دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده
15
اکتبر

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده را می توان بخش مهمی از فضای داخلی یک ساختمان در نظر گرفت. آشپزخانه محیطی است که تمامی اعضای منزل به آن نیاز دارند و محل رفت و آمد زیادی است. افراد برای آشپزی، خوردن وعده های غذایی و … از این فضا استفاده می کنند.

دکوراسیون آشپزخانه بای به گونه ای باشد که علاوه بر زیبایی، کاربردی نیز باشد. اندازه  و چیدمان کابینت ها، قفسه ها، میز ناهارخوری و… در طراحی باید در نظر بگیرید. در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایرانی باید نکاتی را در نظر بگیرید که در ادامه آن ها را بررسی می کنیم.

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده

منظور از آشپزخانه ایرانی، یعنی به کار بردن نمادی از فرهنگ ایرانی در طراحی می باشد که این کار کاملا به سلیقه و ذوق کارفرما مرتبط است. آشپزخانه های ایرانی، حس خوشایندی را منتقل می کنند.

در طراحی های جدید و مخصوصا سبک های مدرن و کلاسیک، تمایل به استفاده از المان ها و متریال های جدید بیشتر شده است و اکثر آشپزخانه ها در ساختمان های مسکونی، از سبک ایرانی فاصله گرفتند. اما شما می توانید با تلفیق کاشی های ایرانی پرنقش و نگار،فرش و کفپوش های ایرانی،ظروف مسی و حصیری، رومیزی های سنتی و دست دور فضا را به دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده نزدیک تر کنید.

برای این کار شما به طراح یا معمار خلاق نیاز دارید. ما در گروه معماری سعیدیان با داشتن سال ها تجربه در طراحی و اجرای انواع پروژه های مسکونی، و یلایی وتجاری و… می توانیم سبک مدنظر شما را طراحی و اجرا کنیم . برای اطلاعات بیشتر از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید.

نکات طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

طراحی کابردی کابینت ها

یکی از مهم ترین قدم های طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده انتخاب کابینت است. با گسترش شهرنشینی و تبدیل خانه های ویلایی به آپارتمان ها، متراژ خانه ها نسبت به گذشته کوچکتر شده است.

به همین دلیل اهمیت طراحی کاربردی فضای منزل بیشتر می شود. انتخاب کابینت های رنگ روشن و با عمق بیشتر کمک می کند آشپزخانه ها بزرگ تر دیده شوند و وسایل بیشتری را در خود جای دهند. اینکار باعث می شود نظم محیط بیشتر شود.

نورگیر بودن آشپزخانه

یکی از نکات طراحی که باعث زیباتر شدن آن می شود، وجود نور طبیعی در فضا می باشد. شاید در هر محیطی نتوان پنجره داشت و وجود آن نیز برای طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده الزامی نیست، ولی تاثیر زیادی در طراحی دکوراسیون دارد.

وجود پنجره در فضا باعث هدایت نور طبیعی به درون آشپزخانه میتواند در دلباز و بزرگ بودن فضا تاثیر گذار باشد.

انتخاب سبک معماری مناسب

برای دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده به سبک دکوراسیون منزلتان توجه داشته باشید. شما میتوانید با توجه به سلیقه شخصی خودتان انواع دکوراسیون آشپزخانه مدرن و شیک، دکوراسیون آشپزخانه روستیک، دکوراسیون آشپزخانه سنتی و … را انتخاب کنید.

چیدمان مناسب وسایل آشپزخانه

در صورتیکه در آشپزخانه خود پنجره دارید، گاز خود را نزدیک پنجره قرار ندهید. توصیه میشود سینک ظرفشویی به دلیل داشتن رطوبت در کنار پنجره قرار بگیرد. بهتر است در صورت نبود محدودیت در فضا، سینک ظرفشویی، یخچال و گاز هرکدام در یک ضلع آشپزخانه قرار بگیرند.

طراحی آشپزخانه جزیره ای نیز یکی از طراحی های جدید آشپزخانه است که طرفداران زیادی دارد. این طراحی چیدمان و فضای داخلی را زیبا میکند و حتی در برخی موارد از آن بعنوان میز غذاخوری نیز استفاده می شود.

هزینه طراحی آشپزخانه

برای اعلام هزینه های دقیق طراحی باید مواردی را که در قیمت نهایی تاثیر گذار می باشد را بررسی کنیم. متراژ بنا، سبک مدنظر برای طراحی، پرکاربودن یا ساده بودن کار، نوع متریال های مورد استفاده و… هزینه های طراحی و اجرا را تحت تاثیر قرار می دهد.

برای اعلام هزینه های دقیق و دریافت مشاوره های رایگان می توانید با همکاران و طراحان ما در گروه معماری سعیدیان در تماس باشید.

بازسازی دکوراسیون آشپزخانه ایرانی

برای بازسازی یا نوسازی دکوارسیون آشپزخانه ایرانی ساده، شما نیاز به تخریب صفر تا صد ندارید و می توانید با هزینه های کمتر دکوراسیون را کاملا تغییر دهید و فضای جدیدی را ایجاد کنید.

آشپزخانه قلب خانه است و همچنین فضایی برای تعاملات خانوادگی محسوب می شود پس داشتن محیطی مدرن و شیک امری ضروری به شمار می رود. باز سازی روشی بسیار مناسب و مقرون به صرفه برای تغییر دادن دکوراسیون یک آشپزخانه سنتی می باشد.

 بازسازی می تواند علاوه بر اقتصادی بودن، به افزایش فضا و کارایی هم کمک کند. تغییراتی مانند تعویض کفپوش و یا بیشتر کردن نور پردازی و رنگ دیوار ها در باز سازی آشپزخانه بسیار حائز اهمیت است اما قطعا بیشترین تاثیر را تعویض و یا تعمیر کابینت ها خواهد داشت.

ایده های طراحی آشپزخانه

در ادامه 20 مورد از جدید ترین سبک های طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده را برای ایده در اختیار شما قرار می دهیم.

دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده
دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده
دکوراسیون آشپزخانه ایرانی
دکوراسیون آشپزخانه
دکوراسیون آشپزخانه ایرانی ساده
دکوراسیون آشپزخانه