تخریب و بازسازی ساختمان در مشهد
24
اکتبر

تخریب و بازسازی ساختمان در مشهد

تخریب و بازسازی ساختمان در مشهد، یکی از روش های مقرون به صرفه و پرکاربرد برای تخریب و ساخت ساختمان های قدیمی است. از آنجایی که بخش های زیادی از مناطق مشهد بافت قدیمی دارند، بازسازی کمک زیادی به زیبایی شهر می کند.

تخریب و بازسازی ساختمان فقط برای خانه هایی نیست که فرسوده و قدیمی هستند، بلکه افراد به دلایل متفاوتی و برحسب نیاز بازسازی انجام می دهند. در خیلی از موارد تغییر کاربری، تغییرات ظاهری، استحکام سازه و… باعث نوسازی می شود.

تخریب و بازسازی ساختمان

شرکت بازسازی خانه در مشهد یا شرکت های تخریب و بازسازی زیادی وجود دارند که شما می توانید کار خود را به آن ها بسپارید و ساختمان خود را مجدد نوسازی کنید. برحسب نیاز و نوع بازسازی شرکت ها خدمات متنوعی را ارائه می دهند.

ما در گروه معماری سعیدیان، تمامی خدمات طراحی، نظارت و اجرا، بازسازی و نوسازی از صفر تا صد را در لیست خدمات خود ارائه می دهد. ساختمان های ویلایی، مسکونی، تجاری، اداری و پزشکی، هتل ها و مراکز اقامتی از جمله ساختمان هایی هستند که پس از گذشت چند سال به تخریب و بازسازی ساختمان نیاز دارند.

در صورتی که قصد دارید با یک شرکت معماری و ساخت و ساز کار خود را پیش ببرید، می توانید از راه های ارتباطی زیر با همکاران و مهندسین ما در ارتباط باشید.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

تخریب و بازسازی ساختمان چیست؟

تخریب علم و مهندسی در تخریب ایمن و کارآمد ساختمان ها و سایر سازه های مصنوعی است. در تضاد با ساختارشکنی است، که شامل جدا کردن یک ساختمان و حفظ دقیق عناصر ارزشمند برای اهداف استفاده مجدد است.

تخریب و بازسازی ساختمان

هدف از تخریب چیست؟

در حالی که یک ساختمان ممکن است در بیرون عالی به نظر برسد، ممکن است گاهی لازم باشد که آن را پایین بیاورید. گاهی اوقات ممکن است دیگر ارزش یا عاقلانه نگهداری یک ملک نباشد. اگر کارشناسان ساخت و ساز متوجه شوند که نقض جدی قوانین ساختمانی یا مشکلات ساختاری دارد، ممکن است لازم باشد آن را تخریب کنید.

تخریب و بازسازی ساختمان مستلزم برچیدن، تخریب بخشی از یا کامل ساختار است. و دلایل متعددی وجود دارد که یک ساختمان را می توان تخریب کرد.

کاهش خطر سقوط

رایج ‌ترین دلیل تخریب ساختمان معمولاً زمانی است که برای ساکنان یا سازه‌های اطراف آن خطر ایجاد می‌کند. پس از بازرسی، ساختمان ممکن است در معرض خطر ریزش باشد یا اینکه ادامه استفاده از آن خطر قابل توجهی را به همراه داشته باشد. خود ساختمان ممکن است تهدیدی فوری نداشته باشد، اما ممکن است به خاطر ایمنی طولانی مدت لازم باشد که پایین بیاید.

رعایت قوانین ساختمان

تغییرات در قوانین و مقررات ساختمانی محلی یا شهری ممکن است مالکان خانه یا مدیران املاک تجاری را مجبور به بازسازی های گران قیمت کنند، اگر سازه های آنها مطابق با استانداردهای مورد انتظار باشد. در چنین مواردی، صاحبان املاک ممکن است تصمیم بگیرند که اقدام به تخریب و بازسازی ساختمان کنند و به جای آن سازه‌های جدیدی بسازند.

هموار کردن راه برای ساختمان های جدید

ممکن است بخواهید تخریب را به عنوان فرآیندی در نظر بگیرید که در طول زمان سهام ساختمان را بازسازی می کند. تخریب و بازسازی ساختمان در مشهد ممکن است جایگزین بهتری برای متحمل شدن تعمیرات و ارتقاء پرهزینه باشد. با رشد کسب و کارها، ممکن است به فضای اضافی نیاز داشته باشند، و تنها راه ایجاد چنین فضایی از بین بردن ساختارهای قدیمی تر است.

همانطور که در بالا ذکر شد، ساختمان های جدید ممکن است برای اهداف مختلف، مانند پارکینگ، به فضای اضافی نیاز داشته باشند. که ممکن است مستلزم تخریب سایر سازه های قدیمی یا کمتر ضروری باشد. هموار کردن راه برای یک ساختمان جدید همچنین می تواند مستلزم تخریب جزئی سازه های دیگر باشد.

حذف سازه های آسیب دیده

در حالی که دلایل زیادی برای تخریب و بازسازی ساختمان وجود دارد، یک ساختمان آسیب دیده از قبل یک دلیل مهم است. ساختمان های قدیمی به دلیل تخریب مصالح ساختمانی، پایه های ضعیف تری دارند. برخی از مصالح ممکن است به نقطه ای رسیده باشند که نتوانند با خیال راحت یک ساختمان را حفظ کنند.

