طراحی ویلا مدرن دوبلکس
07
نوامبر

طراحی ویلا مدرن دوبلکس

طراحی ویلا مدرن دوبلکس یکی از محبوب ترین روش های طراحی ویلا است. در واقع ویلا ساختمان هایی مسکونی است که بیشتر در خارج از شهرها و در مناطق ییلاقی ساخته می شود و افراد تایم های آزاد و فراغت خود را در آن سپری می کنند.

در سال های اخیر با گسترش فرهنگ شهرنشینی، معمولا ساختمان های ویلایی و حیاط دار جای خود را به ساختمان های مسکونی و چند طبقه دادند. اما هنوز هم افراد زیادی خانه های ویلایی دلباز را به ساختمان های چند طبقه ترجیح می دهند. در ادامه به طراحی ویلاهای دوبلکس می پردازیم.

طراحی ویلا مدرن دوبلکس

خانه های ویلایی راه مناسبی برای فرار از شلوغی های شهر و داشتن آرامش است. با ساخت یک ویلا مدرن دوبلکس با کیفیت بالا و متریال های مناسب خیال خود را برای چندین سال راحت می کنید. طراحی و ساخت ویلا مدرن دوبلکس باید توسط افراد متخصص و حرفه ای در این زمینه انجام شود.

اگر قصد طراحی ویلا دوبلکس دارید، می توانید از طریق شماره های زیر با طراحان و مهندسین ما در ارتباط باشید. همکاران ما در گروه معماری سعیدیان با بیش از سه دهه سابقه در طراحی، نظارت و اجرای پروژه های مسکونی و ویلای زیادی را در سابقه خود به ثبت رسانده اند. طراحی ویلا باغ به سبک مدرن و کلاسیک یکی دیگر از خدمات ما می باشد.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

طراحی پلان ویلا دوبلکس

در طراحی پلان ساختمان های دوبلکس معمولا فضای نشیمن در دو واحد مجزا، کنار هم یا روی هم قرار می گیرند. پلان ویلا مدرن دوبلکس باید خیلی استاندارد و اصولی انجام شود. طراحی فضاهای مختلف عمومی و خصوصی باید در ترازهای مختلف ارتفاعی قرار داشته باشند و با جزئیات کامل در پلان مشخص شوند.

یک طراحی حرفه ای براساس تجربه و دانش خود، اطلاعات دقیقی از ضوابط و قوانین طراحی دارد، اما به طور کلی سلیقه و بودجه کارفرما تاثیر زیادی در طراحی پلان دارد. فضاهای کاربردی و مختلف یک ویلا با هماهنگی با طراح و کارفرما قابل تغییر و توسعه است.

طراحی نما ویلا دوبلکس

مواردی مانند  موقعیت زمین، شرایط آب و هوایی منطقه، شیب زمین، مناطق کوهستانی، میزان نور گیر بودن ساختمان، شمالی یا جنوبی بودن، متراژ زیر بنا از جمله عوامل مهمی هستند که در طراحی پلان ویلا مدرن دوبلکس تاثیر دارند. تمامی نکات در جلسه طراحی که پس از برداشت ابعاد زمین با کارفرما تشکیل می شود، مورد بررسی قرار می گیرد.

راه پله های ویلای دوبلکس

از مهم ترین بخش های طراحی ویلا مدرن دوبلکس، راه پله های ساختمان است. معمولا در ساختمان هایی که به سبک مدرن طراحی می شوند، راه پله ها ساده و بدون جزئیات زیادی است. اما در ساختمان های لوکس و کلاسیک، معمولا با زرق و برق بیشتری همراه است و معمولا پرکار و با جزئیات هستند.

راه پله ها می توانند به شکل گرد، نیم دایره و سه طرفه باشد. در ساختمان های ویلای دوبلکس، پله های گرد بیشترین کاربرد را دارند. اما این سبک از پله ها فضای زیادی می گیرند و برای ویلای دوبلکس کوچک خیلی مناسب نیست. با توجه به متراژ و سبک طراحی سایر بخش های داخلی می توان نوع راه پله ها را مشخص کرد.

چوب، سنگ، فلز و شیشه از پرکاربردترین متریال های مورد استفاده در پله های دوبلکس است که انتخاب هر نوع متریال با توجه به سلیقه طراح و معمار و نظر نهایی کارفرما انتخاب می شود.

