طراحی داخلی مینیمال
14
اکتبر

طراحی داخلی مینیمال

طراحی داخلی مینیمال به عنوان یک سبک زندگی و طراحی معاصر به تدریج محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. این سبک به استفاده از سادگی و کمیته به عنوان اصول اساسی تأکید می‌کند و به زیبایی در سادگی معتقد است. در این مقاله، به مزایای طراحی داخلی مینیمال و چگونگی ایجاد فضاهای زیبا و آرام با این سبک می‌پردازیم.

طراحی داخلی مینیمال

برای آن دسته از افرادی که تمایل زیادی به سادگی و در عین حال زیبایی دارن، طراحی داخلی مینیمال یک سبک طراحی پیشنهادی می باشد. از آنجایی که در این سبک معماری اصولا تمرکز بر سادگی، کمییت می باشد، اصولا خانه ها بزرگتر، ساده تر نشان داده می شود. در صورتیکه نیاز به یک مشاور یا دیزاینر حرفه ای در این زمینه دارید، می توانید از راه های ارتباطی زیر با همکاران و طراحان ما در گروه معماری سعیدیان در ارتباط باشید.

باشید. گروه معماری سعیدیان بیش از دو دهه تجربه پروژه های عمرانی دارد و تمامی خدمات طراحی، نظارت و اجرا به مشتریان خود ارائه می دهد.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473

تیم حرفه ای طراحی و ایده پردازی ما در گروه معماری سعیدیان، براساس اخرین پیشرفت ها و متدهای طراحی روز دنیا خود را به روز نگه میدارند و در تک تک مراحل از صفر تاصد پروژه های ساختمانی و اجرایی باشما همراه هستند. برای اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

طراحی داخلی مینیمال


دکوراسیون و طراحی داخلی مینیمال

طراحی مینیمال باید ضمن رعایت اصولی مانند سادگی و عدم استفاده از وسایل و تزیینات غیرضروری، فضایی دلنشین و مدرن را خلق کند. دکوراسیون و داخلی مینیمال تنها از المان‌های اصلی طراحی یعنی نور، اشکال ساده و مواد زیبا استفاده می‌کند.

اولین قدم برای برخورداری از خانه ‌ای با دکوراسیون مینیمال، داشتن خانه ‌ای با طراحی پلان باز است. خانه‌های پلان باز برای طراحی مینیمال ضروری نیستند؛ اما کمک قابل توجهی به مینیمال بودن فضا می‌کنند. خانه‌های پلان باز تا حد ممکن، حد و مرزی خاصی بین آشپزخانه، سالن نهارخوری و سالن پذیرایی نمی ‌گذارند؛ بنابراین، معمولا از نور طبیعی بیشتری برخوردارند. نور بیشتر، فضای خانه را نیز بزرگتر جلوه داده و تأثیر مثبتی روی روحیه ساکنین می‌گذارد.

قدم بعدی، انتخاب رنگ دیوار، کف، سقف و تمامی وسایل منزل است. رنگ در سبک مینیمال اهمیت بسیار زیادی دارد. بین رنگ وسایل باید هارمونی و هماهنگی کاملی برقرار باشد تا فضایی کاملا یک دست و زیبا ایجاد شود. این رنگ‌ها باید از طیف رنگ‌های مشخصی انتخاب شوند. باید توجه داشته باشید که طیف رنگ‌های مینیمال تنوع چندانی ندارد و معمولا رنگ‌های خنثی نقش پررنگ‌تری در سبک مینیمال دارند. رنگ‌های گرم جایگاهی در دکوراسیون مینیمال ندارند. اگر هم قصد ایجاد تضاد و کنتراست بین دو رنگ مختلف را داشته باشید باید آنها را از بین رنگ‌های خنثی انتخاب کنید.

طراحی دکوراسیون مینیمال

در قدم بعدی، باید مبلمان و وسایل منزل را انتخاب کنید. تا حد ممکن باید از مدل‌های مدرن‌تر مبلمان استفاده کنید. مبلمان سلطنتی،‌ کلاسیک و … جایگاه چندانی در سبک مینیمال ندارند. در سبک مینیمال باید از وسایل تزیینی اضافه که باعث شلوغ شدن فضای خانه می‌شوند، پرهیز کرد. با این حال نباید به کلی لوازم تزئینی را از فضای خانه حذف کرد. استفاده از یک یا چند مجسمه و تابلو می‌تواند به جذابیت بصری خانه شما بیفزاید.

ویژگی های سبک طراحی داخلی مینیمال

طراحی داخلی مینیمال به معنای زندگی با کمترین وسایل، اما به بهترین شکل ممکن است. چند مورد از مهم ‌ترین خصوصیات سبک و طراحی مینیمال عبارت‌اند از:

 • رعایت شعار “کمتر، بیشتر است”
 • تمرکز روی سادگی، کارایی و عملکرد بالا
 • خطوط ساده و واضح
 • کاربرد مجسمه‌ها در این سبک
 • عدم استفاده از وسایل و تزیینات اضافی
 • پالت رنگی تک‌رنگ یا با رنگ محدود و نقش رنگ به‌عنوان عنصری اصلی و مؤثر برای ایجاد یک محیط آرامش‌بخش
 • استفاده از مصالح محدود و مناسب نظیر بتن، فولاد، شیشه و چوب
 • توجه به این نکته که هر چیزی مکان و هدفی دارد.
 • استفاده از فضا و نور طبیعی
 • استفاده از صنایع دستی
 • طراحی داخلی مینیمال روح ‌بخش، بی‌پیرایه و اغلب با چیدمان‌ پلان باز
طراحی داخلی آشپزخانه مینیمال

تاریخچه طراحی داخلی مینیمال

سبک مینیمال به قرن بیستم زمان ساده گرایی برمیگردد. این سبک یک جنبش هنری است که در همه ی زمینه های هنری کاربرد دارد اما در سبک زندگی مفهوم بیشتری دارد. سبک مینیمال در طراحی محصولات بسیاری استفاده میشود. شرکت اپل یکی از شرکت هایی است که از این سبک برای طراحی استفاده میکند. سادگی و کارآمد بودن محصول در طراحی به سبک مینیمال بسیار مهم است.

از زیبایی سبک مینیمال در طراحی خانه خود غافل نشوید

مینیمال یکی از معروف‌ترین سبک‌های دکوراسیون داخلی است که هدف آن، ساده‌کردن فضای خانه و استفاده حداقلی از وسایل است.

اگر ترجیح می‌دهید خانه‌ ای همیشه مرتب و آراسته داشته باشید، یکی از بهترین سبک‌، طراحی داخلی مینیمال است. در واقع با این سبک در عمل ثابت می‌کنید که هر چه وسایل کمتر، اتاق جذابتر است.

در بالا اصول و ویژگی‌های طراحی خانه به سبک مینیمال را توضیح دادیم و اتاق به اتاق در خانه قدم زدیم و نکاتی که باید برای اجرای این سبک رعایت شود را بررسی کردیم. حتما پیش از دکوراسیون خانه این سبک را در ذهن خود امتحان کنید.