نمای ساختمان اداری
31
مه

نمای ساختمان اداری در مشهد

نمای یک ساختمان جداکننده محیط بیرون و داخل بنا است و به عبارتی با دیدن یک نما می توان متوجه سلیقه، عقاید، فرهنگ و ذوق طراح و کاربری ساختمان شد. معمولا پلان طراحی و نمای ساختمان های اداری با ساختمان های مسکونی متفاوت است. این نما نیز از اهمیت زیادی در طراحی برخوردار است.

ویژگی نمای ساختمان اداری

به طور معمول نمایی که به درستی طراحی و اجرا شود از دور نیز کاربری خود را نشان می دهد. از مهم ترین نکاتی که زمان طراحی نمای اداری باید در نظر گرفت این است که چه افرادی از آن استفاده می کنند و ساختمان های مجاور و نوع منطقه ای که بنا در آن قرار دارد.

یک ساختمان اداری باید طوری طراحی شود که ارتباط بین خارج ساختمان و داخل آن را به صورت موثر نمایش دهد. هماهنگی بین نما با رویکرد حاکم بر ساختمان و کاربری آن می تواند محیط راحتی برای کارکنان فراهم کند.

معمولا استارت آپ های نوپایه و کارهی خلاقانه و براساس مد سبک های مدرن و نوگرایانه را برای نمای ساختمان خود انتخاب می کنند و سازمان های اصلی و قدیمی یا کارهایی که عموما لوکس و با شکوه هستند، برای خود سبک کلاسیک یا رومی را انتخاب می کنند.

نوع طراحی که برای نما انجام می شود باید به نوع متریال ها و مصالح اجرایی نیز توجه کند. استفاده از مصالح مناسب و با کیفیت که نسبت به شرایط اقلیمی و آب وهوایی، نوع کاربری ساختمان و هویت آن هماهنگ باشد بسیار مهم است.

اصول طراحی نما

هرنمایی که قصد طراحی آن را دارید با یک سری اصولی را برای آن در نظر بگیرید. کاربری ساختمان ها می تواند با یکدیگر متفاوت باشد، پیش از هر اقدامی برای طراحی ابتدا باید سلیقه و بودجه کارفرما را در نظر بگیرید. در ادامه اصول کلی طراحی نمای ساختمان اداری را بررسی می کنیم.

ویژگی نمای ساختمان اداری

انتخاب و اجرای مصالح و متریال مناسب

استفاده از متریال های با کیفیت و موجود در بازار بسیار مهم است. هر نما می تواند از نظر مصالحی که در آن به کار می رود با نمای دیگر متفاوت باشد. رنگ، شکل، نوع متریال و… از مهم ترین عواملی است که باعث تفاوت نماها با یکدیگر می شود. در برخی مناطق مصالحی که استفاده می شود نشان دهنده بومی بودن آن نیز است.

شرط طراحی و اجرای یک نمای خوب استفاده از مصالح با کیفیت در کنار حفظ زیبایی آن است.

هماهنگی بین اجزای نما

تمامی المان های به کار رفته در طراحی نما باید هماهنگی و ریتم منظمی داشته باشد. تناسب بین پنجره ها، سایبان ها ، سقف، تراس، عناصر زینتی و تزئینی، مصالح و رنگ ها می تواند این هماهنگی را ایجاد کند.

جداسازی مناسب اجزای نما

عناصری که به صورت عمودی یا افقی در نما به کار می روند تاثیر زیادی در نمای ساختمان دارند. لازم است که بین عناصر ساختمان با ابعاد کل بنا تناسب و هماهنگی زیادی وجود داشته باشد و تفاوت سطح ها باید در نما مشخص باشد.

ترکیب عناصر نما

خلاقیت و هنر یک طراح و معمار است که می تواند نما را در یک سطح ساده و بدون فکر به نمایش بگذارد یا با ترکیب مناسب پنجره ها، درها، بافت و جنس نما، ترکیبی زبیا و فوق العاده را از خود بجا بگذارد.

