اسکیس ساختمان ساده
12
نوامبر

اسکیس ساختمان ساده – آموزش گام به گام

اسکیس ساختمان ساده یک راه ساده برای ترسیم ایده پیش از طراحی در نرم افزارهای معماری می باشد. اکثر معماران بزرگ و شرکت های طراحی با استفاده از اسکیس ساختمان، طراحی های خلاقانه تری را به نمایش می گذارند.

ترسیم سازه های معماری یک راه سرگرم کننده برای تقویت مهارت های هنری شما است. اسکیس قبل از طراحی با نرم افزارهای پیشرفته به شما کمک می کند تا ایده های بیشتر و بهتری را پیاده سازی کنید. کشیدن پلان روی کاغذ یک مهارت است که حرفه ای بودن یک طراح را نشان می دهد.

اسکیس ساختمان ساده

با یادگیری نحوه ترسیم ساختمان ها، یک اثر هنری جذاب با مناظر شهری، ساختمان های متنوع خلق می کنید. معمولا بزرگترین ساختمان های دنیا پیش از طراحی روی کاغذ پیاده می شوند. برای اینکه این کار را برای شما بسیار آسان کنیم، آموزش گام به گام نحوه ترسیم ساختمان ها را که در 9 مرحله آسان و ساده خلاصه شده است، آماده کرده ایم.

هر دستورالعمل همراه با تصاویر است تا شما را در طول کل فرآیند طراحی راهنمایی کند. با این راهنما، ممکن است متعجب شوید که ترسیم ساختمان ها در واقع آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست!

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

اسکیس ساختمان چیست ؟

  • طراحی تند و با سرعت دست که بیانگر یک حجم و یک منظره باشد
  • انجماد و خلق طرح و ایده ای است که در حال عبور از ذهن است
  • طراحی تند و سریع و در عین حال ساده
  • ابزاری برای بیان ایده ها و طرح های مورد نظر افراد
  • بازگو کننده ایده ها و طرح های مورد نظر افراد است که بصورت طرح اسکیس در معماری بوجود می آید
  • طراحی ساده دست که با مداد و قلم و ابزار رنگ آمیزی انجام میشود .
  • طرح اولیه ای که اصول کار و مفاهیم و مقصود های اصلی را بیان کند

نحوه طراحی اسکیس ساختمان

برای یادگیری طراحی اسکیس ساختمان مدرن بهتر است به ترتیب مراحل زیر اقدام کنید. اینکار به شما کمک می کند تا با نظم بیشتری پیش بروید و در نهایت ایده ای که در ذهن خود دارید را روی کاغذ اجرایی کنید.

مرحله اول

یک شکل مستطیلی عمودی در وسط کاغذ خود بکشید. اطمینان حاصل کنید که قسمت بالای ساختمان نسبتا بزرگتر از قسمت پایین آن است. این طرح کلی ساختمان در مرکز را نشان می دهد.

از آنجایی که اشکال ساختمان ها در درجه اول از خطوط مستقیم تشکیل شده است، بنابراین از یک خط کش استفاده کنید تا به شما کمک کند خطوط مستقیم را سریع و آسان بکشید.

برای اینکه مطمئن شوید که اسکیس ساختمان ساده در مرکز کشیده خواهد شد، می توانید با کشیدن یک خط افقی و عمودی متقاطع روی کاغذ خود خطوط مرجع ایجاد کنید. نقطه ای که دو خط به هم می رسند به عنوان راهنمای شما برای ترسیم طرح کلی اولین ساختمان در وسط عمل می کند.

مراحل طراحی اسکیس ساختمان

مرحله 2 – ساختمان را در سمت چپ ترسیم کنید

یک مستطیل ایستاده دیگر در سمت چپ کاغذ خود، درست در کنار اولین ساختمانی که در مرحله قبل کشیدیم، بکشید. این یک طرح کلی برای ساختمان دوم ایجاد می کند.

اطمینان حاصل کنید که بالای این ساختمان به جای یک خط افقی مستقیم باید یک خط مورب رو به بالا به سمت راست باشد. این اسکیس ساختمان ساده نیز باید از ساختمان قبلی که در وسط آن قرار دارد، بلندتر باشد.

مرحله 3 – نمای ساختمان را در سمت راست ترسیم کنید

با کشیدن یک شکل مستطیل ایستاده دیگر، ساختمان سوم را در سمت راست کاغذ خود بسازید. مطمئن شوید که این ساختمان از ساختمان وسط بلندتر است اما به بلندی ساختمان سمت چپ نیست.

