ویلاسازی در مشهد
07
ژانویه

ویلاسازی در مشهد

ویلاسازی در مشهد در مناطق ویلایی مانند طرقبه و شاندیز و… در سال های اخیر افزایش زیادی داشته است. تفاوت ساختمان ویلایی با ساختمان شهری چند طبقه در هماهنگی ویلا با فضای اطراف است. این هماهنگی در ساختمان های شهری کمتر دیده می شود. به طور معمول، ویلا از چهار طرف دید دارد. سبک معماری ویلایی با ساختمان های مسکونی متفاوت است.

هماهنگی ویلا با فضای اطراف به این معنی است که در ساختمان های شهری کمتر به محیط اطراف توجه می شود. اما در یک ویلا تمرکز بر ایجاد ارتباط نزدیک بین حیاط و ساختمان ویلا است و ویلا و حیاط به همین منظور طراحی شده است. طراحی داخلی ویلا دوبلکس نیز از جمله مواردی است که طرفداران زیادی دارد.

ویلاسازی در مشهد

امروزه در جامعه ایران به خصوص در شهرهای بزرگی مانند تهران و… افراد زیادی برای گذراندن اوقات فراغت و دوری موقت از فضای شلوغ و مضطرب شهر برای خود ویلا می سازند و طراحی می کنند. ویلاها معمولاً دور از مناطق شهری قرار دارند.

ویلاسازی در شهر مشهد نیز براساس سبک و سیاق کافرما می تواند به صورت کلاسیک، مدرن، سنتی، نئوکلاسیک و … باشد. برای اینکار بهتر است با یک تیم حرفه ای و با تجربه کار را پیش ببرید. گروه معماری سعیدیان بیش از دو دهه تجربه در صنعت ساختمانی دارد.

برخی از نمونه کارهای ما را می توانید در بخش پروژه های سایت مشاهده کنید و برای اطلاعات بیشتر با همکاران ما از راه های ارتباطی زیر در تماس باشید.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

مراحل ساخت ویلا در مشهد

چه کسی نمی خواهد خانه رویایی داشته باشد. وقتی شروع به زندگی در ویلایی با باغ، استخر، کم‌مرتبه، در منطقه‌ای زیبا می‌کنید که مطابق خواسته‌ها و نیازهای خود می‌سازید، شاید واقعاً از زندگی در بالاترین سطح لذت ببرید. پس چگونه ویلا بسازیم، در ساخت ویلا چه مواردی باید مورد توجه قرار گیرد، آیا تا به حال به جزئیات فکر کرده اید کدام فرآیندها طی می شود؟ این مجموعه مقالات در 10 عنوان به تمامی موضوعات مرتبط با ویلاسازی در مشهد می پردازد و در بسیاری از نقاط به علامت سوال های ذهن شما پاسخ می دهد.

ساخت ویلای خصوصی تجربه ای نیست که هر فردی بتواند در زندگی خود آن را تجربه کند. بسیاری از خانواده هایی که در ویلا زندگی می کنند، ویلای خود را نساخته اند و یا خریده اند و یا به صورت اجاره ای زندگی می کنند. تعداد افرادی که با توجه به رویاها، نیازها و فرصت های خود این شانس را دارند که در محل خود ویلایی بسازند بسیار اندک است.

در واقع، می دانیم که در گذشته، زمانی که مردم عمدتاً در مناطق روستایی زندگی می کردند، هر خانواده خانه های خود را در یک قطعه زمین خاص می ساخت. امروزه به دلیل دشواری یافتن و گرانی زمین و همچنین کار کارشناسی و تشریفات قانونی بسیاری در مسائل مربوط به ساخت و ساز بسیار بهتر است با کمک کارشناسان به این موضوع پی برد.

ساخت ویلا پرهزینه و فرآیند کاملاً دقیق است. برای اینکه قدم به قدم یاد بگیرید چگونه ویلای رویایی خود را بسازید و اشتباهات را به حداقل برسانید، آگاهی از حداقل فرآیندهایی که ساخت ویلا را در 10 عنوان زیر شرح می دهد مفید است.

نکات مهم در ویلاسازی در مشهد

  • شناسایی نیازها و انتظارات
  • تشخیص مکان
  • بودجه
  • معماری و طراحی داخلی
  • راه حل های مهندسی
  • اجرای معاملات رسمی
  • ساخت و ساز ناهموار
  • ساخت سازه ظریف
  • مواردی که در زندگی ویلایی باید در نظر گرفت
  • ویلای سرمایه گذاری

این به یک امتیاز بزرگ در دنیای امروز تبدیل شده است که فرصتی برای ویلاسازی در مشهد داشته باشید. شرایط اقتصادی و زمان بسیار محدود آن را برای یک توده بزرگ غیرممکن می کند. این تجارت با اتخاذ هزینه ها و تصمیمات جدی، سرمایه گذاری مهمی برای یک خانواده متوسط است. بنابراین، این موضوع که حاوی تصمیمات احساسی بسیار شدید است، باید فرآیندهای منطقی به همان شدت را طی کند. می توان به اختصار به 10 عنوان مربوط به ساخت ویلا اشاره کرد.

