طراحی و اجرای رستوران
31
آگوست

طراحی و اجرای رستوران در مشهد

طراحی و اجرای رستوران یکی از مهم ترین بخش های هتل آپارتمان ها و سالن های پذایرایی است. پس از کرونا رستوران های زیادی برای جذب مشتری بیشتر دست به بازسازی زده اند. در ادامه این مقاله سعی کردیم مفاهیم مهم در طراحی رستوران ها را بررسی کنیم.

طراحی دکوراسیون داخلی رستوران و اجرای صحیح ان شامل مفاهیم مختلفی است. این مفاهیم شامل طراحی منو، سبک خدمات، دکوراسیون اتاق غذاخوری و – البته – سبک غذا است. بسیاری از رستوران ها بر اساس تجربیات یا علاقه شخصی یک سرآشپز طراحی شده اند.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

طراحی و اجرای رستوران

یک رستوران نیز مانند یک شخص دارای شخصیت است. تفاوتی ندارد یک رستوران بزرگ و مجلل باشد یا یک محیط پذیرایی کوچک، در هر صورت محیطی که برای صرف غذا در نظر می گیرید باید طراحی مناسبی داشته باشد.

در صورتیکه دانش کافی برای طراحی یا مهارت لازم برای اجرا را ندارید، باید با یک طراح و مجری مشورت کنید. نیازهای خود را از داشتن و طراحی رستوران بیان کنید، بودجه لازم برای طرح مدنظر را مشخص کنید و با کمک آن ها بهترین طراحی و اجرای رستوران را رقم بزنید.

همچنین از طریق راه های ارتباطی زیر می توانید با مشاوران و طراحان ما در گروه معماری سعیدیان در تماس باشید و از مشاوره و بازدید رایگان بهره مند شوید.

5 عنصر مهم در مفهوم رستوران

5 عنصر کلیدی در مفهوم طراحی رستوران وجود دارد که بهتر است پیش از شروع کار به آن ها توجه کنید.

  • شماره 1 : مانند یک مهمان فکر کنید.
  • شماره 2 : نسبت به برند خود صادق باشید.
  • شماره 3 : در طراحی و اجرای فضاهای مهم دقت داشته باشید
  • شماره 4: به جزئیات توجه داشته باشید.
  • شماره 5 : علاوه بر زیبایی به موارد دیگر مانند راحتی و آسایش نیز بپردازید.

مفهوم طراحی رستوران چیست؟

عملکرد به اندازه زیبایی شناسی مهم است. هنگام طراحی و اجرای رستوران یا بازسازی یک رستوران در ساخت هتل یا در بازسازی هتل ، عناصر زیادی باید در نظر گرفته شود. در اینجا پنج عنصر کلیدی وجود دارد که باید همیشه با دقت در نظر گرفته شوند.

1 مثل یک مهمان فکر کنید

پشت هر میز بنشینید و به اطراف نگاه کنید. طراحی فضا و محیط را مجسم کنید. انتظارات خود را به عنوان یک مهمان در نظر بگیرید. راحتی محیط و کاربردی بودن فضا را بررسی کنید.

قسمت انتظار وقتی در آن نشسته اید چگونه به نظر می رسد؟ آیا برای مهمانان شما راحت است که چگونه سرویس بهداشتی را پیدا کنند؟ وقتی بیرون هستید یا تازه وارد می‌شوید، اولین چیزی که در مورد فضا متوجه می‌شوید چیست؟

بررسی این موارد به شما کمک می کند تا یک طراحی مناسب را رقم بزنید.

2 نسبت به برند خود صادق باشید

داشتن فضایی که با برند و کسب و کار شما همخوانی و هماهنگی داشته باشد بسیار مهم و تاثیر گذار است. به طور مثال اگر رستوران کلاسیک یا سنتی دارید بهتر است دکوراسیون مناسب با این فضا داشته باشید، از موسیقی ها و سایر المان های مرتبط استفاده کنید.

اگر صرفا یک سالن غذاخوری هستید، نحوه چیدمان میز و صندلی ها را زیادی شلوغ نکنید و محیط را به سادگی و زیبایی دیزاین کنید. تمامی این موارد را به کمک طراح و مجری خود میتوانید حل کنید.

3 در طراحی و اجرای فضاهای مهم دقت داشته باشید

این منطقه ای از رستوران است که مهمانان آن را نمی بینند یا با آن ارتباط برقرار نمی کنند، اما برای عملکرد و جریان شما بسیار مهم است. در نظر بگیرید که واقعاً به چه نوع فضاها و مناطق ذخیره سازی نیاز دارید.

