طراحی دکوراسیون آشپزخانه
14
جولای

طراحی دکوراسیون آشپزخانه در مشهد

از مهم ترین فضاهای مورد علاقه خانم های خانه دار آشپزخانه است. طراحی دکوراسیون آشپزخانه نقش مهمی در طراحی داخلی کل منزل دارد. خرید و چیدمان وسایل مناسب و حفظ تناسب رنگ و هارمونی تاثیر زیادی در طراحی آشپزخانه دارد. اگر قصد طراحی دکوراسیون آشپزخانه در مشهد را دارید با ما همراه باشید.

در ادامه به شما کمک می کنیم تا بتوانید یک آشپزخانه زیبا و خاص را طراحی و دیزاین کنید.

انواع سبک های طراحی دکوراسیون آشپزخانه

پیش از هر اقدام وخریدی بهتر است سبک مد نظر برای طراحی کلی را انتخاب کنید. سبک کلاسیک و مدرن دو سبک پرکاربرد در طراحی های داخلی است. اگر در زمینه سبک های طراحی اطلاعاتی ندارید می توانید مقاله آشنایی با سبک های معماری که پیش از این نوشته ایم را مطالعه کنید.

با انتخاب سبک طراحی می توانید به راحتی سایر المان های مورد نیاز در دکوراسیون آشپزخانه را با یکدیگر هماهنگ کنید. انتخاب کابینت ها، لوستر ، پرده و …. تحت تاثیر انتخاب سبک طراحی است.

خانم هایی که علاقه زیادی به تقارن و استفاده از پتینه ها یا طراحی های سنتی دارند می توانند سبک کلاسیک را انتخاب کنند. و اگر طرفدار کابینت ها و تکنولوژی های جدید و به روز دنیا هستید و در عین حال سادگی را بیشتر دوست دارید سبک مدرن پیشنهاد بهتری برای شما است.

طراحی آشپزخانه به سبک کلاسیک

یکی از مهم ترین نمادهایی که در آشپزخانه های کلاسیک دیده می شود استفاده از کابینت های چوبی شیک و خاص است که معمولا روی درهای کابینت کنده کاری و نقش های برجسته مشاهده می شود.

لوستر های لاکچری و کلاسیک نیز یکی دیگر از وسیله های مورد استفاده در آشپزخانه های کلاسیک است. معمولا لوستر در بالای جزیره یا میز غذاخوری وسط آشپزخانه قرار می گیرد.

رنگ های مورد استفاده در آشپزخانه های کلاسیک معمولا سفید ، شیری، و رنگ های خنثی به کار می رود. هرچه رنگ روشن تر باشد نور آشپزخانه بیشتر می شود و بزرگتر دیده می شود.

آشپزخانه به سبک مدرن

آشپزخانه های مدرن پویا هستند و در طراحی این سبک سعی در استفاده از خطوط تیز و هوشمندانه است. استفاده از کابینت های ساده که معمولا از جنس های های گلس استفاده می شود. در این سبک در عین سادگی طراحی بسیار زیبا و چشم نواز است.

البته این نکته را فراموش نکنید که در هر سبک از معماری اصول خاص خود را دارد و برای نظم و زیبایی بیشتر بهتر است که به این نکات توجه کنید اما در حالت کلی سلیقه و نظر شخصی افراد نقش زیادی در طراحی دارد.

بنابراین پیشنهاد ما این است که در ابتدا سبک های معماری و اصول طراحی را بیاموزید پس از آن با دانشی که به دست می آورید به همراه سلیقه شخصی آشپزخانه مورد نظر را طراحی کنید.

گروه معماری سعیدیان نیز بیش از 20 سال سابقه درمعماری و طراحی داخلی منزل و طراحی دکوراسیون آشپزخانه در مشهد و دارد. شما می توانید با طراحان و کارشناسان ما در با شماره 05138467497 در تماس باشید و از یک جلسه مشاوره و بازدید از پروژه رایگان بهره مند شوید.

در ادامه چند نمونه از آشپزخانه های طراحی شده را قرار می دهیم که تمام این آشپزخانه ها توسط گروه معماری سعیدیان طراحی و اجرا شده است.

طراحی آشپزخانه کلاسیک در مشهد
طراحی دکوراسیون آشپرخانه در مشهد
طراحی آشپزخانه کلاسیک
گروه معماری سعیدیان
طراحی داخلی منزل
طراحی دکوراسیون آشپزخانه مدرن در مشهد
طراحی آشپزخانه مدرن در مشهد