شناسایی نیازها و انتظارات

مهمترین کاری که قبل از انجام انواع فعالیت های ساختمانی باید انجام شود، تعیین نیازها و انتظارات است. این تعیین ها را می توان خلاصه طراحی نامید. خلاصه طراحی باید شامل تصمیمات احساسی و منطقی صاحبان ویلا باشد و تیم ها را برای اجرای پروژه راهنمایی کند. اهداف اصلی ساخت ویلا باید در خلاصه طراحی گنجانده شود. ساختار خانواده، عادات زندگی و استفاده، اهداف استفاده در فضای داخلی و خارجی، تعداد اتاق ها، عملکردهایی که انجام می شود، انتظارات در مورد دکوراسیون، تعیین فرصت های مالی، زمان قابل انجام مجاز به اتمام کار، تجهیزات فنی، محل سکونت مورد نظر، نیازهای کودکان بسیاری از مسائل از جمله اضافات، معاملات سرمایه گذاری و غیره باید در خلاصه طراحی گنجانده شده و راهنما باشد. خلاصه طراحی، جایی که نیازها و انتظارات به روشی صحیح و واقع بینانه ارائه می شود، نکات بسیاری را در مراحل بعدی فرآیند راهنمایی می کند.

تشخیص مکان

ویلا در نهایت نوعی املاک و مستغلات است و موقعیت مکانی مهم ترین نکته در مورد املاک و مستغلات است. به عنوان یک صاحب ویلا، هیچ چیز طبیعی تر از انتخاب یک مکان مناسب نیست که در کدام منطقه دوست دارید و چگونه می خواهید در محیطی که می خواهید زندگی کنید.

زندگی ویلا یک انتخاب کاملا شخصی است. اگرچه انتخاب های شخصی به سختی قابل پرسش و ارزیابی منطقی است، اما لازم است معماران برای جلوگیری از اثرات منفی و پشیمانی، توصیه های منطقی در مورد مسائل مربوط به مکان را به مشتریان خود که می خواهند ویلا داشته باشند ارائه دهند. ضمن انتخاب مکان، نه تنها وضعیت کنونی منطقه، بلکه آینده را نیز باید بررسی کرد و با پویش نقشه های منطقه ای، پروژه های قابل اجرا در منطقه را فرا گرفت.

ویلاسازی در مشهد یک سرمایه گذاری مهم در املاک و مستغلات است و در یک مکان سرمایه گذاری املاک ابتدا به ذهن می رسد. عنوان مکان ممکن است نیاز به ارزیابی خصوصیات زمینی که باید انتخاب شود نیز داشته باشد. کم و بیش شیب بودن زمین عامل مهمی است که در ساخت ویلای رویایی تاثیرگذار خواهد بود. علاوه بر این، به طور مستقیم بر خیابان تاثیر می گذارد.

بودجه

ساخت ویلا برای مدیریت زمان و هزینه کار دشواری است. با در نظر گرفتن هزینه زمانی کار و هزینه، کل هزینه ممکن است از بودجه ای که در ابتدا تصور می شد یا هدف گذاری شده بود بیشتر باشد. هزینه ویلاسازی در مشهد به ازای هر واحد مساحت به دلایل زیادی بیشتر از ساخت یک آپارتمان معمولی است. بنابراین تعیین صحیح بودجه و برنامه ریزی مناسب برای جریان نقدینگی اهمیت دارد.

به این ترتیب کیفیت و زمان مطلوب برای حرکت به زندگی ویلایی خیالی با کمترین مشکل امکان پذیر خواهد بود. تعیین بودجه در هر مرحله از کار در ابتدای کار و تهیه جداول جریان نقدی کار مهمی است که باید انجام شود. از آنجایی که ساخت ویلا یک موضوع شخصی است و تصمیم گیرندگان زیادی وجود ندارد، البته این شانس وجود دارد که نسبت به سرمایه گذاری در املاک تجاری انعطاف پذیرتر باشید. با این حال، یک تیم پروژه که به درستی انتخاب شده است باید بودجه مالک ویلا را تا جایی که می تواند در نظر بگیرد و مجهز باشد تا در هر مرحله هشدارهای لازم را بدهد.

