طراحی باشگاه ورزشی
05
سپتامبر

طراحی باشگاه ورزشی در مشهد

طراحی باشگاه ورزشی و دکوراسیون داخلی سالن های ورزشی با توجه به وضعیت همه گیر کنونی که دنیای ما را به شدت تغییر داده است، امری مهم است. رژیم تناسب اندام در صدر فهرست کارهای مهم افراد جامعه قرار دارد.

ورزش و تناسب اندام یکی از راه های افزایش سلامت بدن وغلبه بر بیماری ها می باشد. داشتن بدن سالم و ورزش مناسب در محیط های ورزشی کمک زیادی به این امر میکند. یکی از محیط هایی که می توان در آن با خیال راحت ورزش کرد، باشگاه های ورزشی و بدنسازی است.

طراحی باشگاه ورزشی در مشهد

باشگاه ورزشی به عنوان یک سازمان ورزشی ثبت شده تعریف می شود که برای ترویج و توسعه علاقه به یک ورزش یا فعالیت بدنی خاص وجود دارد. تمرکز یک باشگاه ممکن است تفریحی، آموزشی، رقابتی یا ترکیبی از این نوع فعالیت ها بر اساس اساسنامه آن باشد.

با توجه به نوع کاربری باشگاه، می توان طراحی های مختلفی را برای آن در نظر گرفت. به طور مثال طراحی یک باشگاه فوتبال با یک طراحی باشگاه بدنسازی آقایان و بانوان متفاوت است. در طراحی باید برای خدماتی که ارائه می شود، جانمایی و قوانین و مقررات لازم را در نظر گرفت.

در صورتیکه نیاز به مشاوره و بازدید رایگان دارید می توانید از طریق راه های ارتباطی زیر با گروه معماری سعیدیان در تماس باشید تا بهترین طراحی و اجرا را برای شما انجام دهیم.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

چه ورزش هایی در یک باشگاه ورزشی وجود دارد؟

باشگاه های ورزشی بزرگتر دارای دپارتمان های حرفه ای و آماتور در رشته های مختلف ورزشی مانند دوچرخه چوگان، فوتبال، بسکتبال، فوتسال، کریکت، والیبال، هندبال، هاکی روی پیست، بولینگ، واترپلو، راگبی، دو و میدانی، بوکس، بیس بال، دوچرخه سواری، تنیس، قایقرانی، ژیمناستیک، و غیره، …

امکانات و تجهیزات باشگاه ورزشی

باشگاه ها و سالن های ورزشی باتوجه به خدمات و رشته های ورزشی که ارائه می دهند، امکانات و تجهیزات متفاوتی را شامل می شوند. طور مثال تجهیزات باشگاه بدنسازی با یک سالن فوتبال کاملا متفاوت است.

تجهیزات ورزشی در سالنی با تهویه مناسب و پوشیده با کفپوش سالن ورزشی استاندارد ، مکانی ایده آل برای سپری کردن اوقات فراغت، و یا ورزش حرفه ای است. 

برای خرید تجهیزات و لوازم مناسب باید با فردی که در این زمینه تخصص دارد براساس فعالیت باشگاه ورزشی اقدام کنید.

طراحی داخلی باشگاه ورزشی

طراحی داخلی  باشگاه ورزشی

دکوراسیون داخلی باشگاه های ورزشی باید به گونه ای باشد که محیطی اصولی و استاندارد طراحی شود.  در واقع سالن های ورزشی باید در عین زیبایی طراحی، عملکردی مناسب داشته باشد.

 داشتن محیطی که نیازهای ورزشی و فعالیت های مختلفی که سالن ارائه می دهد، را تامین کند یکی از نیازهای اصلی در طراحی داخلی باشگاه می باشد. معمولا طراحی ها باید براساس رشته های مختلفی که باشگاه ارائه می دهد طراحی شود.

داشتن فضای مناسب باعث جذب مشتری بیشتری می شود. اما به طور کلی در طراحی دکوراسیون داخلی باشگاه های ورزشی عملکرد فضاهای موجود بر زیبایی محیط تقدم دارد. داشتن رختکن های مناسب، فضاهای استراحت، دوش و…. تاثیر زیادی در کیفیت باشگاه دارد.

