بازسازی ساختمان قدیمی
31
اکتبر

بازسازی ساختمان قدیمی

بازسازی ساختمان قدیمی و خانه های کلنگی و تبدیل آن ها به پروژه های مسکونی و تجاری چند طبقه یکی از روش های محبوب و پرکاربرد در ساختمان سازی در سال های اخیر می باشد. ساختمان های قدیمی زیادی جای خود را به پروژه های چند طبقه دادند و باعث زیبایی بیشتر بافت شهر شدند.

بازسازی فقط به تخریب و ساخت مجدد ختم نمی شود، بلکه تعمیرات و نوسازی و تغییرات ظاهری و مقاومت ساختمان نیز شامل بازسازی می باشد. که میزان آن به نوع ساختمان، ابعاد، سال ساخت، بودجه کارفرما و سایر عوامل بستگی دارد. بازسازی هتل در مشهد، مرمت و بازسازی ساختمان های قدیمی از جمله بازسازی هایی است که در سال های اخیر زیاد انجام شده  است.

بازسازی ساختمان قدیمی

شهر مشهد از جمله شهرای ایران است که هنوز بخش های زیادی از آن بافت قدیمی خود را حفظ کرده اند. با توجه به اهمیت این شهر در جذب گردشگر و نظارت های شهرداری با ساختمان های قدیمی، بازسازی ساختمان های قدیمی با توجه زیادی روبرو شده است.

در واقع این کار یک روش مقرون به صرفه و یک راه سرمایه گذاری در حوزه ملک می باشد. اگر ساختمان قدیمی دارید که نیاز به بازسازی دارد، یا قصد تخریب وساخت مجدد آن را دارید، می توانید برای بازدید و مشاوره رایگان از راه های ارتباطی زیر با همکاران ما در گروه معماری سعیدیان در تماس باشید.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

چرا ساختمان های قدیمی باید مرمت شوند؟

حفظ بناهای تاریخی و بهبود آنها برای مطابقت با قوانین و الزامات مدرن می تواند منطقی اقتصادی باشد. بازسازی ساختمان ‌های قدیمی به ظاهر اصلی ‌شان نه تنها به این منطقه شخصیت می‌افزاید، بلکه می‌تواند به جذب سرمایه‌ گذاری و همچنین گردشگران کمک کند.

بازسازی ساختمان قدیمی

اصول بازسازی ساختمان های قدیمی

در یک ساختمان قدیمی زیبایی و شخصیت خاصی وجود دارد که ساختمان های مدرن به ندرت دارند. مطمئناً، ساخت و ساز جدید برای نیازهای فعلی ساخته شده است، اما گاهی اوقات ممکن است شخصیت وجود نداشته باشد. بازسازی یک ساختار قدیمی برای جامعه محلی خوب است زیرا ساختاری آسیب دیده را می گیرد و آن را به چیزی هیجان انگیز و جدید تبدیل می کند. هزینه های طراحی مجدد اغلب کمتر از ساختن از ابتدا است.

بازسازی املاک تجاری طی پنج سال گذشته میانگین رشد 8.9 درصدی داشته است. به دلیل عوامل مختلفی از جمله کمبود فضای موجود و زمان لازم برای شروع کاری از پایه، کسب ‌و کارها به جای ساخت ‌و ساز جدید بیشتر به سمت املاک بازسازی ‌شده روی می ‌آورند. اگر به فکر بازسازی ساختمان قدیمی و تطبیق آن با نیازهای مدرن هستید، در اینجا چند نکته وجود دارد که باید به خاطر داشته باشید.

دیوارها را خراب کنید

اولین قدم در بازسازی یک ساختمان قدیمی، پایین آوردن همه چیز به گل میخ است. هنگامی که دیوار خشک یا سایر مواد از دیوار جدا می شوند، مهندسان می توانند راحت تر ببینند که کدام یک کانال دارند و برق و لوله کشی در حال حاضر کجاست.

اطمینان از یکپارچگی ساختاری

دیوارها را نباید بدون مشورت با یک مهندس سازه که در ساختمان های تجاری تخصص دارد، برداشت. هیچ‌کس نمی‌خواهد چندین میلیون برای بازسازی سرمایه‌ گذاری کند تا سقف به دلیل بی ‌ثباتی سقوط کند.

همچنین این زمان خوبی برای بررسی فونداسیون ساختمان و اطمینان از سالم بودن طبقات بالاتر از سطح زمین است. علاوه بر این، نیازهای ملک را در نظر بگیرید – مناطقی که ممکن است تجهیزات سنگین را در خود جای دهند باید تقویت شوند.

