دکور داخلی منزل
08
ژوئن

دکور داخلی منزل در مشهد

یکی از مباحث مهم در مبحث طراحی، دکور داخلی منزل است. در مقاله های قبلی در مورد اهمیت نمای ساختمان صحبت کردیم و تاثیر آن در زیبایی و ارزش اقتصادی ساختمان را مورد بررسی قرار دادیم.

دکوراسیون داخلی منزل نیز دارای جرئیات زیادی است و به عنوان یک هنر، حرفه یا صنعت در جهان به شمار می رود. از این هنر برای بهبود فضای داخلی ساختمان بهره می گیرند. طراحان و معماران زیادی در این حوزه مشغول به فعالیت هستند که کمک می کنند فضای منزل به محیطی زیبا تبدیل شود.

دکور داخلی منزل چیست؟

هر فضایی که شما در آن زندگی می کنید یا کار می کنید تاثیر مستقیمی در روحیه شما دارد و بی شک کوچک یا بزرگ بودن آن فضا در طراحی دکوراسیون نقش دارد.

داشتن یک محیط مناسب که به زیبایی طراحی و اجرا شده باشد، زندگی کردن را راحت تر می کند و کارکرد روانی و فیزیکی را افزایش می دهد. در واقع دکور داخلی ساختمان به آن روح و جلا می بخشد.

یک طراح خلاق و با تجربه براساس فضای ساختمان، کاربری آن و استفاده از رنگ های مناسب می تواند محیط متفاوت و خارق العاده را طراحی کند.

شرکت طراحی داخلی منزل در مشهد

یک ساختمان علاوه بر داشتن فضای خارجی زیبا و نمای چشمگیر باید فضای داخلی زیبایی نیز داشته باشد. هر شرکت معماری که در این حوزه کار می کند می تواند سبک و سلیقه متفاوتی در این زمینه داشته باشد.

ما در گروه معماری سعیدیان سعی می کنیم با توجه به بودجه، سلیقه کارفرما، استفاده از متریال های روز و وجود در بازار، طرحی را برای فضای داخلی طراحی و اجرا کند که نهایت زیبایی و دقت در آن نیز به کار گرفته می شود.

شما می توانید پیش از هر اقدامی برای طراحی، برخی از پروژه هایی که توسط ما طراحی و اجرا شده است را در بخش نمونه کارهای سایت مشاهده کنید و در صورت تمایل یا برای مشاوره و بازدید رایگان با مشاوران و طراحان ما در ارتباط باشید.

دکور طراحی منزل

چرا باید دکوراسیون داخلی را طراحی کرد؟

دکوراسیون داخلی امروزه یک دانش محسوب می ‌شود. استفاده از این دانش در هر مکانی متفاوت است و به منظور خاصی صورت می ‌پذیرد. موارد زیر از جمله دلایلی هستند که برای محیط ‌های مختلف باید در نظر داشت:

 • فروشگاه‌ ها و مغازه ‌ها: جذب مشتری بیشتر و مورد توجه قرار گرفتن
 • محیط های اداری: ایجاد فضایی امن برای کار کردن و احساس راحت بودن
 • بیمارستان‌ ها: کاربری بودن محیط، ایجاد محیطی آرام تا بیمار و کادر درمانی احساس همدلی و همراهی داشته باشند
 • خانه ‌ها و آپارتمان ‌های مسکونی: ایجاد فضایی که باعث راحتی کاربری شود و همچنین گرمی و آرامش را به همراه داشته باشد
 • فضاهای عمومی مانند ایستگاه‌ های اتوبوس، مترو و حتی برای فضا هایی مانند کابین خودروها: برای کاربردی کردن و رفع نیازهای عموم افراد

فرایند طراحی دکوراسیون منزل مانند هر فرایند هنری دیگر، دارای نکات و ریزه کاری‌ های خاصی است که با رعایت اصول تزئین، می توان تغییراتی فوق العاده را به وسیله آن ایجاد نمود.

سبک های طراحی دکور داخلی منزل

برای دکور داخلی منزل و نحوه چیدمان آن سبک های مختلفی را می توان در نظر گرفت که ما در ادامه سه سبک پرکاربرد را بررسی می کنیم:

دکوراسیون کلاسیک

دکوراسیون کلاسیک کمی شلوغ تر از مدرن است. دارای دیوارهای گچبری شده و تزئینات شگفت انگیز می باشد. لوسترهای چشمگیر همراه با مبلمان سلطنتی و پرده های فاخر شکوه و جلال خاصی به این سبک می بخشد.

دکوراسیون نئوکلاسیک

این سبک ترکیبی از سبک کلاسیک و مدرن است .در این سبک بطور ترکیبی از مبلمان و وسایل و تزیئنات هر دوسبک استفاده می شود.رنگهای غالب در این سبک بیشتر رنگهای مات و خنثی برای دیوارها و مبلمان می باشد.

دکوراسیون مدرن

دکوراسیون مدرن پرطرفدار در عین حال ساده و جذاب می باشد .این سبک از خطوط صاف و منظم به همراه رنگ های روشن و تزیینات ساده بهره می گیرد تا حس طراوت و تازگی را در کل فضا به ارمغان آورد.

سایر سبک های طراحی برای طراحی داخلی منزل

 •  سبک صنعتی
 • سبک مینیمال
 • سبک سنتی
 • سبک ترانزیشنال یا انتقالی
 • سبک فرانسوی
 • سبک روستیک
 • سبک ساحلی
 • سبک آرت دکو
 • سبک مدیترانه‌ای

بازسازی ساختمان

اغلب مکان های تجاری و مسکونی پس از مدتی دچار فرسودگی هایی می شوند که باید خیلی زود به آن ها رسیدگی شود تا از خسارات بیشتر جلوگیری شود. به همین دلیل بیشتر آن ها پس از مدتی، با توجه با کیفیت مصالح به کار رفته، نیاز به بازسازی و تعمیر پیدا می کنند .

 بنابراین برا داشتن نما و ظاهر بهتر یا نگهداری و تعمیر ساختمان  باید برنامه معینی جهت بازسازی در نظر گرفته شود و بهتر است این کار به دست افراد کاردان سپرده شود تا هزینه ای که جهت خرید مصالح و گروه بازسازی و کارگر و غیره می‌شود هدر نرود و در نهایت صاحب ملک به نتیجه ی دلخواه برسد.

 بازسازی ساختمان مسکونی یا تجاری به طرق مختلفی انجام می شود که یا شامل دیوارها، کف پوش، سقف، نما و وسایل خانه می باشد و یا بودجه ها محدود تر است و مجبور به تغییرات لازم و جزیی و تغییر وسایل خانه می شویم.

شرکت طراحی دکور داخلی منزل

ما با بیش از 2 دهه سابقه در طراحی، نظارت و اجرای ساختمان های مسکونی، اداری، تجاری پروژه های زیاد موفقی را در رزومه خود به ثبت رسانده ایم.

برای دیدن نمونه کارهای بیشتر می توانید به بخش پروژه های سایت مراجعه کنید یا با شماره های 05138467497 یا شماره واتس اپ 09157111473 در تماس باشید.