اصول طراحی باشگاه ورزشی در مشهد

برای داشتن یک طراحی و دکوراسیون مناسب برای باشگاه های ورزشی و طراحی باشگاه های بدنسازی در مشهد بهتر است یک سری اصول را رعایت کنیم تا در نهایت فضایی مناسب و کاربردی داشته باشیم:

طراحی باشگاه ورزشی در مشهد

منطقه بندی و برنامه ریزی سایت

اولین قدم برای طراحی یک باشگاه ورزشی، طراحی سایت است. یک مرکز ورزشی به زمین باز و همچنین فضاهای ساخته شده نیاز دارد.

در برنامه ریزی سایت، توپوگرافی آن، محیط اطراف و آب و هوای شهر و… بررسی می شود. همه این عوامل محرک اصلی طراحی هستند. این کار کاملا تخصصی است و باید توسط فردی انجام شود که در این زمینه دانش کافی دارد.

ابعاد استاندارد و ارگونومی

هر زمین ورزشی دارای اندازه گیری های خاصی است که برای حفظ ایمنی و سلامت بازیکنان ضروری است. از این رو این مجموعه قوانین باید در حین طراحی رعایت شود تا از هرگونه مشکلات احتمالی جلوگیری شود.

این وظیفه طراح است که از اندازه های استاندارد زمین، ارتفاع ها، فضاهای بازی، فضای های استراحت، یا برای سالن های ورزشی بزرگ، حداقل فاصله برای تماشاگران برای مشاهده مسابقات و غیره را رعایت کنند.

استحکام سازی باشگاه

پایداری بنا یکی از مهم ترین دغدغه های مهم در طراحی و اجرای می باشد. بنابراین این وظیفه اصلی طراحان می شود که جنبه پایداری را در طراحی لحاظ کنند.

 از آنجایی که امکانات ورزشی در سطح زمین گسترده است، باید جوانب مهمی را باعث تخریب و اصطکاک در سالن ورزشی می شود را بررسی کرد و خطرها و آسیب های احتمالی را به حداقل برسانید.

تهویه و نور مناسب

تهویه مناسب یکی از الزامات ضروری در باشگاه و سالن های ورزشی است. برخی از سالن ها و فعالیت های ورزشی در محیط های باز انجام می شود. اما اکثر سالن های بدنسازی و باشگاه های بانوان در محیط های سرپوشیده و فضاهای سربسته هستند.

داشتن نور و تهویه مناسب به سلامت مشتریان کمک زیادی می کند و از بیماری هایی که در اثر ازدحام و شلوغی جمعیت حاصل می شود، جلوگیری می کند.

دکوراسیون داخلی باشگاه های ورزشی

مصالح ساختمانی

ساخت یک مرکز ورزشی بسته به برنامه های ارائه شده می تواند بسیار گران باشد. بنابراین کاهش هزینه در مصالح ساختمانی و در عین حال برجسته نگه داشتن تجربه فضایی کاربر اجتناب ناپذیر می شود. انتخاب مواد نیز بخشی از اقلیم و زمینه است.

به کار بردن مصالح و متریال های مناسب در طراحی باشگاه ورزشی هم می تواند کارایی و زیبایی محیط را افزایش دهد و هم اینکه باعث پایداری و ماندگاری بنا می شود.

استفاده از رنگ های مناسب

طیف رنگی که در طراحی داخلی سالن ورزشی استفاده می شود باید براساس روانشناسی رنگ ها انجام شود. رنگ ها تاثیر زیادی بر ناخوداگاه و میزان عملکرد افراد دارد.

باید تم رنگی محیط را با توجه به سبک فعالیت باشگاه، فضا و حال و هوای باشگاه انتخاب کرد.

شرکت طراحی در مشهد

برای سفارش کار طراحی داخلی و دکوراسیون سالن های ورزشی می توانید با شرکت های طراحی و اجرا صحبت کنید. گروه معماری سعیدیان نیز یکی از شرکت های مطرح در حوزه طراحی، نظارت و اجرای انواع پروژه  های ساختمانی است.

برای ارتباط با مشاوران و طراحان گروه معماری سعیدیان از طریق راه های ارتباطی زیر می توانید اقدام کنید.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916