تخریب و بازسازی ساختمان

افزایش ارزش ملک

یک راه بسیار موثر برای افزایش ارزش ملک یا قطعه، تخریب ساختار موجود روی آن است. به عنوان مثال، اگر ساختمان فعلی قدیمی به نظر می رسد و نمی توانید خریدار داشته باشید، یا دلیل موجهی برای ایستادن آن وجود ندارد، می توانید آن را تخریب کنید. به جای نگه داشتن یک ساختمان فرسوده، عاقلانه تر است که آن را خراب کنید زیرا ارزش ملک را افزایش می دهد.

از مواد خطرناک در ساختمان استفاده شده است

بی فنیل های پلی کلره، جیوه، آزبست و سرب برخی از مواد سمی و مواد شیمیایی هستند که قبلا در ساخت و ساز استفاده می شد. هنگامی که مشخص شد از چنین موادی در ساخت و ساز استفاده شده است، ممکن است به دلایل بهداشتی و ایمنی لازم باشد که بخشی یا کل آن پایین بیاید..

پنج اصل تخریب و بازسازی ساختمان در مشهد

به دلیل عادات مختلف زندگی، همه انواع اتاق ها نمی توانند نیازهای هر خانواده را برآورده کنند. بنابراین، اکنون بسیاری از مردم برای تطبیق بهتر با نیازهای زندگی، چیدمان خانه را تغییر می دهند. اما دکوراسیون و برچیدن منازل را نمی توان مطابق میل کاربران انجام داد.

 بسیاری از قسمت های خانه را نمی توان به دلخواه تغییر داد. تغییرات اجباری فقط خطرات ایمنی را برای ساختمان به همراه خواهد داشت. در زیر پنج اصل دکوراسیون و تخریب و بازسازی ساختمان را بررسی می کنیم:

دیوار باربر را نمی توان به دلخواه برچید و اصلاح کرد

برای ساختمان هایی با سازه آجر-بتنی، تمام دیوارهای دال پیش ساخته را نمی توان تخریب کرد و درها و پنجره ها را نمی توان باز کرد. به طور کلی، دیوار آجری با ضخامت بیش از 24 سانتی متر، دیوار باربری است که وزن کل ساختمان را تحمل می کند و تعادل ساختار کلی خانه را حفظ می کند.

وزارت ساختمان به صراحت تصریح می کند که تخریب و بازسازی ساختمان و اصلاح دیوار باربر باید قبل از تخریب و اصلاح باربر توسط واحد طراحی اصلی یا واحد طراحی با شرایط مشابه با واحد طراحی اولیه اصلاح و تقویت شود. دیوار را می توان انجام داد.

علاوه بر دیوارهای باربر که به وضوح در نقشه ها مشخص شده اند، برخی از دیوارهای سبک در برخی از خانه ها نیز ممکن است وزن خانه را تحمل کنند و به راحتی قابل برداشتن نباشند. اگر دیوار سبکی که وزن خانه را تحمل می کند، تخریب شود، باعث تخریب ساختار خانه و دفن خطرات پنهان برای ایمنی خانه می شود.

تیرها و ستون ها را نمی توان به دلخواه برچید و اصلاح کرد

تیرها و ستون ها سازه مهمی هستند که برای حمایت از طبقه بالایی خانه استفاده می شود. تخریب یا تغییر ممکن است باعث افتادگی لایه بالایی شود که بسیار خطرناک است. بنابراین در تخریب و بازسازی ساختمان ، تیرها و ستون ها نباید حذف یا اصلاح شوند.

میلگرد را نمی توان به میل خود از بین برد

در دکوراسیون یا سایر ساخت و سازها، اغلب مشکل دفن خطوط لوله مطرح است. در این زمان سازنده باید توجه ویژه ای به موقعیت میلگردهای فولادی در حفاری دیوارها داشته باشد تا از آسیب دیدن دیوارها و کف به دلیل آسیب به میله های فولادی جلوگیری شود. استقامت ساختمان باعث ایجاد مشکل ایمنی برای ساختمان می شود.

اصل تخریب و بازسازی ساختمان

چارچوب درب را نمی توان به دلخواه برداشت

چارچوب درب برخی از خانه های قدیمی در بتن تعبیه شده و با بتن ترکیب می شود تا وزن بخشی از دیوار را تحمل کند. اگر به میل خود برچیده یا اصلاح شود، ساختار اصلی ساختمان را از بین می برد و شاخص ایمنی را کاهش می دهد، بنابراین سعی کنید چارچوب در را درحین تخریب و بازسازی ساختمان در داخل دیوار جدا نکنید.

دیوار وزنه تعادل را نمی توان به دلخواه برچید

فضای داخلی و بالکن برخی از انواع آپارتمان ها مستقیماً به هم متصل نیستند، اما از نیم دیوار به عنوان پارتیشن استفاده می شود. به این نیم دیوار «دیوار ضد وزن» می گویند.

در سازه آجر بتنی، زمانی که بالکن به گونه ای طراحی می شود که تیر کنسول را از دیوار بنایی امتداد دهد، لازم است یک دیوار وزنه تعادل در موقعیت مناسب نصب شود تا بار بالکن متعادل شود و از واژگونی بالکن اطمینان حاصل شود. اگر به راحتی برداشته شود، ظرفیت باربری بالکن کاهش می یابد و بالکن یک خطر بالقوه ایمنی خواهد داشت.

شرکت بازسازی در مشهد

برای بازسازی و نوسازی ساختمان خود با کمترین هزینه و بالاترین کیفیت می توانید با همکاران و مهندسین ما در تماس باشید تا طراحی و اجرایی مطابق با سلیقه و بودجه شما انجام شود.نظم مراحل ساخت ساختمان و اجرای منظم و حرفه ای آن منجر به داشتن یک ساختمان متفاوت و ایمن می شود.