طراحی فست فود در مشهد
28
نوامبر

طراحی فست فود در مشهد

طراحی فست فود یکی از طراحی های دشواری است که همه نمی توانند آن را به طور کامل انجام دهند. زیرا در برخی موارد تفاوت های اساسی تری با طراحی داخلی خانه ها وجود دارد. این بدان معناست که در طراحی خانه، اغلب باید بر القای گرما و آرامش به ذهن بیننده تاکید بیشتری داشته باشید.

زیرا همه می دانیم که خانه محل آرامش است. اما این بحث کمی گسترده تر در مورد طراحی فست فود است. زیرا غیر از آنچه گفته شد. همچنین باید به عواطف و احساسات افراد و حالات فیزیولوژیکی گرسنگی و اشتها در مشتریان فست فود توجه کامل داشته باشید. پس باید از رنگ های گرم تری استفاده کنیم. تا بتوانیم رضایت روانی مشتریان خود را جلب کنیم.

طراحی فست فود

تصور کنید ما به فست فود می رویم و قبل از آن به شدت گرسنه هستیم. به محض اینکه به محیط آن نگاه می کنیم، به نظر می رسد که دیگر انگیزه ای برای سیر شدن نداریم. این اغلب می تواند نتیجه دکوراسیون ضعیف و طراحی نامناسب یک فست فود باشد.

اما اگر بتوانیم فست فود را به گونه ای طراحی کنیم که مطابق با خواست مشتریان باشد. ما می توانیم برای خواسته های مشتریان و احساسات و اشتهای آنها ارزش قائل شویم. به همین دلیل گفتیم که این کار نیازمند متخصصانی است که بتوانند نیازهای این مکان ها را شناسایی و درک کنند. از طرفی افراد کم تجربه فقط به زیبایی موقت کار توجه می کنند و می توانند آسیب زیادی به این مشاغل وارد کنند. با ما همراه باشید تا راز موفقیت در این زمینه را به شما بگوییم.

برای سفارش طراحی دکوراسیون فست فود خود می توانید از راه های ارتباطی زیر با همکاران ما در گروه معماری سعیدیان در تماس باشید:

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

سبک های متنوع در طراحی فست فود

بهتر است موضوع را آنقدر سخت نکنیم. در قسمت قبل اشاره کردیم که همه نمی توانند فست فود طراحی کنند. اما ما نگفتیم که هر طرحی قابل اجرا نیست. اتفاقاً در این زمینه نیز می توان یک طرح بی نهایت متناسب با همان شغل و مکان ارائه داد. اما فقط باید مرتبط باشد. در این زمینه، سلیقه افراد می تواند بسیار گسترده باشد.

 به عنوان مثال انواع سبک های کلاسیک، مدرن، صنعتی و پست مدرن را می توان در فست فودها پیاده سازی کرد. به عنوان مثال، می دانیم که بیشتر از طرح های صنعتی در شعب مک دونالد و کی اف سی استفاده می شود. همچنین می توانید از مواد مختلفی در این سبک ها استفاده کنید.

همچنین طیف رنگ ها می تواند شامل نارنجی، قرمز و زرد باشد و به طور کلی اشتها آور است. به این ترتیب می توانیم آرامش بیشتری را در حین غذا خوردن به مشتریان خود القا کنیم. در برخی از گوشه ها از رنگ قرمز استفاده می کنیم که مرکز رنگ های اشتها آور است. اکنون مشتریان ناخودآگاه این احساس آرامش را با ترکیبی از اشتها خواهند داشت. برای اینکه طرح از طبیعت دور نشویم از کمی متریال رنگ چوب استفاده می کنیم. این به احساس آرامش مشتری می‌افزاید.

از تصاویر غذا استفاده کنید

مورد دیگری که در واقع می توان آن را نوعی احترام به اشتهای مشتری در فست فودها دانست. این است که از تصاویر خودمان از غذاها و بسته های غذایی استفاده کنیم. حتما برای شما هم پیش آمده که یک بار وارد یک فست فود شده اید و یک مار پیتون را روی یکی از دیوارها می بینید. یا حتی بدتر. مار را در یک لیوان الکل ببینید.

خب خیلی ها با دیدن چنین صحنه ای ناراحت می شوند. و تصمیم می گیرند دفعه بعد سراغ آن فست فود نروند. به محض دیدن چنین چیز بی ربطی، محل را ترک می کنند. همه ما به خوبی می دانیم که چنین صحنه هایی اغلب متعلق به آزمایشگاه های تجربی و بیولوژیکی است و در طراحی دکوراسیون فست فود جایی ندارد.

