طراحی دکوراسیون داروخانه
12
سپتامبر

طراحی دکوراسیون داروخانه

طراحی دکوراسیون داروخانه یا به طور کلی محیط های پزشکی بهداشتی باید درابتدا محیطی کابردی باشد. محیط داروخانه مکانی شلوغ و پر از رفت و آمد است در نتیجه داشتن نظم در طراحی آن بسیار مهم است. منظم بودن فضا باعث داشتن محیطی با آرامش است.

انتخاب رنگ های مناسب برای کور، قفسه های کاربردی، مشخص کردن فضاها و کاربری آنها، دسترسی راحت مراجعین و… از اصولی است که در طراحی داروخانه باید به آن توجه زیادی داشت. برای اطلاعات بیشتر و مشاهده ایده های طراحی دکوراسیون داروخانه ادامه این مقاله را مطالعه کنید.

کار طراحی و اجرا باید براساس اصول معماری و متدهای روز طراحی انجام شود. اگر اطلاعات و تخصص کافی در این زمینه ندارید می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با طراحان و مشاوران گروه معماری سعیدیان در تماس باشید.


راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

طراحی و اجرای دکوراسیون داروخانه

همانطور که گفتیم داروخانه ها جزو مکان های بهداشتی محسوب می شوند و مردم برای تهیه دارو و لوازم بهداشتی به آن مراجعه می کنند، به همین دلیل طراحی آن از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. یکی از راه های جذب مشتری داشتن نمای منحصر به فرد و طراحی داخلی متفاوت است.

برخلاف گذشته که فضای داخل داروخانه ها کسل کننده و خیلی ساده بودند، در عصر جدید طراحی های مدرن و زیبا جای خود را در دکوراسیون داخلی داروخانه باز کردند و طرفداران زیادی را به خود جذب کرده اند.

برای طراحی دکوراسیون داروخانه باید یک سری نکاتی را مد نظر داشته باشید. در ادامه سعی کردیم این موارد را به صورت خلاصه وار و موردی بررسی کنیم:

نکات طراحی داخلی داروخانه

برای داشتن محیطی زیبا و متفاوت باید نکات ریزی را در طراحی دقت کنید. برای اینکار بهتر است با یک طراح مشورت کنید یا به طور کل طراحی و اجرا را به یک شرکت معماری در مشهد بسپارید.

طراحی دکوراسیون داروخانه

طراحی کانتر داروخانه

یک داروخانه با توجه به کاربری، محیط داخلی و نظر دکتر چند پیشخوان مجزا داشته باشد و به طور کلی پیشخوان داروخانه یکی از اساسی ترین بخش های محیط به شمار می رود. در طراحی کانتر بهتر است رنگ آن در هماهنگی با تم کلی محیط باشد وارتفاع استاندارد نیز داشته باشد تا ارتباط با مراجعه کننده را آسان تر کند.

جلوی پیشخوان هر بخش، وظیفه و خدمتی را که ارائه می دهد نصب کنید تا هم تفکیک وظایف درستی انجام شود و هم اینکه مراجعه کننده به راحتی پیشخوان مورد نظر را پیدا کند و دارو و محصولات مورد نظر را خرید نماید.

معمولا در طراحی دکوراسیون داروخانه در پشت کانتر قفسه ای از پرفروش ترین محصولات آن را بخش را قرار می دهند تا به راحتی برای پرسنل قابل دسترس باشد.

در قسمت جلویی کانتر که مورد دید مراجعه کننده نیست و مخصوص پرسنل داروخانه است باید به گونه ای طراحی شود که نسخه ها، دفترچه بیمه بیماران و سایر لوازم به خوبی سازماندهی شود و از شلوغی و بی نظمی جلوگیری شود.

انتخاب رنگ مناسب

یکی از مهم ترین مواردی که در طراحی دکوارسیون داروخانه تاثیر گذار است انتخاب رنگ است. شما باید رنگ هایی را انتخاب کنید که حس آرامش به مراجعه کننده القا کند. می توانید با ترکیب یک سری رنگ ها، فضای داخلی را از سادگی و یکنواختی نجات دهید.

براساس روانشناسی رنگ ها، معمولا رنگ سبز روشن، فیروزه ای و آبی آسمانی باعث حس اعتماد و آرامش می شود و فضای داروخانه را جذاب تر می کند. توصیه می کنیم صرفا از رنگ های روشن در طراحی استفاده کنید و از رنگ های تیره و بی روح خودداری کنید.

تاثیر رنگ بر چشم و ذهن افراد را دست کم نگیرید و برای انتخاب آن حتما با وسواس عمل کنید تا به محیط هویت ببخشید و باعث جذب مشتری بیشتر شوید.

نورپردازی منحصر به فرد

تاثیر نور در طراحی و زیبایی که به فضا می بخشد غیر قابل انکار است. شما می توانید در بخش های مختلف داروخانه از نورهای ال ای دی و نورهای رشته ای یا لوسترهای کوچک مدرن استفاده کنید. معمولا این نورها کم هزینه تر هستند ولی زیبایی فضا را دو چندان می کنند.

با انتخاب صحیح رنگ و نورپردازی شما می توانید حتی فضاهای خیلی کوچک را به محیطی جذاب و زیبا تبدیل کنید.

سایر نکات مهم در طراحی داروخانه

  • چیدمان طبق استانداردهای درمانی
  • مکان قرار دادن نسخه و تحویل دارو ( ویترین داروخانه )
  • وسایلی که می تواند طراحی داروخانه مدرن را جذاب کنند
  • راحتی مشتریان
  • استفاده از سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب
  • طراحی مکانی مناسب برای استراحت پرسنل

هزینه طراحی داخلی داروخانه

محاسبه قیمت نهایی کار طراحی و اجرای دکور آشپزخانه پس از بررسی عوامل متعددی انجام می شود و نمیتوان قیمت مشخصی را برای آن تعیین کرد. برخی از این عوامل عبارتند از:

  • سبک معماری برای طراحی دکوراسیون داخلی
  • نوع متریال استفاده شده
  • هزینه دستمزد طراح – کارگران و مجری
  • هزینه حمل و نقل و سایر هزینه های جانبی

شرکت طراحی و اجرا در مشهد

گروه معماری سعیدیان با سال ها تجربه در طراحی و اجرای پروژه های ساختمانی، یکی از شرکت های معماری در مشهد است که تمامی خدمات ساختمانی را از صفر تا صد ( از مجوزها و پروانه های شهرداری تا اتمام کار پروژه ) را به مشتریان خود ارائه می دهد.

برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.


راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916