قیمت طراحی نمای ساختمان
08
فوریه

قیمت طراحی نمای ساختمان

قیمت طراحی نمای ساختمان هر سال براساس تعرفه شرکت و استانداردهای تعریف شده تغییر می کند. برای بررسی هزینه ها طراحی انواع نماهای مختلف باید فاکتورهای موثر را مورد بررسی قرار دهیم. نمای ساختمان از مهم ترین بخش های یک بنا محسوب می شود که تاثیر زیادی بر زیبایی کلی و دید بیننده دارد. به همین دلیل طراحی نما بر ارزش اقتصادی ساختمان و فروش راحت تر نیز موثر می باشد.

قیمت طراحی نمای ساختمان

برای ساختمان ها براساس متراژ، نوع کاربری، منطقه، نوع آب و هوا و… می توان نماهای متفاوتی را طراحی و اجرا کرد. ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری، طراحی نمای کارخانه، ویلایی و…. هر کدام می توانند نماهای متفاوت و منحصر به فردی داشته باشند.

ما گروه معماری سعیدیان با سال ها تجربه در طراحی، نظارت و اجرای انواع پروژه های ساختمانی مانند هتل آپارتمان، مسکونی، ویلایی و صنعتی و….نمونه کارهای زیادی در طراحی داریم. برای اطلاعات بیشتر و درخواست سفارش طراحی نما می توانید از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

سبک های معماری طراحی نما

برای طراحی نمای ساختمان براساس سلیقه و نظر کارفرما و همچنین عواملی مانند هزینه های در نظر گرفته شده، نوع متریال، آب وهوا ، موقعیت جغرافیایی، بافت شهری منطقه و … می توان سبکی مشخصی را انتخاب کرد.
بیشترین کاربردهای طراحی نما در طراحی نما کلاسیک، نمای مدرن، نمای نئوکلاسیک می باشد. قیمت طراحی نمای ساختمان نیز براساس سبک معماری متفاوت خواهد بود.

قیمت طراحی نمای ساختمان

طراحی نما مدرن

طراحی نما مدرن ریشه در اروپا دارد و اصولا توسط ایده های نوگرایانه و استفاده از مصالح خاص مانند بتن و شیشه صورت میگیرد . همچنین این سبک طراحی ، در هزینه طراحی نما ساختمان شما تاثیربسزایی خواهد داشت و قطعا هزینه بسیار پایینتری نسبت به هزینه نما کلاسیک خواهید پرداخت .

از اصلی ترین ویژگی های این سبک میتوان به استفاده از خطوط صاف و شکسته خاص ، پنجره های بلند و رنگ های خنثی در نما اشاره داشت .

در سبک طراحی نما مدرن ، مصالحی چون چوب ، بتن ، سیمان ، شیشه و … به صورت ترکیبی استفاده میشود.

نما کلاسیک

نما کلاسیک یا نما رومی نیز مناسب افرادی است که از تجملات و سبک های شلوغ خوششان می آید ، این سبک از گذاشته طرفداران خاص خود را داشته است ولی در عین حال همواره مورد انتقاد بسیاری از معماران معروف و معاصر بوده است .

در طراحی نما کلاسیک با استفاده از سنگ های مرغوب و یک تکه مانند سنگ مرمر و تراورتن اقدام به طراحی و اجرا میکنند . استفاده از سنگ های برش خورده در ابعاد بزرگ ، ستون ها و مجسمه های مرمری و گلدان های سنگی از ویژگی های این سبک در طراحی نما می باشد.

طراحی نما مدرن یا طراحی نما کلاسیک؟

همانطور که میدانیم سبک های بسیاری در طراحی نما وجود دارد که مهمترین آن طراحی نما به صورت کلاسیک یا مدرن است.اینکه کدام نما را برای ساختمان خود انتخاب کنیم بستگی به نوع سلیقه ما دارد اگر برای طراحی نمای خود به دنبال ایده و کانسپت هستید بهتر است از نمای مدرن استفاده کنید و اگر علاقه به طرح های شلوغ و پر زرق و برق دارید میتوانید نمای کلاسیک را برای خود انتخاب کنید. البته توجه کنید که نما شما نباید به گونه ای باشد که به بافت شهری لطمه وارد کند.

شرح خدمات طراحی نما

شرح خدمات شرکت طراحی نما و یا آرشیتکت که مسئولیت طراحی را دارد بنا به توافقات با کارفرما تایین می شود اما معولا در قالب موارد زیر قرار می گیرد :

  • دریافت طراحی معماری ساختمان
  • طراحی سه بعدی نما متناسب با ضوابط شهر داری و خواسته های کارفرما
  • تهیه نقشه های دوبعدی و فاز دو نما
  • تهیه فایل شهرداری منطقه مربوطه
  • اخذ تایید شهرداری و شرکت در کمیسیون بررسی طراحی نما و دفاع از طراحی
هزینه طراحی نما

محاسبه هزینه طراحی نما

بدلیل نوسانات قیمت بازار، نمی توان قیمت دقیقی از طراحی نما ساختمان محاسبه کرد. همانطور که گفتیم براساس کاربری های مختلف ساختمان، ابعاد و متراژ، نوع متریال های کاربردی و… هزینه طراحی و اجرای طراحی نمای ساختمان متفاوت خواهد بود.

در ابتدا طی جلساتی، اطلاعات مورد نیاز قبیل پلان معماری، نقشه و ابعاد ساختمان از کارفرما دریافت می شود. همچنین سبک طراحی نما ساختمان مورد نظر کارفرما طی جلسه مشاوره ای مشخص خواهد شد. ما تلاش می کنیم تا شما را در جهت انتخاب بهترین سبک طراحی، انتخاب متریال و… راهنمایی کنیم.

در مرحله بعدی، طی ارائه هزینه مناسب و زمانبندی طراحی، قرارداد طراحی و اجرا نما بین کافرما و شرکت منعقد می شود. قیمت طراحی نمای ساختمان نرخ ثابت و مشخصی ندارد و شرکت ها و معماران براساس تعرفه شرکتی و توانایی خود و توافق با کارفرما مبلغی را مشخص می کنند.

شرکت طراحی نمای ساختمان در مشهد

گروه معماری سعیدیان با بیش از دو دهه تجربه در ساخت و ساز و داشتن پروژه ها و رزومه قوی، تمامی خدمات مربوط به طراحی، اجرای انواع نماهای کلاسیک، مدرن، نئوکلاسیک و … را به مشتریان خود ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر، سفارش طراحی و استعلام قیمت طراحی نمای ساختمان با همکاران ما در تماس باشید.