بازسازی نمای ساختمان
28
مارس

بازسازی نمای ساختمان

بازسازی نمای ساختمان چیست؟ مزیت های بازسازی نمای ساختمان چیست؟ و چرا ساکنان ساختمان های قدیمی با کاربری اداری تجاری، نمای ساختمان خود را بازسازی می کنند؟

کدام مصالح ساختمانی برای بازسازی نمای ساختمان اداری و تجاری بهتر است؟ و با کدام یک از سیستم های اجرایی نما ایمن تر است؟ کدام مصالح ساختمانی و کدام یک از سیستم های اجرایی نما می تواند نوع و اهمیت کاربری را به طور قابل قبولی تعیین کند؟ و جذابیت لازم را برای مشتریان ایجاد کند؟ گروه معماری سعیدیان تمامی خدمات طراحی، اجرا و بازسازی نما را به مشتریان خود ارائه می دهد.

بازسازی نمای ساختمان

کلمه نما در لغت به معنای ظاهر هر چیزی است، چیزی که برای بیننده قابل مشاهده و برابر است. آنچه از بیرون به چشم می خورد نمای بیرونی ساختمان است.

در این حالت ساختمان های مورد نظر بیشتر نمای ساختمان های اداری و تجاری می باشند این امر تأثیر بسزایی بر نحوه درک مشتریان از این کاربردها دارد و همچنین تأثیر بیشتری بر ظاهر شهرها دارد. این به دلیل قرار گرفتن این نوع کاربری ها در نقاط کلیدی شهر و وسعت دید این نوع کاربری هاست. به طور کلی نما نشان دهنده موقعیت اقتصادی و اجتماعی سازندگان و ساکنان هر ساختمان است.

برای اطلاعات بیشتر و بهره مندی از مشاوره های رایگان همکاران و طراحان گروه سعیدیان از راه های ارتباطی زیر می توانید با ما در تماس باشید.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

بازسازی نمای ساختمان

اهمیت نمای ساختمان

نمای ساختمان نشان دهنده ترتیب طراحی ساختمان، امکانات و سلیقه دکوراسیون و امکانات و قابلیت های سازمانی ساکنین ساختمان است. نما نشان دهنده وضعیت ساکنان ساختمان در عموم است. نما در واقع چهره ساختمان و بهترین بیان موقعیتی است که طراح یا ساکن در مقابل بیرون دارد.

نماهای داخل ساختمان خصوصی ترند، اما نماهایی که به خیابان و بافت شهر باز می شود کلی تر است.

دلیل بازسازی نمای ساختمان

اولین پاسخ این است که امکان تخریب و بازسازی کامل ساختمان برای آنها وجود ندارد.

همچنین با وجود تغییرات در بازار و ظهور شرکت ها و برندهای پر زرق و برق جدید آنها، باید قدرت رقابتی و سازمانی مناسبی را برای خود ایجاد کنند.

در چنین شرایطی سازمان ها از فناوری های نوین ساختمانی در اقدامات کوتاه مدت بهره می برند، تا بتوانند از مزایای ساخت و ساز این فناوری های جدید بهره ببرند تا ساختمان خود را تا حد امکان مدرن و جذاب برای مخاطبان و مشتریان بسازند.

دلیل این امر ذهنیتی است که هنگام ورود مراجعین به یک ساختمان اداری و تجاری در ادراکات ذهنی خود ایجاد می شود.در ادامه به شدت بر نوع تعامل آنها با سازمان مربوطه تاثیر می گذارد. بنابراین هر چه نمای ساختمان زیباتر و جذاب تر باشد، نمای داخلی سازمان و فضای داخلی آن بهتر است.

مصالح مورد نیاز بازسازی نما

بازسازی نمای مجتمع اداری و تجاری با کدام مصالح ساختمانی و با کدام یک از سیستم های اجرایی نما امنیت بیشتری دارد؟

تقریباً تمامی ساختمان های قدیمی ایران در نمای ساختمان خود از سیستم ساروج یا نما مرطوب استفاده کرده اند و آنها باید ظاهر فعلی نمای ساختمان خود را بازسازی کنند. در این سیستم ها مصالح غالب آجر، سنگ، سیمان شسته و غیره است. پس از مدتی به دلیل تغییرات اقلیمی دچار آسیب های جدی می شوند و نمای ساختمان را در وضعیت بحرانی قرار می دهند

و تنها راه حل آنها این است که قسمت هایی از نمای ساختمان خود را به طور کامل بازسازی کنند.در این صورت یکی از بهترین متریال هایی  که برای نوسازی نما کاربرد دارد، استفاده از نمای کامپوزیت ساختمان است زیرا:

بدون آسیب:

 نمای ساختمان شما را بدون تخریب بازسازی می شود.

خیلی سبک:

نما کامپوزیت تنها 15 کیلوگرم در هر متر مربع وزن دارد و برای ساختمان قدیمی شما بسیار مهم است.

طراحی نامحدود در رنگ های متنوع:

مهم نیست طراحی ساختمان قدیمی شما چگونه است، هر طرح جدیدی را روی آن توان اجرا کرد.

سرعت اجرا:

برای بسیاری از مشاغل، سرعت بازسازی نما مهم است. با این روش با کمترین زمان ممکن نمای ساختمان شما بازسازی می شود.