گسترده ای در شهرداری، یا بین تامین کننده های مواد اولیه دارد و تلاش می کند مصالح با کیفیت و مقرون به صرفه ای را برای پروژه تهیه کند.

ساخت  و ساز در مشهد، یا خرید و فروش ملک در مشهد به سرمایه زیادی نیاز دارد و با یک انتخاب اشتباه می تواند زیان مالی بزرگی را به کارفرما یا مالک وارد کند. پس پیش از هر اقدامی به اندازه کافی تحقیقات کنید، با سازنده های مختلف صحبت کنید، نمونه کارهای قبلی آن ها را ببینید تا بتوانید تصمیم درستی بگیرید.

سازنده در مشهد

 ویژگی های سازنده معتبر در مشهد

البته این ویژگی هایی که در ادامه بررسی می کنیم مختص سازنده های مشهد نیست و یک تعریف کلی و جامع از ویژگی های سازنده معتبر و خوب است:

 • دارا بودن مجوز فعالیت
 • داشتن تیم فنی و مهندسی با تجربه
 • تیم اداری، طراحی و حقوقی حرفه ای
 • سابقه کاری پربار و پروژه های اجرایی موفق

چطوری می توان یک سازنده معتبر پیدا کرد؟

روش های مختلفی برای همکاری با سازنده های معتبر وجود دارد همچنین می توانید روش هایی که در ادامه توضیح می دهیم را نیز امتحان کنید:

 • جستجو در اینترنت
 • مشورت با افرادی که در این زمینه تجربه دارند
 • لیست سازندگان مشهد در سایت سازمان نظام مهندسی
 • آژانس های املاک که در قبال دریافت درصدی واسطه این کار می شوند
 • جستجوی میدانی

مشارکت در ساخت چه مزایای دارد؟

همانطور که گفتیم مشارکت در ساخت یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین راه ها برای نوسازی ملک های قدیمی و کلنکی است.

 • با انجام مشارکت در ساخت برای ساختمان ها و ملک های قدیمی، ساختمان هایی که مقاومت کمتری دارند استحکام سازی می شوند.
 • بیشتر شدن ارزش ملک های قدیمی و به نوعی یک سرمایه گذاری محسوب می شود
 • با انجام مشارکت پروژه های قدیمی و ساخت ساختمان های جدیدتر زیبایی ساختمان ها و شهر بیشتر می شود.
 • صرفه جویی در وقت و هزینه کارفرما

مشارکت در ساخت گزینه خوبی است یا نه؟

اکثر مالکانی که توانایی سرمایه گذاری ندارند و یا شرایط دریافت وام بانکی نیستند طبق یک قرارداد مشارکت با یک سازنده معتبر در مشهد همکاری می کنند. گاهی مالک سرمایه کافی دارد اما دانش و تخصص کافی برای ساخت را ندارد پس به سراغ یک سازنده می رود که دانش کافی برای انجام پروِژه های عمرانی را دارد.

قراردادهای مشارکت دارای نکات و ضوابط حقوقی و فنی زیادی است که توصیه ما این است پیش از اقدام برای مشارکت اطلاعات کافی در این باب داشته باشید تا ضررها را به حداقل برسانید و سرمایه گذاری پرسودی داشته باشید.

از افراد خبره مشورت بگیرید و پیش از امضای قرارداد تمام جوانب را بررسی کنید. پیشنهاد ما برای مالکانی که سرمایه کافی دارند اما دانش و تخصصی در این کار ندارند، انتخاب پیمانکار ساختمان به عنوان مدیریت پیمان است. زیرا در این روش مالک فقط هزینه های پروژه را پرداخت می کند و فردی را در این سرمایه شریک نمی کند.

شراکت در هر زمینه ای مشکلات خاص خود را دارد. اگر سرمایه کافی برای ساخت و ساز را دارید بهترین گزینه روش مدیریت پیمان است که ما در گروه معماری سعیدیان بیش از 30 سال سابقه در طراحی، نظارت و اجرا داریم و پروژه های زیادی را در رزومه خود به ثبت رسانده ایم.

برای اطلاعات بیشتر با شماره 05138467497 با ما در ارتباط باشید.