خانه دوبلکس مدرن
15
ژوئن

خانه دوبلکس مدرن

خانه دوبلکس مدرن و طراحی آن در حال حاضر یکی از سبک های پرطرفدار برای ویلا و منزل مسکونی می باشد. در ساختمان های مسکونی در صورتیکه سبک طراحی به صورت ویلایی باشد و آپارتمانی نباشد، بسیار پرطرفدار و کاربردی است. گروه معماری سعیدیان با داشتن سال ها تجربه در طراحی و اجرای انواع پروژه های مسکونی به شما کمک می کند تا سبک مورد نظرتان را طراحی، پیاده سازی و اجرا کنید.

خانه دوبلکس مدرن

خانه دوبلکس چه جور خانه ای است؟ این سوالی است که شاید برای شما هم پیش آمده باشد. خانه در فرم های گوناگونی طراحی و ساخته می شوند. یکی از انواع خانه، خانه دوبلکس است. خانه های دوبلکس را می توان به صورت دیوار به دیوار یا بالای هم ساخت.

در واقع، خانه دوبلکس، یک خانه محسوب می شود و تصور این که چنین خانه ای شامل دو محل مجزا است، اشتباه می باشد. به عبارت دیگر، اگر دو طبقه یک خانه به وسیله پله داخلی با هم در ارتباط باشند، خانه مورد نظر دوبلکس است. در طراحی خانه های دوبلکس، دو طبقه روی هم یک واحد مسکونی را ایجاد می کنند. در این خانه ها برای چیدمان وسایل و مبلمان و اجرای هر نوع دکوراسیون داخلی، بهترین امکانات در دسترس است.

همکاران ما در گروه معماری سعیدیان همواره در تلاشند تا خود را با استانداردهای روز دنیا آپدیت کنند و از آخرین تکنولوژی های طراحی و هوش مصنوعی در طراحی و اجرا بهره بگیرند. در این حالت تمامی امور از صفر تا صد با بالاترین کیفیت، سرعت بالا و صرفه جویی در هزینه انجام خواهد شد. برای سفارش طراحی، امور اجرایی و عمرانی، مشاوره و ارتباط با طراحان و همکاران ما می توانید با شماره های زیر با ما در تماس باشید.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473

مزیت ساخت خانه های دوبلکس

داشتن یک خانه دوبلکس مدرن، موهبت بزرگی است، زیرا در این حالت، شما خانه ای دارید که به اندازه دو خانه، فضا در اختیارتان می گذارد. قیمت خانه های دوبلکس نسبت به خانه های معمولی بیش تر است، زیرا طراحی و اجرای آن متفاوت می باشد. خانه های دوبلکس، نه فقط به خاطر معماری، بلکه به خاطر ساختار متفاوت خود با دیگر خانه ها فرق دارند. این خانه ها معمولا به شما حس زندگی در یک فضای پر نور و دلباز را می دهند که مساحت زیادی دارد. راه پله ها از مهم ترین بخش های طراحی خانه های دوبلکس به شمار می روند، چون نقش خیلی مهمی در تقسیم فضا و ایجاد سیرکولاسیون عمودی بین دو طبقه دارند.

خانه دوبلکس مدرن

دلیل طراحی و ساخت خانه های دوبلکس

شاید این پرسش بتواند به شما دقیقا نشان دهد که دوبلکس چیست و چه عملکردی دارد. ساختمان هایی که به دلیل متراژ کم نیازمند فضای بیشتری هستند، با تقسیم فضا در ارتفاع تلاش می کنند به مساحت و متراژ بیشتری دست یابند.

البته می دانید که لازم است یک ساختمان ارتفاع کافی برای ساخت طبقه یا نیم طبقه دوم را دارا باشد تا تبدیل به بنای دوبلکس شود؛ به این ترتیب، با اضافه شدن طبقه یا نیم طبقه دوم، فضای کافی برای چیدمان و جای دادن لوازم ایجاد می شود.

در بسیاری از خانه های دوبلکس مدرن، تنها بخش هایی از سطح پایینی ساختمان تقسیم می شود و بخشی از کاربری ها به همان صورت یک طبقه و با ارتفاع زیاد باقی می مانند. به عنوان مثال ارتفاع زیاد سقف در فضاهایی مانند نشیمن ، پذیرایی و لابی حفظ شده و در فضاهایی مانند اتاق خواب ها که ارتفاع زیاد نمای زیبایی ندارد، طبقه دوبلکس اضافه می شود.

انواع خانه دوبلکس

خانه های دوبلکس، 3 نوع دارند. این 3 نوع به شرح زیر هستند:

  • خانه دوبلکس استاندارد: این مدل خانه دوبلکس، معمولا در طبقه آخر ساختمان های بلند ساخته می شود. مساحت این خانه نسبت به دیگر خانه های دوبلکس، کم تر می باشد و فضای آن نیز کوچک تر است.
  • خانه دوبلکس زیر شیروانی: خانه های دوبلکسی که طبقه دومشان به صورت زیر شیروانی اجرا می شود، خانه دوبلکس زیر شیروانی نام دارند. طبقه دوم این خانه ها سقف شیب دار دارد و گاهی دارای بالکن نیز هست.
  • خانه دوبلکس معمولی: این خانه های دوبلکس به طور معمول در پایین ترین طبقه ساختمان اجرا می شوند. چنین خانه هایی عموما دارای پاسیون، حیاط خلوت یا حیاط هستند.

پلکان خانه دوبلکس

پلکان خانه دوبلکس مدرن از قسمت های مهم و جزء لاینفک این خانه ها می باشد. می توان گفت بیش تر افراد، خانه های دوبلکس را به خاطر راه پله های خاص و منحصر به فردشان دوست دارند. راه پله خانه های دوبلکس، جلوه ای بی نظیر به فضا می دهد و بزرگی آن را به رخ می کشاند. طراح ها معمولا با در نظر گرفتن مساحت فضا به انتخاب مدل مناسب برای پلکان می پردازند. در خانه های دوبلکس، مدل های گوناگونی از پله برای ایجاد ارتباط بین طبقه پایین و بالا به کار می روند. رایج ترین نوع راه پله برای این خانه ها، پلکان گرد است.

طراحی داخلی خانه مدرن دوبلکس

نمای خانه دوبلکس

همان طور که پیش تر هم اشاره کردیم، انتخاب سبک طراحی برای خانه های دوبلکس به نظر و بودجه شما وابسته است. طراحی نما نیز همین طور است. خانه هایی که نمای کلاسیک دارند، معمولا هزینه ساخت بیش تری نیز خواهند داشت، زیرا تزیینات این سبک بیش تر است. خانه هایی با نمای مدرن به خاطر این که معمولا ساده تر از انواع کلاسیک هستند، هزینه ای کم تر در بر خواهند داشت. البته شما می توانید به جای استفاده از یکی از سبک های کلاسیک یا مدرن، تلفیقی از آن ها را به کار ببرید. تلفیق این سبک ها همان سبک ترنزیشنال است.

در ادامه چند مورد ایده طراحی خانه دوبلکس را ببینیم:

خانه دوبلکس
طراحی خانه دوبلکس
خانه دوبلکس مدرن
طراحی نما خانه دوبلکس مدرن

طراحی نما خانه دوبلکس مدرن

طراحی نما خانه مدرن دوبلکس