مرمت و نگهداری معماری داخلی
05
نوامبر

مرمت و نگهداری معماری داخلی

مرمت و نگهداری معماری داخلی شامل بازسازی و حفظ مصالح و متریال های به کار برده شده می باشد. نگهداری معماری داخلی شامل هزینه می باشد اما از خیلی از هزینه های اضافی بازسازی های اساسی در آینده جلوگیری می کند..

مرمت به سادگی به معنای جدید جلوه دادن یک شی است. شیئی که قرار است بازسازی شود، فقط یک پایه یا نقطه شروع برای تخیل مشتری/طراح است. شیء، مصالح و روش ساخت، اهمیت تاریخی یا مکان در زمان حیاتی نیستند. خود شی محدودیتی برای کاری که باید انجام شود ایجاد نمی کند.

مرمت و نگهداری معماری داخلی

مرمت معماری داخلی یا بازسازی را به عنوان “بازگرداندن به موقعیت یا شرایط قبلی” تعریف می کند. در مرمت یک شیء هنری، یک قطعه مبلمان یا معماری، مهمترین نیاز ظاهر نهایی است. مشتری و مرمت کننده مطلوب ترین دوره زندگی یک شی را تعیین می کنند. و ترمیم کننده هر کاری که لازم است انجام می دهد تا ظاهر شی را به آن دوره بازگرداند.

نگهداری شامل نگه داشتن یک شی از تخریب و مراقبت از آن است که آن شی به طور جبران ناپذیر تغییر یا تغییر پیدا نکند. کلمه حفاظت بیشتر در رابطه با معماری و محیط های ساخته شده به کار می رود.

در صورتیکه برای امور بازسازی و نوسازی خود به یک شرکت بازسازی خانه در مشهد نیاز دارید، می توانید با همکاران و طراحان ما در گروه معماری سعیدیان در تماس باشید.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

ما با بیش از سه دهه سابقه  در طراحی، نظارت و اجرای انواع پروژه های ساختمانی، سابقه درخشانی در ساخت و بازسازی هتل در مشهد ، بازسازی ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری و پزشکی و … دارد.

شرکت بازسازی در مشهد

نگهداری معماری داخلی

مرمت و نگهداری معماری داخلی، لایه‌های بیشتری از الزامات را در تصمیم‌ گیری‌های مربوط به مواد و روش‌ شناسی قرار می‌دهد. در حفظ، ظاهر نهایی دیگر عامل اصلی نیست، بلکه حفظ حداکثر مقدار پارچه ساختمان است.

نگهداری حکم می کند که برای حفظ حداکثر مقدار پارچه ساختمان، تعمیرات باید با حداقل تغییر یا بدون تغییر در بافت اصلی ساختمان و در مصالح مشابه و در صورت امکان با استفاده از همان روش هایی که در ابتدا ایجاد شد، انجام شود. دفتر وزیر کشور الزامات سخت گیرانه ای را برای این نوع کار در نظر گرفته است.

در حفاظت، حداکثر مقدار مطلق ماده اصلی، در شرایط بدون تغییر تا حد امکان، حفظ می شود. هر گونه تعمیر یا افزوده نباید حذف، تغییر یا به طور دائم به مواد اصلی متصل شود. تمام تعمیرات یا اضافات باید برگشت پذیر و قابل جابجایی باشند بدون اینکه بر وضعیت مواد اصلی در حال حاضر و در آینده تأثیر بگذارند.

پروژه های بازسازی و مرمت معماری

پروژه‌های نوسازی، پروژه‌هایی هستند که با هدف تبدیل ساختمان‌ها از طریق مجموعه‌ای سیستماتیک از کارها انجام می‌شوند که می‌تواند منجر به ایجاد یک سازمان ساختمانی شود که به طور کامل یا جزئی با سازمان قبلی متفاوت است. این مداخلات شامل مرمت یا جایگزینی برخی از عناصر تشکیل دهنده ساختمان، حذف، اصلاح و درج عناصر و سیستم های جدید است.

پروژه‌های نوسازی باید از پروژه‌های تعمیر و نگهداری معمولی که شامل آن مداخلات ساختمانی لازم برای تعمیر پایانه‌ها و مصالح موجود یک ساختمان است و از کارهای تعمیر و نگهداری فوق‌العاده که برای تعویض و/یا تجدید بخش‌های ساختاری ضروری هستند متمایز شوند..

در نهایت، مرمت و نگهداری معماری داخلی هستند که مداخلاتی با هدف بازیابی، حفاظت و ارتقای ساختمان‌هایی با ارزش تاریخی، معماری و زیست‌محیطی خاص و برای این آثار مواد و فناوری‌هایی غیر از آن‌هایی که برای ساخت «ساختمان» استفاده می‌شوند، هستند. مشروط بر اینکه با ویژگی کلی دومی مغایرت نداشته باشند.

منظور از نوسازی محافظه کارانه، کارهایی است که با هدف بازیابی بهداشتی، عملکردی و استاتیکی ساختمان انجام می شود و همچنین می تواند بر روی سازه ها و پلان طبقات ساختمان انجام شود.

مداخلات مرمت معماری

مداخله مرمت و نگهداری معماری داخلی نوعی پروژه نوسازی است که به طور خاص با هدف تضمین حفاظت از یک اثر معماری، ارتقای آن و امکان استفاده مجدد از آن، با در نظر گرفتن ارزش‌های تاریخی آن و تطبیق آنها به شیوه‌ای محتاطانه و محترمانه با نیازهای کاربری فعلی (تهویه مطبوع داخلی، دسترسی به اتاق ها).

مداخلات بازسازی ساختمان

بازسازی یک پروژه نوسازی است که اغلب با تعمیر و نگهداری فوق العاده یک آپارتمان مرتبط است. گاهی اوقات شامل توزیع مجدد فضاها، تخریب و نوسازی دیوارها و انطباق و انطباق سیستم ها می شود. از سوی دیگر، گاهی اوقات به میل به شاداب کردن فضاها مربوط می شود که جنبه جدیدی از محیطی است که در آن زندگی می کنیم. مرمت و بازسازی ساختمان در مشهد نیازمند مهارت و تجربه است که می توانید با همکاری با متخصصین ما اطمینان کامل داشته باشید.

هزینه مرمت و نگهداری معماری داخلی

هزینه مرمت و نگهداری معماری داخلی

هزینه های مرمت داخلی ساختمان ها به عوامل متعددی بستگی دارد. هر ساختمانی با دیگری متفاوت است و نوع مصالح و متریال به کار رفته در آن با توجه به اقیلم آب و هوایی، جغرافیایی، متراژ بنا، بودجه کارفرما، سبک معماری داخلی و … انتخاب می شود.

برای بررسی هزینه مرمت و نگهداری معماری داخلی باید فاکتورهای موثر را در قیمت نهایی بررسی کرد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با ما در تماس باشید.

بازسازی ساختمان

در صورتیکه قصد بازسازی و مرمت ساختمان خود را دارید، در اولین مرحله لازم است با یک پیمانکار بازسازی ساختمان مشورت کنید. مهندس بازسازی به شما در استعلام قیمت های دقیق، میزان بازسازی ساختمان، استفاده از مصالح و متریال های مناسب کمک شایانی می کند.

می توانید با مهندسین شرکت معماری سعیدیان در تماس باشید و کار ساختمانی خود را به ما بسپارید.