برای کاربری راحت تر سعی کنید در طراحی فضاهای مختلف دقت لازم را به خرج بدهید. چه فضاهایی که مشتری می بیند و چه فضاهایی که در دید و دسترس مشتری نمی باشد نیز نباید در طراحی از آن غافل شوید.

4. به جزئیات توجه داشته باشید.

جزئیات در کار خیلی مهم هستند. به طور مثال نحوه نورپردازی محیط، استفاده از روشنایی های مناسب،  صندلی های راحت  و و…. تمامی مواردی است که تاثیر زیادی در دید مخاطب دارد.

عامل مهم دیگر تهویه است. محل قرارگیری دریچه‌های خود را به دقت در نظر بگیرید و هوای آن‌ها از کجا کشیده می‌شود. توجه به چیزهای کوچکی مانند دستگیره‌های در، روکش کف و پایه مهماندار می‌تواند زیاد شود.

5 فقط به زیبایی توجه نکنید

هنگام سفارش نوشیدنی و غذا، طعم و مزه نیز لحاظ می شود، اما صدا، بو و احساس رستوران شما برای ارائه یک تجربه عالی بسیار مهم است.

اولین بار که وارد رستوران می شوید چه بویی می دهد؟ آیا مکالمه در رستوران برای شنیدن همه مشتریان انجام می شود؟ وقتی مشتری صحبت نمی کند، آیا موسیقی می شنود؟

برخی از این پیشنهادات مانند عقل سلیم به نظر می رسند و با این حال همه ما با این خطاها و اشتباهات طراحی در رستوران ها مواجه شده ایم. داشتن یک برنامه نوشته شده و یک متخصص طراحی در کنار شما می تواند به شما در جلوگیری از این خطاها کمک کند.

طراحی دکوراسیون رستوران و اجرای آن

راه اندازی یک رستوران و فقط ایجاد یک آیتم منوی مفصل برای راضی کردن مشتریان شما کافی نخواهد بود. از شما خواسته می شود که محیط مناسب، فضای داخلی مناسبی را ایجاد کنید که مشتریان شما را به رستوران شما جذب کند.

 نکات مهمی در طراحی و اجرای رستوران در مشهد وجود دارد که باید آنها را اجرا کنید تا مطمئن شوید که در کمترین زمان به بهترین رستوران تبدیل خواهید شد. طراحی‌های داخلی رستوران‌ها بر نحوه ‌ی درک مشتریان از رستوران شما تأثیر می ‌گذارند و همچنین بر رفتار سفارش‌دهی آن‌ها تأثیر می‌گذارند.

نکات طراحی رستوران که باید فوراً در رستوران خود اجرا کنید

رستوران شما باید طوری طراحی شده باشد که مشتریان شما را به رستوران های شما هیپنوتیزم کند. ایده های مختلف چیدمان رستوران که می توانید به اجرا در آورید عبارتند از:

ورودی چشمگیر داشته باشید

اطمینان حاصل کنید که ورودی رستوران شما بسیار عالی طراحی شده است. تنها زمانی که مردم از رستوران شما مطلع شوند، به رستوران شما خواهند آمد. آن را جذاب و منحصر به فرد کنید، با نام رستوران پررنگ و به اندازه ای قابل خواندن و درک از دور.

ورودی رستوران خود را با توجه به موضوع رستوران خود طراحی کنید. رستورانی که غذاهای دریایی می فروشد می تواند یک ورودی صدفی یا آکواریومی داشته باشد، در حالی که یک رستوران با تم جنگل می تواند یک غار به عنوان ورودی داشته باشد.

بر مشتریان هدف تمرکز کنید

هنگام برنامه ریزی طراحی رستوران خود مطمئن شوید که با مشتریانی که می خواهید هدف قرار دهید هماهنگ باشد. به عنوان مثال، اگر جمعیت جوان را هدف قرار می دهید، می توانید فضای داخلی خود را آزمایش کنید.

می‌توانید از رنگ‌های تند و روشن، مبلمان شیک، هنر دیواری چشم‌گیر، پوسترهای جذاب بچینید، گوشه بارهای مد روز داشته باشید و نوآوری‌های دیگری را به ارمغان بیاورید.

برعکس، اگر جمعیت شرکتی را هدف قرار می‌دهید، باید سعی کنید آن را تا حد امکان ساده و شیک نگه دارید. از رنگ پایه استفاده کنید و مبلمان و فضای داخلی را تمیز نگه دارید، که برای جمعیت شرکتی که برای جلسات شرکتی از رستوران شما بازدید می کنند جذاب خواهد بود. ایده چیدمان رستوران شما باید مشتریان هدف شما را در ذهن داشته باشد.