طراحی ویلا دوبلکس کوچک

برای ساختمان هایی که متراژهای کمی نیز دارند، طراحی ویلا مدرن دوبلکس قابل اجرا می باشد. در این روش سعی می شود از کمترین فضاها بیشترین استفاده را ببریم و فضایی طراحی کنیم به حداکثر  بهره وری را داشته باشد. از مهم ترین نکاتی که در این طراحی فضاهای کوچک باید در نظر بگیریم، سادگی کار است که از شلوغی و بی نظمی در فضا جلوگیری شود.

به طور مثال در طراحی ویلا دوبلکس 100 متری، فضاهای مختلف مانند اتاق ها، نشیمن، ناهار خوری و … توسط پارتیشن ، مبلمان از هم جدا می شود که با حداقل زاویه و شکستگی طراحی می شود تا میزان فضاهای پرت را به حداقل برساند.

طراحی داخلی ویلا دوبلکس

یکی از شاخه های اصلی در طراحی داخلی ویلا دوبلکس،  ایجاد ارتباط آزاد میان طبقات ویلا است که تنها واسطه طبقات، راه پله می باشد. راه پله ها شاخص اصلی در ساختمان های دوبلکس است که بدون هیچ مانع فیزیکی، طبقات را باهم مرتبط می کند.

معمولا در طراحی اکثر ویلاهای مدرن و کلاسیک از طراحی داخلی دوبلکس که از پرکاربردترین و پرطرفدارترین روش های طراحی است بهره می برند. در این روش طراحی وید است که به اصطلاح کف طبقه بالایی را رو به فضای پایین باز می گذارند.

طراحی داخلی ویلا دوبلکس

با طراحی وید در ویلا مدرن دوبلکس، فضاهای روشن تر و وسیع تری در ساختمان به وجود می آید و فضای مناسبی برای اجرای راه پله ها می باشد که باعث ایجاد ارتباط بین طبقات می باشد.

هزینه ساخت ویلا مدرن دوبلکس

برای تعیین براورد هزینه طراحی و ساخت ویلا مدرن دوبلکس ، باید فاکتورهای موثر در هزینه های نهایی را بررسی کرد. ابعاد و مساحت و متراژ زیر بنای ساختمان، قیمت مصالح و متریال های کاربردی، هزینه ساخت و اجرای ساختمان، دستمزد کارگران و … در هزینه تاثیر زیادی دارد.

برای ساخت خانه هایی به این سبک که در الگوی کلاسیک، سنتی یا مدرن و لوکس قرار می گیرند، رده های قیمتی متفاوتی را در نظر گرفت. از این روی پس از دریافت سلیقه و نظر مشتری و تطابق آن با بودجه و استانداردهای موجود منطقه ای، می توان نرخ متوسطی از هزینه های لازم برای شروع به طراحی و ساخت چنین خانه هایی را ارائه داد.
بدیهی است که سپردن کار و پروژه به دست تیم های حرفه ای، جدای از آن که نتیجه کار را به مراتب رضایت بخش تر خواهد ساخت، موجب صرفه جویی در هزینه ها و بهینه سازی اجرای پروژه خواهد شد.

پیمانکار ساخت ویلا در مشهد

برای ساخت وطراحی ویلا دوبلکس مدرن باید با پیمانکار حرفه ای و باتجربه قرارداد ببندید. با این کار خیالتان از بابت طراحی حرفه ای و استاندارد راحت است. همچنین ساخت اصولی و مهندسی یکی دیگر از دغدغه های مهم  ساخت ساختمان های ویلایی است. با سپردن کار به یک فرد متخصص هزینه ها را مدیریت می کنید و مدت زمان ساخت را نیز به حداقل می رسانید.

گروه معماری سعیدیان با سالها تجربه و تخصص در ساخت ویلاهای مدرن و کلاسیک، توانایی طراحی و اجرای صفر تا صد ساخت ویلا را دارد. در صورتیکه نیاز دارید ساخت و طراحی ویلای مدرن خود را با یک پیمانکار ساختمانی مطرح کنید، می توانید با همکاران ما در تماس باشید.