شرکت ساختمانی در مشهد
07
دسامبر

شرکت ساختمانی در مشهد

شرکت ساختمانی در مشهد و انتخاب بهترین پیمانکار برای ساخت و ساز یکی از دغدغه های مهم سازندگان است. اگر در مراحل ابتدایی یک پروژه ساخت و ساز هستید، ممکن است متوجه همه چیز و همه کسانی که در شروع کار دخیل هستند نباشید. انتخاب پیمانکاران، پیمانکاران فرعی و تامین کنندگان مناسب می تواند چالش برانگیز باشد، اما ارزش زمان صرف شده را دارد.

همه انواع شرکت های ساختمانی زیر در تکمیل پروژه نقش دارند و معمولاً تحت قرارداد خود یا یک قرارداد فرعی کار می کنند. مشکل زمانی ایجاد می شود که مالک پروژه از قراردادها یا قراردادهای فرعی موجود بی اطلاع باشد که می تواند منجر به مشکلات پرداخت شود.

شرکت ساختمانی در مشهد

انتخاب یک شرکت ساختمانی یا مجری برای پروژه های ساختمانی از اهمیت زیادی برخودار است. با یک شرکت پیمانکاری ساختمان مشهد بخش زیادی از مسیر را طی می کنید زیرا در این مرحله بخش عظیمی از تصمیم گیری ها و هماهنگی ها توسط شرکت منتخب انجام می شود.

گروه معماری سعیدیان بعنوان یکی از شرکت های ساختمانی در مشهد، تمامی خدمات صفر تا صد ساختمانی را از طراحی پلان، طراحی سازه، نما، داخلی و اجرای صفر تا صد را به مشتریان خود ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان از راه های ارتباطی زیر با ما در تماس باشید:

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

انواع شرکت های ساختمانی

توسعه دهنده املاک و مستغلات

وقتی نوبت به راه اندازی یک پروژه با پول و چشم انداز می رسد، معمولاً توسعه دهنده املاک و مستغلات مسئول است. معمولاً، توسعه ‌دهنده املاک و مستغلات در واقع مالک این ملک است، اما مالک ملک ممکن است توسعه‌دهنده‌ای را برای تخصصش در نظارت بر یک پروژه استخدام کند.

اگر مالک پروژه یک توسعه دهنده املاک و مستغلات را استخدام کند، توسعه دهنده معمولاً در راس پروژه است. آنها وظیفه دارند چندین شرکت ساختمانی دیگر از جمله یک شرکت طراحی و GC را استخدام کنند و از دریافت حقوق خود اطمینان حاصل کنند. به همین دلیل، این شرکت ها باید بدانند که حق التزام مکانیک چگونه کار می کند.

شرکت معماری/ طراحی

برای همه پروژه‌های ساختمانی به جز اساسی‌ترین پروژه‌ها، شرکت‌های معماری یا طراحی نقشه‌هایی را طراحی می‌کنند که سایر شرکت‌های ساختمانی دنبال خواهند کرد. آنها معمولاً توسط توسعه دهنده املاک یا مالک پروژه استخدام می شوند.

شرکت های طراحی نقش حیاتی دیگری نیز دارند. آنها درخواست های پرداختی را که توسط سایر شرکت های ساختمانی که روی پروژه کار می کنند، بررسی می کنند. این شرکت ها برنامه ها را با نقشه ها و مشخصات مقایسه می کنند تا برنامه را تأیید یا رد کنند.

برخی از این شرکت‌ها به‌عنوان شرکت‌های طراحی و ساخت فعالیت می‌کنند، به این معنی که نه تنها نقشه‌ها و نقشه‌ها را ایجاد می‌کنند، بلکه به‌عنوان پیمانکار عمومی پروژه نیز عمل می‌کنند. در این صورت، آنها نه تنها برنامه ها را بررسی می کنند، بلکه مسئولیت استخدام پیمانکاران فرعی و توزیع پرداخت ها را نیز بر عهده خواهند داشت.