نورپردازی مناسب

نورها در طراحی دکوارسیون رستوران حیاتی تر هستند که ممکن است به آن فکر کنید. نورپردازی مناسب می تواند مبلمان را بهبود بخشد، عیوب را پنهان کند، به طور خلاصه می تواند جذابیت شما را برای مشتریان افزایش دهد.

رعایت روانشناسی رنگ ها

به گفته روانشناسان، رنگ تاثیر بسزایی بر مغز افراد دارد و همچنین بر فرآیند تصمیم گیری مشتریان تاثیر می گذارد. رنگ‌های چسبنده یا آن‌هایی که به چشم‌ها آسیب می‌زنند چندان مورد توجه قرار نخواهند گرفت. برعکس، استفاده از رنگ مناسب می تواند به رستوران شما کمک کند بزرگ به نظر برسد.

به طور مشابه، انتخاب اشتباه رنگ می تواند فضای رستوران شما را تا حد زیادی کوچک کند. در حالی که رستوران‌های خانوادگی به رنگ پاستلی خوب به نظر می‌رسند، رستوران‌ها باید رنگ‌های زنده داشته باشند.

 رنگی که استفاده می کنید باید مطابق با موضوع رستوران و مشتریانی باشد که می خواهید هدف قرار دهید. از این رو، برای شما بسیار مهم است که هنگام انتخاب رنگ فضای داخلی رستوران خود با افراد حرفه ای مشورت کنید.

یک چیدمان واضح داشته باشید

شما باید چیدمان رستوران را برنامه ریزی کنید و یک مسیر بصری برای مشتریان ایجاد کنید. شما باید یک طراحی مناسب داشته باشید تا مطمئن شوید که طرح شما به طور موثر در بین بخش های مختلف توزیع می شود.

 به عنوان مثال، اندازه دستشویی و آشپزخانه شما نمی تواند و نباید یکسان باشد. از این رو، هنگام تصمیم گیری در مورد چیدمان رستوران، در تعامل با بیش از یک متخصص و سپس نهایی کردن یک طرح واحد مشورت کنید.

موسیقی خوب پخش کنید

موسیقی نه تنها برای گوش شما جذاب است، بلکه برای تمام حواس شما نیز جذاب است. هنگام تصمیم گیری در مورد نوع موسیقی که باید در رستوران خود پخش شود، باید موضوع رستوران را در نظر بگیرید. موسیقی شما باید رستوران شما را تحسین کند.

شما باید در مورد انواع مختلف موسیقی و تأثیر آن بر رفتار مشتری به تحقیقات جامع بپردازید. به عنوان مثال، موسیقی راک تمایل به افزایش اشتهای مشتریان دارد و باعث می شود آنها سریعتر بجوند. از سوی دیگر، موسیقی کلاسیک معده را به سمت غذاهای آرام و تصفیه می‌کند.

به سرویس بهداشتی ها توجه کنید

این بخش اغلب در هنگام برنامه ریزی یک چیدمان رستوران نادیده گرفته می شود. با این حال، یکی از بحرانی ترین مناطقی است که تصویر رستوران شما را منعکس می کند. اغلب دیده می شود که در حالی که صاحب رستوران پول هنگفتی را پشت طراحی رستوران خرج می کند، حتی یک ریال را برای ساخت و نگهداری مناسب دستشویی ها خرج نمی کند.

آشپزخانه

آشپزخانه جایی است که منوی شما زنده می شود. بنابراین، سعی کنید تا حد امکان نوآور باشید. از آنجایی که آشپزخانه‌های اوپن در حال حاضر رایج هستند، می‌توانید یک درب شیشه ‌ای بزرگ داشته باشید.

تماشای طرز تهیه ظروف برای مشتریان بسیار جذاب است. اگر قصد دارید یک آشپزخانه اوپن داشته باشید، روی یک قفسه منحصر به فرد سرمایه گذاری کنید. آشپزخانه را با تهویه مناسب روشن نگه دارید.

گرمایش و تهویه

اگر رستوران شما تهویه مناسبی ندارد و تمام دودی که از آشپزخانه ایجاد می شود، به جای خروج از رستوران، در خانه بمانید و فضای ناخوشایندی را برای مشتریانتان ایجاد کنید.

 برای جلوگیری از چنین شرایطی، هنگام طراحی رستوران خود، باید تهویه مناسبی را نصب کنید که تمام دودهای غیر ضروری را از رستوران شما خارج کند و محیطی زیبا به مشتریان شما بدهد.

شرکت طراحی در مشهد

برای طراحی و اجرای رستوران در مشهد، رستوران و سالن غذا خوری، رستوران هتل ها و … میتوانید از راه های ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916