معماری و طراحی داخلی

هنگامی که تصمیم به ساخت ویلای رویایی خود می گیرید، اولین کار بسیاری از افراد احتمالا بررسی طرح ها و پروژه های ویلا مطابق با سلیقه شما در پلتفرم های مختلف است. هیچ چیز طبیعی تر از این نیست هنگامی که تصمیم به ساخت ویلای خود می گیرید، معمار شما بزرگترین دستیار شما در اجرای پروژه خواهد بود. انتخاب معمار مناسب یکی از مهمترین تصمیمات شما در این فرآیند است.

رابطه خوبی که با معمار برقرار خواهید کرد مستقیماً به عنوان کیفیت در ویلای شما ظاهر می شود. کار با یک معمار که شما را درک می کند، به شما گوش می دهد و در هر شرایطی مشاوره حرفه ای ارائه می دهد، این روند را بسیار لذت بخش خواهد کرد. شما نباید هیچ اطلاعاتی را از معمار خود پنهان کنید، بلکه به او کمک کنید تا خانه رویاهای شما را درک کند.

در طول فرآیند طراحی معماری، پلان های رویای شما و طرح های آشیانه رویای شما با طرح های پلان و جلوه های بصری مختلف شروع به ظهور می کنند. ارجاعات صحيح و صميمانه اي كه در اين اولين فرآيند صورت مي گيرد، به مطالباتي تبديل مي شود كه هنگام تهيه پروژه هاي تفصيلي در فرآيندهاي بعدي به دقت مورد توجه قرار مي گيرد.

تصمیمات مربوط به سکونت و برنامه ریزی، تصمیمات نما و ظاهر و طراحی های دکوراسیون داخلی ویلا و ویلاسازی در مشهد باید با یکپارچگی انجام شود. کارهای پلان، نما و دکوراسیون باید به طور همزمان و بدون شکستگی انجام شود. به عنوان یک میزبان، انتقال نیازهای معمار، بودجه و محدودیت های زمانی به مناسب ترین روش، روند کار را بسیار آسان تر می کند.

طراحی و اجرای ویلا در مشهد

راه حل های مهندسی

فرآیند معماری و طراحی داخلی نباید مستقل از راه حل های مهندسی در نظر گرفته شود. سیستم سازه ای ساختمان، سیستم های گرمایش – سرمایش – تهویه، تاسیسات بهداشتی، شبکه های برق و روشنایی باید مطابق با طراحی معماری توسعه یابد. راه حل های مهندسی باید نه تنها با در نظر گرفتن مرحله ساخت، بلکه با توجه به روند استفاده انتخاب شوند. انتخاب سیستم های بادوام با هزینه استفاده کم و حداقل مشکلات در دراز مدت بر لذت زندگی ویلایی شما می افزاید.

اجرای کارهای حقوقی [مجوزها]

مانند هر پروژه املاک و مستغلات، مراحل رسمی باید قبل از تحقق ویلای خصوصی شما انجام شود. اداره ثبت اراضی، ریاست کاداستر ثبت اراضی، ریاست زون و شهرسازی، شرکت بازرسی ساختمان، برق-گاز-آب و فاضلاب-تلفن و غیره بسیاری از سازمان ها باید درخواست دهند.

ساخت و ساز سازه

شما تمام مراحل رسمی لازم مربوط به ویلای خود را انجام داده اید، پروژه رویاهای خود را با معمار خود طراحی کرده اید و اکنون زمان آن رسیده است که به میدان بیایید. فاز اول فاز ساخت مربوط به چیدمان زمین است در صورتی که طرحی برای پیش ساخته نباشد. اگر بسته به هیچ جاده ای متصل نباشد، اول از همه باید جاده ای را ترتیب داد، حتی اگر از خاک یا براده باشد، و برای رسیدن به بسته و کارکرد آن، محل ساخت و ساز ایجاد کرد.

از آنجایی که ساخت ویلاهای مستقل به طور کلی چندان بزرگ نیست، می توان از این مسائل به راحتی گذشت. سپس کارهای گودبرداری – پرکردن و در صورت نیاز شیپورینگ – شمع بندی انجام می شود. پس از انجام این عملیات، قطعات اصلی و اساسی سازه مانند پرده، سیستم کریر، دیوارهای جداکننده، زیرساخت نصب، پرده و مجموعه باغ، پرده استخر، دیوارهای حائل، شفت-رزرو، سقف سازی و غیره ساخته می شود. اگرچه عمدتاً از سیستم‌های لاشه بتن آرمه استفاده می‌شود، اما ساخت سازه‌های ناهموار با معماری چوبی، فولادی یا سنگی در پروژه‌های ویلاسازی در مشهد مجزا نیز راه‌حل‌هایی هستند که نتایج زیبایی را به همراه دارند.