به همین دلیل بهتر است به جای نصب چنین صحنه های عجیب و متناقضی از تصویر خود داوران استفاده کنید. مشتریانی که سراغ فست فودها می روند به دنبال رفع اشتها و گرسنگی خود هستند. آنها برای دیدن حیات وحش نمی آیند. و یقیناً هرکس به چنین موردی توجه کند و احترام بگذارد برنده خواهد شد. کسانی که در این کار مهارت دارند حتی از رنگ هایی مانند آبی یا سبز نیز با احتیاط استفاده می کنند تا مشتری به چیز بی ربط نگاه نکند.

طراحی فست فود در مشهد

فرهنگ مردم و نقش آن در طراحی داخلی فست فودها

تا اینجا در مورد مواردی مانند تاثیر عمیق رنگ ها و عکس ها در طراحی فست فود صحبت کرده ایم. اما در این قسمت به بررسی پارامتر فرهنگ نیز می پردازیم. می دانیم که فرهنگ حتی دو شهر در کنار هم می تواند متفاوت باشد. به این ترتیب که ممکن است یک سری مراسم در یک شهر انجام شود.

در مورد طرح ها هم همینطور است. یعنی ممکن است یک طرح و دکور در یک شهر پذیرفته شود. اما در شهر دیگری بسته به فرهنگ مردم به راحتی برای مردم رها می شد. بیایید با یک مثال ماجرا را روشن کنیم.

در شهری مثل مشهد می توان پروژه هایی مانند طراحی فست فود را بهتر اجرا کرد. و به هر حال، می تواند بازخورد بسیار خوبی داشته باشد. چون شهر مشهد یکی از کلان شهرهاست. و مردم به دنبال مدرنیته هستند. ما باید چیزی به طراحی خود اضافه کنیم که بیشتر تابع همان فرهنگ باشد. تا مردم بیشتر از چنین چیزی استقبال کنند. این امر به ویژه در مورد رنگ ها و حتی مواد استفاده شده صادق است.

یعنی شاید برای تهرانی ها ترکیب دو رنگ قرمز و سفید در فست فودها جوابگو باشد. اما در شهر دیگری رنگ زرد کاربرد خود را بهتر ثابت می کند. می خواهیم بگوییم در طراحی فست فود باید حتی به شخصیت و طرز فکر مصرف کنندگان نیز احترام بگذاریم.

مصالح و متریال های کاربردی

در قسمت قبل در مورد فرهنگ مردم و تاثیر آن بر طراحی فست فود صحبت کردیم. اکنون به سراغ مصالحی مانند بتن می رویم که بدون فکر در هیچ جایی قابل استفاده نیستند. در بیشتر کشورهای شمالی می توان از بتن و طراحی فست فود با بتن استفاده کرد. زیرا این افراد اغلب به دلیل شرایط آب و هوایی مجبور به استفاده از چنین موادی هستند.

 با این حال، گاهی اوقات چنین طرح هایی ما را به یاد زندان های نظامی روسیه در زمان جنگ می اندازد. اما در عین حال می تواند برای مردم به شدت نوستالژیک باشد و اتفاقاً باعث اقبال عمومی شود. اما اگر بخواهیم چنین طرحی را در ایران ارائه کنیم، به احتمال زیاد برعکس این اتفاق خواهد افتاد.

چرا که مردم ما در همه امور از بتن استفاده نمی کنند و از طراحی هایی که ناشناخته ها از زندان دارند، هیچ حس نوستالژیکی نمی گیرند. مردم ما بیشتر به دنبال احساس آرامش و شادی هستند. البته با توجه به تعداد حوادث نسبتا بدی که هر روز شاهد آن در کشور هستیم. آنها دیگر نمی خواهند به یک فست فود که مانند زندان طراحی شده است بروند. بنابراین در این قسمت می خواهیم نتیجه بگیریم که در طراحی فست فود باید به دو فاکتور دیگر توجه کافی داشته باشیم.

اول توجه به شرایط جامعه و آنچه خود مردم مطالبه می کنند. و دوم اینکه در منطقه ای که طراحی می کنیم بیشتر از چه متریالی استفاده می شود؟ قبل از هر کاری به این دو نکته توجه کنید.

هزینه طراحی داخلی فست فود

شرکت طراحی و اجرا در مشهد

گروه معماری سعیدیان به همراه تیم حرفه ای طراحی و اجرا انواع پروژه های ساخت، نظارت و اجرا را با بالاترین کیفیت و بهترین مصالح و متریال های روز به مشتریان خود ارائه می دهد. برای اطلاعات بیشتر با همکاران ما در ارتباط باشید.