شرکت مهندسی

برای پروژه های پیچیده تجاری، کارهای عمومی یا عمرانی، شرکت های مهندسی در کنار شرکت معماری برای تهیه نقشه ها کار خواهند کرد. نقش آنها اطمینان از ایمن بودن طرح ها، مطابق با کدها و رعایت ملاحظات محیطی یا سایت خاص است.

شرکت‌های مهندسی معمولاً هیچ زیرمجموعه‌ای را استخدام نمی‌کنند، بنابراین مسئولیتی در قبال پرداخت هزینه به شرکت‌های دیگر ندارند. با این حال، آنها از حق التزام مکانیک یا طراحی حقوق حق التزام حرفه ای در برخی ایالت ها بهره می برند.

شرکت مدیریت ساخت و ساز

شرکت های مدیریت ساخت و ساز، چکمه های روی زمین هستند و بر هر جنبه ای از یک پروژه ساختمانی نظارت می کنند، از جمله حسابداری، استخدام مدیران پروژه، استخدام پیمانکاران فرعی، یا حتی استخدام چندین پیمانکار عمومی در صورت ضمانت پروژه.

با چنین نقشی جدایی ناپذیر در فرآیند استخدام، پرداخت ها معمولاً از طریق مدیر ساخت و ساز به پیمانکارانی که استخدام می کنند جریان می یابد. مدیران ساخت و ساز معمولاً دارای حق حبس مکانیکی هستند.

شرکت ساختمانی در مشهد

پیمانکار عمومی

در پروژه های کوچکتر، مالکان ممکن است مجبور نباشند خیلی بیشتر از استخدام یک پیمانکار عمومی نگاه کنند. همچنین به عنوان پیمانکار اصلی شناخته می شود (از آنجایی که آنها قرارداد اصلی را با مالک دارند)، در بین شرکت های ساختمانی در مشهد قابل مشاهده ترین هستند.

پیمانکاران عمومی ممکن است با توسعه دهنده، مالک پروژه یا مدیر ساخت و ساز قرارداد ببندند. آنها وظیفه دارند پیمانکاران فرعی را استخدام کنند، به این معنی که آنها همچنین مسئول توزیع پرداخت خود هستند. آنها همچنین دارای حق حبس مکانیکی هستند و در صورت عدم پرداخت، امکان رجوع را فراهم می کنند.

پیمانکار فرعی

وقتی پیمانکار عمومی پیمانکاران دیگری را برای رسیدگی به جنبه های خاصی از پروژه پیدا می کند، آنها پیمانکاران فرعی را استخدام می کنند. انواع مختلفی از پیمانکاران فرعی در یک پروژه معمولی وجود دارد، از جمله:

  • کادر بندی
  • لوله کشی
  • برقی
  • تهویه مطبوع
  • سقف سازی
  • دیوار خشک
  • کفپوش

تامین کننده مواد

تا حدودی یک شرکت ساختمانی دیده نشده، تامین کنندگان مواد مسئول جمع آوری مصالح لازم برای ساخت پروژه هستند.

به طور کلی، پیمانکاران فرعی هر کدام تامین کنندگان مواد خود را دارند، به این معنی که ممکن است تعداد به ظاهر بی پایانی از تامین کنندگان در یک شغل وجود داشته باشد. و هرکدام از آنها حق دارند که حق التزام مکانیکی را ثبت کنند، اما ممکن است حق حق حبس مالکیت مادی را نیز داشته باشند (که اساساً یکسان است).

اجاره دهنده تجهیزات

در حالی که بسیاری از شرکت های ساختمانی ماشین آلات خود را دارند، بسیاری از آنها ترجیح می دهند تجهیزات لازم را به جای داشتن آن اجاره کنند. این شرکت های ساختمانی که به اجاره تجهیزات معروف هستند، ابزار و تجهیزات سنگین لازم برای انجام کار را تامین می کنند.