متریال و مصالح های معماری

مرحله ساخت سازه با مرحله تکمیل معماری دنبال می شود. این مرحله همانطور که از نامش پیداست شامل عناصر تزئینی و جزئیات است. تجهیز مناطق مرطوب مانند حمام، توالت، آشپزخانه، پوشش کف، دیوار و سقف؛ مبلمان ثابت و متحرک، روکش سقف و نما. تکمیل معماری می تواند تفاوت های زیادی در هزینه ها نسبت به مصالحی که باید انتخاب شود ایجاد کند.

در طول ساخت ویلا، سبک معماری و شخصیت مورد نظر مالک ساختمان از طریق متریال و کاربردهایی که باید انتخاب شود، زنده می شود. در این مرحله یکی دیگر از عناصر مهم انتخاب گروه هایی است که بتوانند کار خود را در سطح کیفی مطلوب به درستی انجام دهند.

مواردی که در زندگی ویلا باید در نظر بگیرید

زندگی ویلا با زندگی آپارتمانی یا مسکونی متفاوت است. امروزه معمولاً یک مکانیسم مدیریتی در آپارتمان ها یا منازل وجود دارد که مسئولیت های مشترک را انجام می دهد. برای عمر ویلایی این موضوع منتفی است.

شما مسئول ویلای خود هستید. رسیدن به ویلای رویایی شما تضمین نمی کند که زندگی شما در آن عالی خواهد بود. بسته به سبک ویلا، موقعیت مکانی، ویژگی‌های معماری، زندگی خانوادگی، مشخصات فنی، ممکن است نیاز به تصمیم‌گیری جدی در مورد مسائل مختلف داشته باشید. به عنوان مثال برای خانواده هایی که فرزندان کوچک دارند، امنیت فرزندانشان مهم ترین مسئله است.

اگر در باغ خود استخر دارید، مهم است که از بسته بودن استخر خود اطمینان حاصل کنید تا از غرق شدن فرزندانتان در این استخر جلوگیری کنید. مجدداً در مورد ویلاهای چند طبقه، ممکن است برای جلوگیری از خطر سقوط از پله ها، لازم باشد از پانل های جداکننده در بالای پله ها استفاده شود. علاوه بر این، گرمایش، سرمایش، روشنایی، از جمله هزینه‌ها تنها توسط مالک ویلا تامین می‌شود، این گونه تجهیزات فنی باید به درستی حل و فصل شده و سناریوها بر اساس آن برنامه‌ریزی شود. در این مرحله از ویلاسازی در مشهد، استفاده از اتوماسیون و تجهیزات امنیتی مناسب خواهد بود.

شرکت طراحی ویلا در مشهد

ویلا به عنوان سرمایه گذاری

زمانی که تصمیم به ساخت ویلا می گیرید باید در نظر داشته باشید که این یک سرمایه گذاری جدی نیز می باشد. شرایط زندگی ممکن است همیشه مثل امروز نباشد و بخواهید روزی در آینده ویلای خود را بفروشید. هنگام برنامه ریزی و ساخت ویلای خصوصی خود با در نظر گرفتن چنین شرایطی، مطمئن شوید کاری که انجام می دهید ارزش سرمایه گذاری قابل توجهی نیز دارد.

به همین دلیل، بررسی نبض بازار و ساخت پروژه ای که برای موقعیت مکانی آن تا حد امکان راحت باشد و با گذشت زمان بر ارزش آن افزوده شود، گزینه مطمئن تری برای خانواده شما خواهد بود.

یک بازنگری فضایی با برنامه ریزی مناسب در یک اتاق، مناسب برای ساخت اتاق ها یا ضمیمه های مختلف، بدون هیچ هزینه فنی، برای همگان جذاب و ارجح خواهد بود. این کار نه تنها ارزش ویلای شما را افزایش می دهد، بلکه فروش آن را در هر زمانی آسان می کند.

شرکت طراحی ویلا در مشهد

کار طراحی و اجرای پروژه های ویلایی نیازمند تجربه و مهارت زیادی است. در انتخاب یک شرکت معتبر در امر ویلاسازی بهتر است سابقه و نمونه پروژه های انجام شده یک شرکت را بررسی کنید. یک معمار یا طراح با تجربه به شما کمک می کند تا با مقرون به صرفه ترین روش بهترین سبک ویلایی خود را بسازید.

همکاران ما در گروه معماری سعیدیان، آماده مشاوره وبازدید رایگان برای انتخاب بهترین سبک معماری و بالاترین کیفیت کار می باشند. برای اطلاعات بیشتر با شماره های ذکر شده با ما در تماس باشید.