دیزاینر
25
مارس

دیزاینر داخلی منزل

دیزاینر داخلی تعریف جامعی نداشته و پروژه‌های انجام شده توسط یک طراح داخلی به ‌طور گسترده‌ای متفاوت است.
عباراتی مانند دکوراتور و طراح اغلب مترادف استفاده می‌شود. معمار و طراح داخلی با شغل طراحی دکوراسیون (دیزاین) کاملا متفاوت است. گروه معماری سعیدیان با بیش از دو دهه سابقه در طراحی داخلی و اجرای انواع پروژه های ساختمانی و عمرانی تمامی خدمات مربوط به ساخت و ساز را از مجوزهای و پروانه های شهرداری، طراحی پلان، نما، سازه و داخلی همچنین اجرا و نظارت تا اخذ پایان کار را به مشتریان عزیز ارائه می دهد.

دیزاینر داخلی یا معمار

نقش یک دیزاینر داخلی چند وجهی است، اما با ارائه مشاوره دقیق و حرفه ای برای توسعه و اجرای خدمات طراحی داخلی در سراسر قرارداد تجاری یا بخش های مسکونی آغاز می شود. یک طراح داخلی می‌تواند مفاهیم اولیه طراحی و پیشنهادهای برنامه‌ریزی فضا، مشخصات محصول و مواد را ارائه دهد. همچنین با مشاغل متقاطع برای مدیریت یک پروژه از مفهوم تا تکمیل هماهنگی کند.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

وظایف دیزاینر داخلی

  • ارائه مشاوره در مورد چیدمان داخلی یک فضا/ساختمان و پیشنهاد پیکربندی مجدد.
  • ایجاد طرح های طراحی داخلی دو بعدی یا سه بعدی، نقشه ها، تابلوهای خلق و خو و تجسم پروژه.
  • مدیریت مجموعه ای در نظر گرفته شده از مبلمان، وسایل و اتصالات (FF&E) مورد نیاز برای اجرا و تهیه.
  • ارائه جدول زمانی پیش بینی شده و برنامه زمان بندی محصولات برای هماهنگی معاملات، سفارشات خرید و تحویل.
  • محل تماس با پیمانکاران ساختمانی در محل و همچنین مشاوره با مهندسان، معماران و متخصصان تجارت.

هدف اصلی بهبود اثربخشی، دسترسی، عملکرد و جذابیت زیبایی شناختی یک محیط به گونه ای است که اشغال و استفاده ایمن و بهینه از فضای داخلی را تضمین کند. یک طراح داخلی عملکرد مورد نظر یک فضا را در نظر می گیرد تا محیطی متناسب با هدف را تنظیم کند. همچنین درک کند که چگونه یک طرح طراحی داخلی می تواند تأثیر مثبتی بر کاربر نهایی بگذارد. یک پروژه طراحی موفق همچنین به پایداری می‌پردازد و اثرات زیست‌محیطی آن را به حداقل می‌رساند.

با قوانین متفاوت برای استفاده و مشخصات محصول در بخش های مسکونی و قراردادی، یک دیزاینر داخلی باید از همه قوانین ایمنی و بهداشت مرتبط، مقررات ساختمان و الزامات نصب آگاه باشد و از آن پیروی کند.

دیراینر داخلی مشهد

ارزیابی تاثیر دیزاینر داخلی

از آنجایی که انتخاب یک طراح به طور مستقیم بر رفاه و ایمنی افرادی که از یک خانه داخلی استفاده می کنند یا آن را اشغال می کنند تأثیر می گذارد. توصیه های ارائه شده باید دقیق باشد و در صورت لزوم به طور مستقل تأیید شود تا از توصیه ها پشتیبانی کند. توصیه های نادرست و مشخصات نامناسب ممکن است قوانین را نقض کند، هزینه های اضافی را متحمل شود. تاخیر ایجاد کند یا خطرات را برای کسانی که در آن سرمایه گذاری می کنند و در نهایت از آن استفاده می کنند، افزایش دهد.

به عنوان مثال، زمانی که قیمت هزینه موقت (PC) برای اتصالات سبک ذکر می‌شود. ممکن است هزینه‌های اضافی برای طراح لازم باشد تا به کارشناس دستور دهد و مشاوره مستقل دریافت کند تا مطمئن شود که مشخصات طراحی مطابقت دارد و همچنین ایمن است.

ارائه خدمات طراحی داخلی

حداقل وظیفه یک دیزاینر داخلی، تعریف طراحی و اطمینان از عملکرد ایمن یک فضا است. آنها باید فضا را طوری برنامه ریزی کنند که عملکرد و حرکت درون آن را به حداکثر برسانند. همچنین مقررات جریان هوا، گرما، استخراج، برق و لوله کشی را در نظر بگیرند. آنها طرح‌ها و نقشه‌هایی را برای نشان دادن طرح‌بندی‌ها (برنامه‌ریزی فضایی) همراه با دیزاینر داخلی پیشنهادی تولید می‌کنند. هنگامی که طرح توسط کارفرما تایید شد، طراح یک جدول زمانی پروژه و زمان‌بندی مشخصات برای مواد مورد نیاز برای تهیه طرح ایجاد می‌کند. برخی از طراحان همچنین ممکن است به عنوان مدیر پروژه در سراسر تدارکات پروژه با دادن دستورالعمل به پیمانکاران، تجارت و متخصصان تناسب عمل کنند.

طراحی داخلی در مشهد

مشاوره با ذینفعان متخصص

یک دیزاینر داخلی نه تنها یک مشاور برای مشتری، بلکه اغلب، برای سایر متخصصان صنعت در محل است. ممکن است از طراحان انتظار می رود که در تهیه محصولات و نصب مواد با کارشناسان، تجار و تامین کنندگان مختلف هماهنگی کنند. به عنوان مثال، آنها ممکن است هنگام راه اندازی یک اتصالات نور با یک مهندس سازه مشورت کنند. بنابراین یک طراح باید در بسیاری از مهارت ها و بخش ها دانش داشته باشد.