زیباترین آسمان خراش های جهان
18
مه

زیباترین آسمان خراش های جهان

معماران به طور مداوم در تلاشند تا سازه ای را بسازند که رکورد بلندترین ساختمان جهان را بشکند و برخی از این سازه ها خیره کننده و بسیار زیبا هستند! از ایالات متحده تا آسیا و خاورمیانه در هر منطقه ای معماران دست به خلق آثار بینظری زده اند که در ادامه 10 تا از زیباترین آسمان خراش های جهان را معرفی می کنیم.

مرکز مالی بین المللی ، هنگ کنگ – یک آسمان خراش پست مدرن خیره کننده

یکی از زیباترین آسمان خراش های جهان دو مرکز مالی بین المللی در هنگ کنگ است که در سال 2003 تکمیل شده است و یک آسمان خراش خیره کننده پست مدرن با نمای شیشه ای آینده نگرانه است.

این ایستگاه که در حدود هزار و 352 فوت ایستاده است ، یکی از تعداد انگشت شماری از سازه ها در جهان است که دارای آسانسورهای دو طبقه است.

مرکز مالی بین المللی ، هنگ کنگ

 برج ویلیس ، شیکاگو – یک ساختمان بلند و منحصر به فرد زیبا

پیش از این با نام برج سیرز شناخته می شد و برج ویلیس در شیکاگو را هدف قرار داده و بلندترین آسمان خراش در ایالات متحده است که در ارتفاع 1،353 فوت ایستاده است.

سنگ بنای این برج 110 طبقه در آگوست 1970 گذاشته شد و ساختمان آن در سال 1973 به اتمام رسید. در طبقه 103 یک چتربازی با برآمدگی های برجسته منحصر به فرد وجود دارد که به بازدیدکنندگان اجازه می دهد از شهر شیکاگو نگاه کنند.

برج ویلیس ، شیکاگو

هتل بین المللی ترامپ ، شیکاگو – یک ساختار شیشه ای زیبا

هتل ترامپ بین المللی در شیکاگو یک سازه شیشه ای براق است و ابعاد قابل توجه 13362 فوت دارد. این ساختمان با 92 طبقه ساخته شده است و هنگامی که در سال 2009 کلنگ زنی شد دومین ساختمان بلند جهان و از زیباترین آسمان خراش های جهان است

هتل بین المللی ترامپ ، شیکاگو

ساختمان Jin Mao ، شانگهای ، چین – سازه ای تحسین برانگیز

این آسمان خراش بلند فقط خیره کننده است! ساختمان Jin Mao در شانگهای چین با تکمیل در سال 1999 جایگزین King Tower به عنوان بلندترین سازه در افق شانگهای شد.

این مجموعه دفاتر ، هتل و اوقات فراغت با قد تقریبی 1380 فوت دارای 88 طبقه است که توسط 130 آسانسور سرو می شود.

ساختمان Jin Mao ، شانگهای ، چین

برج گوانگژو غربی ، چین

برج خیره کننده Guangzhou West در گوانگژو چین ، با قد 444 فوت قد ، یک دفاتر مسکونی ، هتل ها و یک مرکز کنفرانس فوق العاده آسمان خراش 103 طبقه است.

برج خیره کننده Guangzhou West در گوانگژو چین ، با قد 444 فوت قد ، یک دفاتر مسکونی ، هتل ها و یک مرکز کنفرانس فوق العاده آسمان خراش 103 طبقه است.

برج گوانگژو غربی ، چین

مرکز مالی گرینلند ، نانجینگ ، چین

مرکز مالی گرینلند در نانجینگ ، چین که در آسمان نانجینگ بزرگ دیده می شود ، سازه ای عظیم با ارتفاع 1،476 فوت با 71 طبقه است.

ساخت این ساختمان شیشه ای از سال 2005 آغاز شد و در سال 2010 به پایان رسید ، زمانی که به عنوان یک هتل و مجتمع اداری برای عموم افتتاح شد.

مرکز مالی گرینلند ، نانجینگ ، چین

برج های پتروناس ، کوالالامپور ، مالزی – از زیباترین آسمان های خراش جهان

نکته ی هیپنوتیزمی زیبایی در مورد این آسمان خراش های برجسته وجود دارد. برج Petronas Towers در کوالالامپور ، مالزی با بیش از 1،483 فوت ، در سال 1998 تکمیل شد و تا سال 2003 رکورد بلندترین آسمان خراش جهان را در اختیار داشت.

برج های پتروناس که توسط یک پل آسمان با وزن عظیم 750 تن در طبقه 42 و 43 متصل شده اند ، همچنان بلندترین برج های دوقلوی جهان هستند.

برج های پتروناس ، کوالالامپور ، مالزی

مرکز مالی جهانی شانگهای ، چین – یکی از چشمگیرترین آسمان خراش های جهان

پیش بینی می شد مرکز مالی جهانی شانگهای در چین با یک هزار و 614 فوت رکورد شکن باشد و از برج های پتروناس پیشی بگیرد و به بلندترین آسمان خراش جهان تبدیل شود. ساخت این ساختمان در سال 1997 آغاز شد اما به دلیل مشکلات مالی چندین سال قطع شد.

با تکمیل ساختار ، کار بر روی تایپه 101 آغاز شده بود و مرکز مالی جهانی شانگهای به مقام دوم در لیست بلندترین ساختمان های جهان سقوط کرد و قطعاً یکی از زیبا ترین هاست!

مرکز مالی جهانی شانگهای ، چین

تایپه 101 ، تایوان – یک آسمان خراش باشکوه

Taipei 101 که در منطقه Hsin Yi تایپه در تایوان واقع شده است ، در سال 2003 با نصب یک گلدان اضافی ، رکورد بلندترین سازه جهان را شکست و مرکز مالی 1،676 فوت را تکمیل کرد.

این ساختمان با 91 طبقه شامل دفاتر ، مغازه ها و محل زندگی دو آسانسور سریع دنیا است.

تایپه 101 ، تایوان

 برج خلیفه ، دبی – یکی از برجسته ترین و زیباترین آسمان های خراش جهان

در ژانویه 2010 ، برج خلیفه در مرکز شهر دبی افتتاح شد و این ساختمان واقعاً چشمگیر است. برج خلیفه با ابعاد قابل توجه 2717 فوت ، در حال حاضر عنوان بلندترین ساختمان جهان را دارد.

این آسمان خراش 160 طبقه است و محل زندگی آپارتمان ها و هتل های لوکس و رستوران های خوب ، دفاتر و سوئیت های سازمانی است. برج خلیفه که دارای بلندترین آسانسور سرویس و بالاترین سطح مشاهده در جهان است ، یک رکوردشکن واقعی است.

Dubai Burj Khalifa 'At the Top' Ticket to Levels 125 and 124 2021

منبع : globalgrasshopper.com