طراحی کف پارکینگ با سنگ
10
اکتبر

طراحی کف پارکینگ با سنگ

طراحی کف پارکینگ با سنگ یکی از روش های متدوال برای زیباسازی پارکینگ است. در واقع این فضا اگر به صورت پارکینگ های همکف یا پارکینگ در حیاط باشد، اولین قسمتی از داخل یک ساختمان است که کاربر آن را می بیند، به همین دلیل طراحی زیبا و مناسب آن اهمیت زیادی دارد.

متریال های مختلفی برای طراحی کف پارکینگ وجود دارد که شما می توانید با توجه به موقعیت کابری پارکینگ و بودجه خود گزینه مناسبی را انتخاب کنید. اما طراحی با سنگ یک سبک پرکاربرد برای پارکینگ های مسکونی و کوچک است. در ادامه ایده هایی برای طراحی پارکینگ را بررسی می کنیم.

طراحی کف پارکینگ با سنگ

پارکینگ های مسکونی دروازه اصلی برای ورود به ساختمان است، پس طراحی، اجرای آن و انتخاب یک متریال مناسب برای طراحی کف پارکینگ بسیار مهم است. علاوه بر اینکه در ذهن مخاطب تاثیر زیادی دارد، باید به گونه ای انتخاب شود که در برابر شرایط جوی مختلف و رفت و امدهای ماشین ها مقاوم باشد.

در صورتیکه نیاز به طراحی داخلی پارکینگ یا بازسازی پارکینگ خود دارید می توانید با همکاران ما در گروه معماری سعیدیان از طریق راه های ارتباطی زیر در تماس باشید. ما به شما بهترین مشاوره در زمینه طراحی، اجرا وخرید متریال های مناسب برای کف پارکینگ را می دهیم.

راه های ارتباطی با ما:

05138467497

شماره واتس اپ:
09157111473
09330141916

طراحی فضای داخلی پارکینگ

بخش های مختلف پارکینگ

زمانیکه صحبت از طراحی پارکینگ است صرفا به بحث کف آن ختم نمی شود. بلکه یک پارکینگ شامل قسمت های مختلفی مانند کف، دیوارها و بدنه، سقف، رمپ می شود. برای طراحی و اجرای بخش های مختلف آن باید به صورت جداگانه بررسی شود. اما به طور کلی در خرید متریال های مناسب برای هر کدام بای به نکاتی توجه کنید که در ادامه بررسی می کنیم.

مشخصات سنگ کف پارکینگ

برای طراحی کف پارکینگ با سنگ و اجرای آن بهتر است پیش از اقدام برای خرید سنگ، شرایط جوی و اب و هوایی ساختمان را بررسی کنید. نوع زمین برای بررسی سست بودن و جلوگیری از نشست زمین به مرور زمان یکی دیگر از عوامل مهم است که باید به آن دقت کنید.

نوع پارکینگ که رمپ است یا در فضای سرپوشیده یا طراحی پارکینگ روباز نیز تاثیر زیادی در انتخاب نوع سنگ و رنگ آن دارد.

ویژگی های سنگ مناسب برای طراحی کف پارکینگ

  • استحکام و دوام بالا
  • یکنواخت و بدون پوسیدگی
  • سالم و بدون ترک
  • قابلیت جذب آب پایین
  • مقاومت بالا در برابر مواد شیمایی و اسیدی
  • مقاوم در برابر فشار و شرایط جوی مانند یخ زدگی و نوسانات دما
  • معمولا ضخامت سنگ پارکینگ نباید از 1.7 الی 2 سانتی متر کمتر باشد
  • ابعاد مناسب سنگ – معمولا حداکثر 60*60 است
طراحی کف پارکینگ با سنگ

چه نوع سنگی برای طراحی کف پارکینگ مناسب است؟

انتخاب نوع سنگ علاوه بر مواردی که بررسی کردیم به بودجه کارفرما بستگی دارد. اما اگر در انتخاب اولیه دقت زیادی داشته باشید و سنگ با کیفیتی بخرید از هزینه های ناشی از تعمیر و نگهداری یا تعویض و بازسازی آن در آینده جلوگیری می کنید.

معمولا در اکثر ساختمان های برای طراحی کف پارکینگ با سنگ، سازندگان سنگ گرانیت یا کوارتز را انتخاب می کنند. اما این دو سنگ جزو گران قیمت ترین سنگ ها محسوب می شود و برای ساختمان های معمولی صرفه اقتصادی ندارد و بیشتر برای کف هتل های لوکس و یا ساختمان های بسیار لاکچری استفاده می شود.

این سنگ ها مقاومت بالایی دارند و در برابر مواد شیمیایی و شوینده اسیدی مقاوم هستند. سنگ های تراورتن و مرمر نیز از سنگ های پرکاربرد در ساختمان هستند. شما برای خرید سنگ مناسب برای پارکینگ بهتر است با مجری پروژه مشورت کنید. همچنین می توانید با همکاران و مشاوران ما در تماس باشید.

سنگ مناسب برای رمپ پارکینگ

ساختمان هایی که پارکینگ آن ها با رمپ طراحی می شود باید دقت داشته باشند که در این بخش از ورودی پارکینگ، سنگ دچار سایش بیشتری می شود. ماشین هنگام بالا آمدن از رمپ فشار زیادی به صورت عمودی و جانبی به سنگ وارد می کند که اصطکاک زیادی را رقم می زند.

این فشار زیاد در بسیاری از موارد اگر سنگ مناسبی انتخاب نشود، باعث ایجاد ترک و شکستگی در سنگ می شود و همچنین می تواند به ماشین ها آسیب وارد کند. بنابراین در انتخاب سنگ برای رمپ دقت بیشتری به خرج دهید.

انتخاب طرح و رنگ سنگ کف پارکینگ

برای انتخاب رنگ سنگ عوامل متعددی مانند روباز یا فضای بسته پارکینگ، نورپردازی آن ، متراژ و ابعاد می تواند تاثیر گذار باشد. اگر پارکینگ شما در فضای کوچک ورو بسته قرار دارد بهتر است از سنگ های رنگ روشن تر استفاده کنید.

سنگ های رنگ روشن باعث می شود که فضا را بزرگ تر نشان دهد و با یک نورپردازی مناسب کاملا فضای را عوض کنید. طرح سنگ نیز کاملا سلیقه ای است. بهتر است از طرحی استفاده کنید که با کل ساختمان وطراحی داخلی آن هماهنگ باشد. در صورتیکه این کار را با یک طراح داخلی ساختمان در مشهد مطرح کنید می توانند به شما کمک شایانی داشته باشند.

طراحی پارکینگ مسکونی

طراحی پارکینگ

ما در گروه معماری سعیدیان می توانیم به شما تمامی خدمات طراحی پارکینگ شامل طراحی پارکینگ روباز، طراحی پارکینگ با رمپ، طراحی دیوارها وسقف پارکینگ، طراحی داخلی پارکینگ برای ساختمان های ویلایی، مسکونی و تجاری را ارائه دهیم. در صورتیکه تمایل به همکاری دارید با ما در تماس باشید.

طراحی کف پارکینگ با سنگ
طراحی کف پارکینگ با سنگ
طراحی کف پارکینگ
طراحی پارکینگ در مشهد