بهبود بهره وری انرژی

ساختمان‌ های قدیمی معمولا دارای پنجره‌های قدیمی و آبگیرهای زیادی هستند که می‌تواند هزینه زیادی در گرمایش و سرمایش داشته باشد. تعمیرکاران باید به دنبال جایگزینی نسخه های تک جداره با نمونه های دو یا حتی سه جداره باشند. آنها همچنین می‌توانند پنجره‌های بزرگ ‌تری را انتخاب کنند تا نور طبیعی بیشتری وارد شود و یا مدل‌هایی که دما را در طول روز تنظیم می‌کنند.

لوله کشی را تعمیر کنید

هنگام بازسازی یک ساختمان قدیمی، برخی چیزها پایه و اساس را تشکیل می دهند و ابتدا باید به آنها توجه کرد. کانال های HVAC را بررسی کنید و مطمئن شوید که لوله کشی مطابق با قوانین مدرن است و نیازها را برآورده می کند.

برخی از مشاغل برای استفاده از H2O برای فرآیندهای ماشینی به خطوط آب در سراسر ساختار نیاز دارند. برخی دیگر ممکن است فقط به لوله کشی در قسمت های حمام و آشپزخانه نیاز داشته باشند. داشتن ایده ای از چیدمان نهایی بازسازی به افراد امکان می دهد تصمیم بگیرند که خطوط باید کجا باشند و به تکنسین های HVAC کمک می کند کار بهتری انجام دهند.

قابلیت های پیشرفته را اضافه کنید

ساختمان‌های تجاری امروزی باید قابلیت دسترسی به اینترنت پرسرعت و سازگاری با اینترنت اشیاء را داشته باشند، زیرا دستگاه‌های بیشتری هم برای مشاغل و هم برای استفاده شخصی اضافه می‌شوند.

فقط به این دلیل که شخصی در حال خرید یک ساختمان از قبل موجود است به این معنی نیست که نمی تواند به دنبال ساختمانی باشد که نزدیک کابل های فیبر نوری باشد. مناطقی که در آن نوسازی زیادی در حال حاضر در حال انجام است به احتمال زیاد به فناوری نیاز دارند. کابل‌ ها باید در داخل ساختمان اجرا شوند تا اطمینان حاصل شود که کل ساختار برای استفاده‌های فنی آینده سیم ‌کشی شده است.

ساختمان ها همچنین می توانند برای ترکیب فناوری هوشمندی که گرمایش، روشنایی و سایر عملکردهای حیاتی را خودکار می کند، سازگار شوند. با برآورد 40 درصد از کل مصرف انرژی در یک ساختمان که به نورپردازی اختصاص داده می شود، این ویژگی ها یک برد سریع برای صاحبان املاک و مستاجران فراهم می کند. هزینه های انرژی را می توان با تغییراتی به سادگی روشنایی    LED  یا به جامعیت سیستم های اتوماسیون یکپارچه ساختمان کاهش داد.

بازسازی ساختمان قدیمی

طراحی مجدد ساختمان قدیمی با حفظ بافت قدیمی

مقاوم سازی فضاهای تجاری و مسکونی به طور یکسان یک راه عالی برای تطبیق فضاهای قدیمی با نیازهای مدرن است. این نوع بازسازی ضایعات ساخت و سازهای جدید را کاهش می دهد و در عین حال به احیای جوامعی که این ساختمان ها در آن خدمت می کنند کمک می کند.

در عین حال، حفظ تاریخچه فضا برای نسل های آینده مهم است. با بازسازی یک ساختمان قدیمی، مردم چیزی منحصر به فرد را زنده نگه می دارند و از مواد مجددا استفاده می کنند و از اثرات منفی تولید جدید بر محیط زیست می کاهند.

مواقعی وجود دارد که تعمیر و جایگزینی بسیاری از عناصر دشوار به نظر می رسد، اما در نهایت، مکانی منحصر به فرد خواهد بود که با رقبا متفاوت است.

شرکت بازسازی خانه قدیمی

برای اطلاعات بیشتر از خدمات بازسازی ساختمان های قدیمی، مجتمع های تجاری، پزشکی، ساختمان های ویلایی و …. با همکاران و مهندسین ما در تماس باشید. ما در تلاشیم بالاترین کیفیت را با قیمت های مناسب به شما عرضه کنیم.