طراحی آنلاین نمای ساختمان
12
اکتبر

طراحی آنلاین نمای ساختمان

طراحی آنلاین نمای ساختمان یکی از روش هایی است که می توانید به سرعت و به راحتی طراحی دلخواه خود را داشته باشید. برای این کار شما نیاز دارید از طریق اینترنت با یک طراح ارتباط برقرار کنید و سفارش طراحی خود را ثبت کنید و پس از بررسی های لازم طرح خود را دریافت کنید.

البته در سطح اینترنت سایت های  زیادی وجود دارد که کار شما را به صورت آنلاین و بدون ارتباط با طراح کار شما را انجام می دهند. اما این کار اشکالات خود را دارد که عدم تطابق و هماهنگ نبودن سایزها در طراحی با اندازه های واقعی همیشه مشکل ساز می شود.

طراحی آنلاین نمای ساختمان

در کنار سایت های آنلاین، شرکت هایی نیز هستند که از سایت هایی در بستر اینترنت دارند و از این روش با مشتری های خود تعامل دارند. شما می توانید از این طریق با طراحان و معماران به صورت آنلاین ارتباط داشته باشید، سفارش طراحی خود را با ان ها بررسی کنید.

ما در گروه معماری سعیدیان نیز امکان ارائه خدمات سفارش طراحی داخلی، طراحی نما، پلان ، طراحی پارکینگ و…. را با بالاترین کیفیت به مشتریان خود ارائه می دهیم. برای اطلاعات بیشتر از راه  های ارتباطی زیر می توانید با ما درتماس باشید.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

طراحی نمای ساختمان

اهمیت نمای ساختمان

نمای یک ساختمان اولین بخش از آن است که بیننده می بیند و تاثیر زیادی در برداشت اولیه از ساختمان می دهد. در سال های اخیر هم سازندگان و هم شهرداری بر روی نمای ساختمان تاکید زیادی دارند. علاوه بر بحث زیبایی در ساختمان، نمای آن تاثیر زیادی در ارزش اقتصادی آن نیز می گذارد.

به دلیل اهمیت زیاد این موضوع، افراد تمایل دارند نماهای قدیمی خود را بازسازی کنند یا ساختمان های جدید را با نماهای زیبا و منحصر بفردی طراحی کنند. طراحی آنلاین نمای ساختمان یک امکان بی نظیر است که به شما کمک می کند طرحی متناسب با ساختمان و بودجه  مورد نظر خود داشته باشید.

با این ویژگی شما همچنین می توانید نمونه کارهای طراحی و اجرا شده توسط معماران این شرکت را ببینید و از نمونه های موجود ایده بگیرید. در صورتیکه شما در شهر مشهد تشریف داشته باشید، ما امکان بازدید و مشاوره رایگان نیز برای شما داریم. اما در صورتیکه از سایر شهرها با ما در ارتباط باشید پس از جلسه های آنلاین و تلفنی و برداشت اندازه ها می توانیم کار طراحی نمای شما را شروع کنیم.

اصول طراحی نما

همانطور که متوجه شدیم نما اهمیت زیادی در ساختمان دارد و یکی از تاثیرگذارترین بخش ها به شمار می رود. این بخش باید به گونه ای طراحی شود که به خوبی بین فضای بیرون ساختمان و فضای داخل ان ارتباط برقرار کند. برای طراحی آنلاین نمای ساختمان باید یک سری اصول رعایت شود که در ادامه سعی می کنیم آن ها را بررسی کنیم.

انتخاب سبک طراحی

برای طراحی آنلاین نمای ساختمان شما می توانید سبک های معماری که در سال های اخیر طرفداران زیادی دارد را انتخاب کنید. معمولا طراحی نمای کلاسیک، طراحی نمای مدرن و طراحی نمای نئوکلاسیک از سبک های پرکاربرد برای طراحی نما می باشد.

اما شما می توانید با توجه به کاربری ساختمان، ساختمان های مجاور و نوع منطقه، بودجه خود آن ها را انتخاب کنید. در صورتیکه هرگونه سوال یا مشاوره ای نیاز دارید می توانید با ما در تماس باشید.

نمای مدرن ساختمان

انتخاب متریال و مصالح مناسب

ترکیب مصالح و متریال مناسب برای نما از اهمیت زیادی برخوردار است. نمای طراحی شده باید در برابر شرایط جوی و آب و هوایی مختلف مقاوم باشد و طول عمر نما را حفظ کند. در محیط های مختلف و براساس آب و هوای متفاوتی که وجود دارد باید مصالحی متناسب با آن انتخاب شود.

ترکیب مصالح و متریال ها با هم تاثیر زیادی در زیبایی کلی ساختمان خواهد داشت. یک طراح و معمار حرفه ای به شما کمک می کند که مصالح مناسبی را انتخاب کنید.

به طور مثال در نما های سنگی از انواع سنگ های قیچی، مرمر، تراورتن، اونیکس و غیره استفاده می شود اما بهترین سنگ برای طراحی نما سنگ تراورتن، مرمریت و گرانیت هستند زیرا این سنگ ها دوام و مقاومت بالایی در برابر شرایط نامساعد محیطی دارند و همچنین دچار ترک خوردگی و تغییر رنگ نمی شوند. 

یکی دیگر از مصالحی که در طراحی نما به کار می رود سرامیک است. معمولا کیفیت, جلوه و دوام سرامیک از سنگ کمتر است. اگر سرامیک به درستی اجرا شود استحکام خوبی دارد و شست و شوی راحت از مزایای آن می باشد. امروزه سرامیک ها از تنوع خوبی برخوردار هستند برای مثال ترکیب سرامیک طرح چوب با سنگ در طراحی نما انتخاب مناسبی برای نما است.

نورپردازی نما

طراحی نورپردازی نمای ساختمان به اندازه طراحی نمای ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا نورپردازی زیبایی نما را دو چندان می کند. منبع نورپردازی نما در ساختمان باید پنهان باشد و برای عموم قابل مشاهده نباشد زیرا  در غیر این صورت باعث بهم ریختگی ظاهر آن می شود. یکی از اصلی ترین اهداف نورپردازی نمای ساختمان, برجسته کردن عناصر موجود در نما است.

طراحی نمای نئوکلاسیک

هزینه طراحی آنلاین نمای ساختمان

برای بررسی هزینه و قیمت طراحی نما باید عوامل تاثیرگذار بر قیمت را بررسی کرد و سپس قیمت نهایی را اعلام کرد. مواردی که تاثیر زیادی در هزینه طراحی نما دارد می توان به لیست زیر خلاصه کرد:

  • سبک طراحی مورد نظر
  • متراژ و ابعاد نما

مراحل درخواست طراحی نمای ساختمان

  • درخواست کارفرما برای طرح مورد نظر. (درخواست از طریق وبسایت، تلفنی، حضوری)
  • برآورد هزینه و تعیین قیمت
  • پرداخت 50% بعنوان پیش پرداخت
  • آغاز طراحی مورد نظر کارفرما با در نظر گرفتن ضوابط شهرداری
  • ارسال فایل طراحی نما برای کارفرما
  • تسویه نهایی پس از گرفتن تأییدیه

شرکت طراحی نما در مشهد

ما در گروه معماری سعیدیان از روش های مختلفی می توانیم با شما در ارتباط باشیم تا کار طراحی آنلاین نمای ساختمان شما را به بهترین شکل ممکن انجام دهیم.