طراحی پارکینگ ویلایی
19
ژانویه

طراحی پارکینگ ویلایی در مشهد

طراحی پارکینگ ویلایی یا طراحی پارکینگ خانه ویلایی نقش اساسی در زیبایی ویلا دارد. برخلاف پارکینگ های ساختمان های مسکونی و پارکینگ های عمومی یا خصوصی که ضوابط و استانداردهای خاصی برقرار است، در پارکینگ های ویلایی با درنظر گرفتن حداقل ضوابط دست طراح بازتر است.

اکثر پروژه های ویلایی به علت شخصی ساز بودن آن ها نظر و سلیقه کارفرما نقش مهم تری در طراحی دارد. در هر صورت طراحی هر نوع عملیات ساختمانی باید تابع ضوابط باشد . در صورت کلی متراژ و بار ساختمان از عوامل مهم  و تاثیر گذار در طراحی و ساخت است.

ساختمان ویلایی و آپارتمانی

ساختمان های ویلایی تاثیر زیادی از نظرو سلیقه کارفرما دارد. کارفرما می تواند متراژ به میزان دلخواه کم و زیاد کند و نوع متریال ها و ابزارهای به کار رفته شده را تغییر دهد.

در واقع در ساختمان های ویلایی قوانین و مقرراتی که در ساختمان های مسکونی برقرار است، حاکم نیست و همچنین طراح و معمار طرح های زیباتری را می توانند طراحی و اجرا کنند. سبک های مختلفی برای طراحی ویلا وجود دارد که با توجه به سلیقه و نظر کارفرما طراحی می شود.

برای خانه های ویلایی که در سطح شهر ساخته می شود باید ضوابط و استانداردهای آپارتمان های مسکونی و شهری در نظر گرفته شود و نظر و سلیقه کارفرما باید با توجه به این استانداردها در نظر گرفته شود.

ساختمان ویلایی و آپارتمانی

تفاوت طراحی ویلایی با مسکونی

نوع کاربری تفاوت اصلی ساختمان های مسکونی و ساختمان های ویلایی است. در ساختمان های ویلایی چون هدف از طراحی و ساخت بیشتر تفریحی و رفاهی است، طراحی به گونه ای است که تمامی امکانات و بخش ها به بهترین نحو طراحی واجرا شود.

البته این برای ساختمان های ویلایی است که خارج از شهر ساخته می شوند و افراد بیشتر برای آرامش و تفریح استفاده می شود و به طور مداوم در آن سکونت ندارند.

اما آپارتمان های مسکونی برای استفاده طولانی مدت طراحی می شوند و در طراحی آن ها محدودیت هایی وجود دارد که باید رعایت شود.

به همین تناسب در طراحی پارکینگ ویلایی نیز با توجه به متراژ بنا و سبک طراحی پارکینگ های روباز و سرپوشیده زیبایی می توان طراحی کرد.

گروه معماری سعیدیان

طراحی پارکینگ ویلایی

طراحی داخلی پارکینگ مسکونی را در مقاله قبلی بررسی کردیم و برای اطلاعات بیشتر می توانید آن را مطالعه کنید و یا با شماره 05138467497 با همکاران ما در تماس باشید.

در طراحی پارکینگ های ویلایی با توجه به سبک طراحی کل ساختمان متریال و ابزارهای متفاوتی استفاده می شود. طراحی پارکینگ خانه ویلایی براساس متراژ ویلا، نوع سبک آن و نظر کارفرما انجام می شود.