پس از تکمیل این مرحله از اسکیس ساختمان ساده ، اکنون باید ترسیم سه ساختمان بلند را، همانطور که در تصویر نشان داده شده است، تکمیل کرده باشید.

مرحله 4 – یک پلت فرم در بالای ساختمان سمت راست بکشید

با اضافه کردن یک سکو درست بالای آن برای افزایش ارتفاع، ساختمان سمت راست را شبیه یک برج کنید.به سادگی یک شکل مستطیل در بالای ساختمان بکشید تا یک سکو ایجاد کنید. عرض سکو نباید بیشتر از عرض ساختمانی باشد که بالای آن قرار دارد.

مرحله 5 – در مرحله بعد، سطح دیگری از پلتفرم را اضافه کنید

مرحله قبل را تکرار کنید و یک شکل مستطیلی دیگر بالای شکلی که در مرحله قبل کشیدیم بکشید. توجه داشته باشید که این پلت فرم باید نسبتاً کوچکتر از پلتفرم زیر باشد.

نکات مهم در طراحی اسکیس

مرحله 6 – پس از آن، بالاترین پلتفرم را بکشید

حالا یک شکل مربع در بالای دو شکل مستطیلی روی هم در بالای ساختمان در سمت راست بکشید. این سومین و آخرین سکوی برج است. هنگامی که به درستی ترسیم شود، سه سکوی بالای ساختمان باید از آن خارج شوند

مرحله 7 – سپس، پنجره را در ساختمان سمت چپ اضافه کنید

اکنون که ترسیم هر سه ساختمان را به پایان رساندیم، اکنون روی جزئیات و الگوهای آن کار خواهیم کرد تا آنها را واقعی جلوه دهیم. با شروع از ساختمان در سمت چپ، چندین اشکال مستطیلی ایستاده را در داخل ساختمان بکشید تا ظاهر پنجره ها را ایجاد کنید.

مرحله 8 – بعد، پنجره را در ساختمان سمت راست اضافه کنید

با حرکت روی ساختمان در سمت راست، اشکال دراز را در طول ساختمان بکشید و سه پنجره بلند موازی ایجاد کنید.

مرحله 9 – پنجره را در ساختمان میانی اضافه کنید

در نهایت، چندین شکل مستطیل بر روی ساختمان باقی مانده که هنوز پنجره ای ندارد بکشید. این کار پنجره های ساختمانی را که در وسط قرار دارد تشکیل می دهد و در نهایت نقشه شما را کامل می کند.

همانطور که در تصویر می بینید، هر سه ساختمان دارای پنجره های منحصر به فرد هستند و هیچ کدام یکسان نیستند. این باعث می شود اثر هنری خلاقانه و زیبا به نظر برسد.

شما می توانید انتخاب کنید که پنجره هایی شبیه به تصویر بکشید یا پنجره های خود را طراحی کنید.

طراحی اسکیس ساختمان ساده

اکنون که سه ساختمان بلند را با موفقیت ترسیم کرده‌ایم، زمان لذت‌بخش‌ترین بخش یعنی انتخاب رنگ‌ها و رنگ‌آمیزی ساختمان‌ها فرا رسیده است. بسته به مواد مورد استفاده برای ساخت و همچنین رنگ رنگ آن، ساختمان ها دارای طیف گسترده ای از رنگ ها هستند.

رایج ترین رنگ های یک ساختمان سیاه، سفید و خاکستری هستند، اما در استفاده از رنگ های زنده تر تردید نکنید! حتی اگر دوست دارید می توانید از رنگ های مورد علاقه خود استفاده کنید.

نکات طراحی اسکیس ساختمان ساده

یکی از بهترین راه‌ها برای سهولت کشیدن این اسکیس ساختمان ساده ، مراجعه به تصاویر ساختمان‌های واقعی است. شما می توانید به هر یک از معروف ترین شهرهای مدرن جهان نگاه کنید و سپس از برخی از ساختمان ها برای کمک به شما استفاده کنید.

سپس، می‌توانید از جنبه‌های این تصاویر برای کمک به شما در افزودن جزئیات به طرح‌های این ساختمان‌ها استفاده کنید. آیا شهر یا ساختمان مورد علاقه ای دارید که بتوانید از آن به عنوان الگو استفاده کنید؟

در نهایت، می‌توانید عناصر بیشتری را نیز اضافه کنید تا تمرکز روی ساختمان‌ها کمی کمتر شود. می توانید این کار را با افزودن چند ساختمان دیگر یا شاید اضافه کردن چند ابر، جاده و وسایل نقلیه انجام دهید.