اجاره‌دهنده تجهیزات معمولاً دارای حق التزام مکانیکی است که می‌تواند خطر قابل توجهی برای مالکان پروژه باشد. اگر مالک پروژه از اینکه پیمانکار مالک تجهیزات نیست و پیمانکار صورتحساب را پرداخت نکند، بی اطلاع باشد، موجر می تواند بر روی ملک حق التزام بگذارد.

پیمانکار مرمت/شرکت بازسازی خانه

هنگامی که یک بلای طبیعی مانند سیل، طوفان یا آتش سوزی رخ می دهد، پیمانکارانی که برای تعمیر ساختمان وارد می شوند، به عنوان پیمانکاران مرمت یا بازسازی شناخته می شوند. این وظیفه آنهاست که دوباره بسازند و خانه را به حالت عادی برگردانند.

به طور کلی، پیمانکار بازسازی ساختمان در مشهد، مستقیماً توسط مالک پروژه استخدام می شوند، اما منتظر پرداخت از سوی شرکت بیمه هستند (که ظاهراً می تواند برای همیشه طول بکشد). آنها همچنین ممکن است پیمانکاران فرعی را استخدام کنند. و از آنجایی که همه افراد در پروژه دارای حق حق حبس هستند، انتظار طولانی مدت شرکت بیمه برای پرداخت می تواند مشکلات جدی ایجاد کند.

پیمانکاران نوسازی

معمولاً، پروژه‌هایی که شامل بازسازی یک ساختمان موجود می‌شوند، شرکت های ساختمانی در مشهد مشابه پروژه‌های بزرگ را جذب نمی‌کنند. این شرکت ها ترجیح می دهند از تکانشگری صاحب پروژه و دشواری ایجاد برآوردهای دقیق اجتناب کنند. شرکت های کوچکتر متخصص در نوسازی تمایل به رسیدگی به این مشاغل دارند.

معمولاً پیمانکار نوسازی مستقیماً با صاحب پروژه سروکار دارد. با این حال، این پیمانکار اغلب زیرمجموعه ها و تامین کنندگان مواد خود را دارد که هر دو مسئولیت پرداخت آنها را دارند. و از آنجایی که هر دوی آنها دارای حق التزام مکانیک هستند، صاحبان پروژه باید بدانند که چه کسانی هستند.

شرکت ساختمانی در مشهد

بهترین شرکت ساختمانی در مشهد

یافتن بهترین پیمانکاران و پیمانکاران فرعی می تواند دلهره آور به نظر برسد. بین تأیید مهارت، اعتبار، مجوزها و انطباق بیمه آنها، موارد زیادی برای بررسی وجود دارد. اما، به‌عنوان مالک پروژه‌ای که کارهای زیادی در خط دارد، بررسی شیوه‌های پرداخت آنها به همان اندازه مهم است.

یکی از بهترین راه‌ها برای تأیید اینکه یک پیمانکار به موقع پول زیرمجموعه‌ها و تامین‌کنندگان خود را پرداخت می‌کند، بررسی مشخصات پیمانکار آنها است. این نمایه‌ها داده‌های واقعی را از سوابق عمومی، بررسی‌های پیمانکاران فرعی، اختلافات گذشته و حق حق، و موارد دیگر گرفته و با هزاران پیمانکار دیگر در سراسر کشور مقایسه می‌کنند. سپس به هر نمایه پیمانکار یک امتیاز پرداخت داده می شود، که معیاری مفید برای سنجش میزان مسئولیت پیمانکار در قبال پروژه های خود است.

با داشتن این پروفایل ها، می توانید هنگام انتخاب از بین انواع مختلف شرکت ساختمانی در مشهد، انتخاب های هوشمندانه تری داشته باشید. شما می دانید که آنها چه کار می کنند، چگونه حقوق می گیرند و مهمتر از همه، چگونه پول خود را مدیریت می کنند. اگر حق التزام و اختلافات بیش از حد را به عنوان پرچم قرمزی که هستند در نظر می گیرید، تمام تلاش خود را می کنید تا پروژه و دارایی خود را برای مدت طولانی عاری از حق حبس کنید.