تناسب رنگ نما

از مهم ترین عناصر تاثیر گذار در طراحی نما، استفاده از رنگ های مناسب است. رنگ یکی از بارزترین ویژگی های بصری یک نما است که اگر به درستی و با دقت انتخاب نشود می تواند یک نمای فوق العاده که با بهترین متریال ها و مصالح اجرا شده است را از بین ببرد.

نورپردازی نما

 در سال های اخیر مبحث نورپردازی نما اهمیت زیادی پیدا کرده است زیرا بسیار در زیبایی و جلوه نما تاثیر دارد. در نمای ساختمان اداری نیز نورپردازی مناسب بسیار تاثیر گذار و مهم است.

زیبایی بصری نما

برای ایجاد جذابیت و زیبایی بصری نمای ساختمان، بهتر است از پنجره در تعداد و وسعت بالا کمک گرفت. در طراحی نما، با استفاده از پنجره ها، می توانید حس زیبایی و شفافیت را در ساختمان ایجاد کنید. پنجره ها علاوه بر ارزش افزایی نمای ساختمان، به دریافت نور و روشنایی طبیعی درون ساختمان نیز کمک می کنند.

اصول طراحی نمای ساختمان اداری

نمای ساختمان اداری جزو اولین نماد های بصری سازمان شما به حساب می آید و به نوعی هویت شرکت شما را به نمایش می گذارد. پس باید بین حوزه کاری و نمای ساختمان سازمانتان تان ارتباط ایجاد کنید.

سبک های طراحی نما به طور کلی به دو دسته عمومی تقسیم می شوند. سبک مدرن و کلاسیک، دو سبک مورد استفاده برای نمای ساختمان های اداری می باشد. انتخاب سبک طراحی نما ، باید مرتبط با حوزه کسب و کاری شما باشد. اگر کسب و کار شما در زمینه تکنولوژی و آی تی می باشد، بهتر است از سبک مدرن برای طراحی نمای ساختمانتان استفاده کنید.

در صورتیکه حوزه کاریتان در زمینه خانواده و کودک است و یا محصولات بومی و سنتی را صادر می کنید، به شما توصیه می کنیم از نمای کلاسیک برای ساختمانتان کمک بگیرید. نمای کلاسیک دارای المان های منحصر به فردی است. برای مثال می توان به سیمان سفید و سنگ مرمر اشاره کرد.

 طراحی نمای ساختمان اداری

استفاده از شیشه در طراحی نما اداری

شیشه یکی از متریال های پرکاربردی است که در ساخت نماهای اداری مورد استفاده قرار می گیرد. با وجود اینکه سال ها است از شیشه در نمای ساختمان استفاده می شود، اما هنوز طرفداران خود را دارد. ترکیب شیشه با نور پردازی در فضاهای اداری و تجاری اگر به صورت اصولی انجام شده باشد، می تواند جلوه ای چشمگیر به ساختمان شما بدهد.

یکی دیگر ایده هایی که برای طراحی نمای ساختمان های اداری مورد استفاده قرار می گیرد و در ایران نیز محبوب می باشد، نمای رومی است. نمای رومی که حس و حال کلاسیکی دارد، دارای المان های منحصر به فردی می باشد. این المان ها شامل مصالح ساختمانی نظیر سیمان سفید و سنگ های مرمر می باشد.

شرکت طراحی نمای ساختمان اداری

تفاوتی ندارد ساختمان اداری شما یک طبقه است یا یک برج اداری، در هر صورت طراحی نمای مناسب برای هر ساختمان ارزش و هویت ساختمان را نشان می دهد و ارتباطی از محیط خارج به محیط داخل دارد.

ما تمامی خدمات طراحی نما را اعم از طراحی پلان، طراحی نمای روز و نمای شب، نقشه های فاز 2 و اجرایی که شامل اندازه گذاری ها می شود را به شما ارائه می دهیم. طراحی نمای ساختمان اداری از جمله خدمات این شرکت می باشد.

برای اطلاعات بیشتر و دیدن نمونه کارها و استعلام هزینه های طراحی نما می توانید با شماره های زیر با ما در ارتباط باشید.